See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: USŁUGA HODOWLI I CHOWU ZWIERZĄT LABORATORYJNYCH
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług hodowli i chowu zwierząt laboratoryjnych oraz wykonywania procedur w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych (zwanej dalej „Ustawą o ochronie zwierząt”), przez okres 1 roku, zwanych dalej „Usługą”, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia zawartym w Załączniku nr 1 do SWZ. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi integralną część opisu Przedmiotu zamówienia. 2. Oznaczenie Przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 73111000-3 Laboratoryjne usługi badawcze Najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usług Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu wykaz osób oddelegowanych przez Wykonawcę do świadczenia usług chowu i hodowli zwierząt laboratoryjnych wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Wykaz ten powinien zawierać w szczególności: imiona i nazwiska, PN 650/2026 hodowla i chów zwierząt laboratoryjnych przypisane tym osobom zadania zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia oraz kwalifikacje wymagane przez przepisy prawa do wykonywania zadań im przypisanych. 4. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyznaczył do świadczenia ww. Usług minimum 2 osoby (w minimalnym wymiarze pracy 7h 30 min dziennie, od godziny: 8:00 do godziny 15.30) do dyspozycji, w trakcie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego. Wymaga się, żeby osoby te były zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę. 5. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca lub Podwykonawca dostarczy imienny wykaz osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 4 powyżej. Zmiany osób, o których mowa powyżej nie będą wymagały zawarcia aneksu do umowy. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach w ww. wykazie. W przypadku zmiany osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 4 Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany dostarczyć nowy imienny wykaz osób wykonujących te czynności. 6. W celu weryfikacji zatrudnienia, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności w zakresie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego , Zamawiający może żądać w szczególności: - oświadczenia zatrudnionego pracownika, co do charakteru umowy, stanowiącej podstawę jego zatrudnienia, - oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, - poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, - innych dokumentów zawierających informacje, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 7. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usług Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie Wykonawcy lub/i Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę minimum 2 osób wykonujących czynności w zakresie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności związane z realizacją zamówienia w zakresie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego, wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz z podaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy. 8.W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest dostarczyć na każde żądanie Zamawiającego dokumenty, o których mowa w ust.6. Sankcje za niewywiązywanie się ze zobowiązań określonych w ust. 4-7 powyżej określone zostały w Istotnych postanowieniach umownych stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ. PN 650/2026 hodowla i chów zwierząt laboratoryjnych 4 9. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
Interne Kennung: PN 650/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73111000 Forschungslabordienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług hodowli i chowu zwierząt laboratoryjnych oraz wykonywania procedur w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o ochronie zwierząt wykorzystywanych do celów naukowych lub edukacyjnych (zwanej dalej „Ustawą o ochronie zwierząt”), przez okres 1 roku, zwanych dalej „Usługą”, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego określonymi w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia zawartym w Załączniku nr 1 do SWZ. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi integralną część opisu Przedmiotu zamówienia. 2. Oznaczenie Przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 73111000-3 Laboratoryjne usługi badawcze 3. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usług Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu wykaz osób oddelegowanych przez Wykonawcę do świadczenia usług chowu i hodowli zwierząt laboratoryjnych wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia. Wykaz ten powinien zawierać w szczególności: imiona i nazwiska, PN 650/2026 hodowla i chów zwierząt laboratoryjnych 3 przypisane tym osobom zadania zgodnie z Opisem Przedmiotu Zamówienia oraz kwalifikacje wymagane przez przepisy prawa do wykonywania zadań im przypisanych. 4. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wyznaczył do świadczenia ww. Usług minimum 2 osoby (w minimalnym wymiarze pracy 7h 30 min dziennie, od godziny: 8:00 do godziny 15.30) do dyspozycji, w trakcie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego. Wymaga się, żeby osoby te były zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę. 5. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca lub Podwykonawca dostarczy imienny wykaz osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 4 powyżej. Zmiany osób, o których mowa powyżej nie będą wymagały zawarcia aneksu do umowy. Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany do niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach w ww. wykazie. W przypadku zmiany osób wykonujących czynności, o których mowa w ust. 4 Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany dostarczyć nowy imienny wykaz osób wykonujących te czynności. 6. W celu weryfikacji zatrudnienia, przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, na podstawie umowy o pracę, osób wykonujących czynności w zakresie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego , Zamawiający może żądać w szczególności: - oświadczenia zatrudnionego pracownika, co do charakteru umowy, stanowiącej podstawę jego zatrudnienia, - oświadczenia Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu pracownika na podstawie umowy o pracę, - poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o pracę zatrudnionego pracownika, - innych dokumentów zawierających informacje, niezbędne do weryfikacji zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, w szczególności imię i nazwisko zatrudnionego pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę i zakres obowiązków pracownika. 7. Najpóźniej w dniu rozpoczęcia świadczenia usług Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest dostarczyć Zamawiającemu oświadczenie Wykonawcy lub/i Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę minimum 2 osób wykonujących czynności w zakresie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności związane z realizacją zamówienia w zakresie prac ze zwierzętami laboratoryjnymi Zamawiającego, wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz z podaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy. 8.W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca lub Podwykonawca zobowiązany jest dostarczyć na każde żądanie Zamawiającego dokumenty, o których mowa w ust.6. Sankcje za niewywiązywanie się ze zobowiązań określonych w ust. 4-7 powyżej określone zostały w Istotnych postanowieniach umownych stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ. PN 650/2026 hodowla i chów zwierząt laboratoryjnych 4 9. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.