549862-2026 - Wettbewerb
Polen – Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser) – Sukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych, w podziale na pakiety, znak sprawy AEZ/S-139/2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywna dostawa materiałów i akcesoriów laboratoryjnych, w podziale na pakiety, znak sprawy AEZ/S-139/2026
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia są sukcesywne dostawy materiałów i akcesoriów laboratoryjnych, w podziale na części zamówienia, zwane dalej Pakietami od 1 do 3: Pakiet 1 Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych i zużywalnych, Pakiet 2 Dostawa akcesoriów do wykonywania badań chemicznych, serologicznych i mikrobiologicznych, Pakiet 3 Dostawa produktów do badań laboratoryjnych. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i ilości materiałów, w zakresie poszczególnych części zamówienia, zwanych dalej „Pakietami od 1 do 3” został określony w Formularzach asortymentowo-cenowych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.1 - 2.3 do SWZ.
Interne KennungAEZ/S-139/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy. 2. W postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. 4. Wykonawca powinien zapoznać się z niniejszą Specyfikacją Warunków Zamówienia. 5. Informację o sposobie złożenia oferty i komunikacji Zamawiającego z Wykonawcami za pośrednictwem Platformy eZamawiający określa Rozdział XVII SWZ. 6. Szczegółowe informacje dotyczące obsługi Platformy „eZamawiający” znajdują się na Platformie „eZamawiający” w zakładce „Baza Wiedzy”. 7. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy. 8. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawców, wobec których zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) oraz w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L Nr 229, str. 1 ze zm.). 9. Na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdziale VIII SWZ, Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: a) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy; b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne; sporządzoną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 3) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: a) oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: • art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy; • art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących prawomocnego orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne; • art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; • art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy; • art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514); oraz b) oświadczeniu, o którym mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącym środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE L Nr 229, str. 1 ze zm.). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 10. Do oferty na Platformie należy załączyć: 1) oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, sporządzone w formie elektronicznej, składane na druku formularza jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia; 2) oświadczenie potwierdzające brak podstaw wykluczenia z postępowania na podstawie okoliczności określonych w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014, którego wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy; 4) pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik. Pełnomocnictwo jest także wymagane w przypadku reprezentowania Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 11. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 12. Termin związania ofertą: zgodnie z treścią SWZ 13. Kryterium oceny ofert: Cena – 100%. 14. Administratorem danych osobowych jest Warszawski Uniwersytet Medyczny, ul. Żwirki i Wigury 61, 02-091 Warszawa. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zostały określone w Rozdziale XXVII SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38000000 Laborgeräte, optische Geräte und Präzisionsgeräte (außer Gläser)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192500 Reagenzgläser, 38437000 Laborpipetten und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1: Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych i zużywalnych
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia, z wyszczególnieniem rodzaju i ilości materiałów, w zakresie poszczególnych części zamówienia, zwanych dalej „Pakietami od 1 do 3” został określony w Formularzach asortymentowo-cenowych, które stanowią odpowiednio Załączniki nr 2.1 - 2.3 do SWZ. Dostawa przedmiotu zamówienia odbywać się będzie sukcesywnie, partiami w zależności od bieżących potrzeb Zamawiającego, na podstawie zamówień składanych w okresie 12 miesięcy liczonych od dnia zawarcia umowy, do Działu Logistyki i innych miejsc wskazanych przez Zamawiającego, w terminie do 28 dni kalendarzowych od daty złożenia zamówienia przez Zamawiającego.
Interne KennungPakiet 1: Dostawa akcesoriów i materiałów laboratoryjnych i zużywalnych
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 Dostawa akcesoriów do wykonywania badań chemicznych, serologicznych i mikrobiologicznych
Interne KennungPakiet 2 Dostawa akcesoriów do wykonywania badań chemicznych, serologicznych i mikrobiologicznych
LosLOT-0003
TitelPakiet 3 Dostawa produktów do badań laboratoryjnych
Interne KennungPakiet 3 Dostawa produktów do badań laboratoryjnych