549734-2025 - Wettbewerb
Polen – Fällen von Bäumen – Działania ochrony czynnej dla obszarów Natura 2000 w województwie podkarpackim
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDziałania ochrony czynnej dla obszarów Natura 2000 w województwie podkarpackim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie działań ochrony czynnej dla obszarów Natura 2000 w województwie podkarpackim: Józefów – Wola Dębowiecka PLH180011 i Łukawiec PLH180024. 2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający podzielił zamówienia na 2 części: 1) Część nr 1: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej na obszarze Natura 2000 Józefów – Wola Dębowiecka PLH180011; 2) Część nr 2: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej na obszarze Natura 2000 Łukawiec PLH180024. 4. Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części. 5. Zamawiający może udzielić zamówienia na wszystkie części jednemu Wykonawcy.
Interne KennungWPN.261.2.4.2025.AT
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zamawiający zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy PZP, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wykonawcy są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ)).Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje wykluczenia z postępowania na podstawie art.109 ust. 1 ustawy PZP. Na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się: 1)Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy zwanego dalej "rozporządzeniem 765/2006" i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających, zwanego dalej "rozporządzeniem 269/2014" albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy; 2) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy; 3) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ww. ustawy.6. Na mocy art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, zwane dalej „rozporządzeniem 833/2014”, z postępowania, o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się: 1)obywateli rosyjskich, osoby fizyczne zamieszkałe w Rosji lub osoby prawne, podmioty lub organy z siedzibą w Rosji; 2) osoby prawne, podmioty lub organy, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w pkt 1 niniejszego ustępu; lub 3) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w pkt 1 lub 2, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. Zgodnie z art. 257 pkt 1 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub część zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewiduje wizję lokalną przed terminem składania ofert. Wobec powyższego Zamawiający zaprasza wszystkich zainteresowanych Wykonawców do dokonania wizji lokalnej miejsc objętych zakresem zamówienia, termin oraz miejsce wizji terenowej zawarte w rozdziale 4 ustępie 16 SWZ. Zamawiający informuje, iż do złożenia oferty nie jest wymagana obecność w trakcie trwania wizji lokalnej, a jedynie zaleca wzięcie w niej udziału ze względu na szczególne uwarunkowania terenowe i organizacyjne realizacji usług. Zamawiający nie będzie udzielała w trakcie wizji lokalnej żadnych ustnych wyjaśnień dotyczących zamówienia odsyłając Wykonawców do przewidzianego ustawą PZP trybu udzielania wyjaśnień SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77100000 Dienstleistungen im Bereich Landwirtschaft
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej na obszarze Natura 2000 Józefów – Wola Dębowiecka PLH180011
Beschreibung1. Część nr 1: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej na obszarze Natura 2000 Józefów-Wola Dębowiecka PLH180033 - ręczne lub mechaniczne usunięcie (wycięcie) drzew i krzewów na obszarach cennych przyrodniczo siedlisk, (kod: 6230) bogate florystycznie górskie i niżowe murawy bliźniczkowe (Nardion - płaty bogate florystycznie) stanowiących przedmiot ochrony obszaru, wraz z wywozem powstałej biomasy. Przedmiot zamówienia obejmuje prace terenowe, w tym: 1) usunięcie nalotu i podrostu drzew i krzewów oraz odrostów pojedynczych egzemplarzy drzew i krzewów z terenu o powierzchni około 1,29 ha, 2) prace należy wykonywać ręcznie, lekkim sprzętem nie mającym kontaktu z podłożem, dopuszczalne jest użycie np.: pił, pilarek, siekier, sekatorów, maczet, kos, kos spalinowych lub motyczki górskiej, 3) drzewa i krzewy należy wyciąć równo z poziomem gruntu, tak aby powstałe karcze nie wystawały ponad powierzchnię ziemi. Na wskazanych powierzchniach nie są konieczne prace związane z karczowaniem, 4) prace związane z wycinką, będą wykonywane na 2 płatach siedliska, lokalizacja płatów zgodnie z Tabelą nr 1: Tabela nr 1. Lp. Nr płatu Nr działki ewidencyjnej Położenie działki Powierzchnia [ha] Numery zdjęć poglądowych 1. Płat 1 część działki 437 obręb 0012 Wola Dębowiecka, gmina Dębowiec, powiat jasielski Ok. 0,96 1 i 2 2. Płat 2 część działki 1121/2 obręb 0012 Wola Dębowiecka, gmina Dębowiec, powiat jasielski Ok. 0,33 3 i 4 5) po wykonaniu prac należy uporządkować teren prac oraz wywieźć powstałą biomasę poza siedlisko, 6) Wykonawca ma obowiązek używać sprawnego technicznie sprzętu, ograniczając do minimum ryzyko ewentualnych wycieków płynów technicznych (paliw, olejów, smarów itp.), 7) do płatu nr 1 istnieje bezpośredni dojazd drogą gruntową, w przypadku płatu nr 2 brak jest bezpośredniego dojazdu, konieczny jest przejazd przez pole uprawne na odcinku około 300 m, 8) dokładne obszary, na których należy wykonać prace zostaną przedstawione podczas wizji terenowej z przedstawicielem Zamawiającego, 9) tymczasowe składowanie biomasy jest możliwe, pod warunkiem, że: a) będzie zlokalizowane poza miejscem siedlisk będących przedmiotem ochrony w obszarze w szczególności poza siedliskiem 6230, b) w krótkim czasie (do 2 tygodni) po złożeniu, biomasa zostanie wywieziona, 10) mapa przedstawiająca lokalizację powierzchni (stanowisk) działań ochronnych w obrębie cennych siedlisk przyrodniczych/ siedlisk gatunków stanowi załącznik nr 12 do SWZ.
Interne KennungCzęść nr 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje prawa opcji.
LosLOT-0013
TitelCzęść nr 2: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej na obszarze Natura 2000 Łukawiec PLH180024.
Beschreibung1. Część nr 2: Wykonanie zabiegów ochrony czynnej na obszarze Natura 2000 Łukawiec PLH180024 dotyczące siedliska występowania gatunku rośliny ponikło kraińskie (Eleocharis carniolica) - usunięcie krzewów i podrostu drzew - ręczne lub mechaniczne usunięcie (wycięcie) drzew i krzewów. Ręczne usunięcie nawłoci późnej Solidago gigantea poprzez koszenie i usuwanie powstałej biomasy, Przedmiot zamówienia obejmuje prace terenowe, w tym: 1) prace przygotowawcze, 2) usunięcie nalotu i podrostu drzew i krzewów oraz odrostów pojedynczych egzemplarzy drzew i krzewów z terenu o powierzchni około 0,238 ha, 3) powstała biomasa musi zostać usunięta z powierzchni siedliska, w obrębie gatunku rośliny ponikło kraińskie (Eleocharis carniolica), 4) prace należy wykonywać ręcznie, lekkim sprzętem nie mającym kontaktu z podłożem, dopuszczalne jest użycie np.: pił, pilarek, siekier, sekatorów, maczet, kos, kos spalinowych lub motyczki górskiej, 5) drzewa i krzewy należy wyciąć równo z poziomem gruntu, tak aby powstałe karcze nie wystawały ponad powierzchnię ziemi. Na wskazanych powierzchniach nie są konieczne prace związane z karczowaniem, 6) prace związane z wycinką, będą wykonywane na 2 płatach siedliska, lokalizacja zgodnie z Tabelą nr 2, 7) ograniczenie występowania nawłoci późnej (Solidago gigantea) z terenu o powierzchni około 0,238 ha powinno odbywać się poprzez koszenie ręczne, lekkim sprzętem nie mającym kontaktu z podłożem. Powstała biomasa musi zostać usunięta z powierzchni siedliska, w obrębie gatunku rośliny ponikło kraińskie (Eleocharis carniolica), 8) prace będą wykonywane na 2 płatach siedliska, zgodnie z tabelą nr 2: Tabela nr 2. Lp. Nr płatu Nr działki ewidencyjnej Położenie działki Powierzchnia [ha] Numery zdjęć poglądowych 1. Płat 1 część działki 1763/5, obręb 0004 Łukawiec, gm. Wielkie Oczy Ok. 0,15 5 2. Płat 2 części działek 2215, 2216, 2262, 2256/2 obręb 0004 Łukawiec, gm. Wielkie Oczy Ok. 0,088 6 i 7 Suma powierzchni: ok. 0,238 ha 9) po wykonaniu prac należy uporządkować teren, 10) tymczasowe składowanie biomasy jest możliwe, pod warunkiem, że: a) będzie zlokalizowane poza miejscem siedlisk będących przedmiotem ochrony w obszarze w szczególności poza siedliskiem występowania gatunku ponikło kraińskie (Eleocharis carniolica), b) w krótkim czasie (do 2 tygodni) po złożeniu biomasa zostanie wywieziona, 11) Wykonawca ma obowiązek używać sprawnego technicznie sprzętu, ograniczając do minimum ryzyko ewentualnych wycieków płynów technicznych (paliw, olejów, smarów itp.), 12) do płatów istnieje bezpośredni dojazd, 13) dokładne obszary, na których należy wykonać prace zostaną przedstawione podczas wizji terenowej z przedstawicielem Zamawiającego, 14) wskazane prace zostaną wykonane w 2025 r. oraz powtórzone w 2026 r., 15) mapa przedstawiająca lokalizację powierzchni (stanowisk) działań ochronnych w obrębie cennych siedlisk przyrodniczych/ siedlisk gatunków stanowi załącznik nr 13 do SWZ.
Interne KennungCzęść nr 2