See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PN 13/10/2025 – elementy do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych w ramach realizacji prac w projekcie pn. „Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID”. Zamówienie zostało podzielone na niżej wymienione części: część nr 1 – Radio programowalne SDR (ang. Software-defined radio), odbiorniki GNSS oraz elementy toru radiowego GNSS i ADS-B; część nr 2 – Odbiornik GNSS typu OEM wraz z anteną; część nr 3 – Serwery obliczeniowe i elementy sieciowe. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie dla zamawiającego oraz niżej wymienionych podmiotów odbierających: w ramach części nr 1 dla: 1) Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk – Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), ul. Jana Pawła II 10, 61-139 Poznań – w zakresie zadania nr 1.1a oraz 1.1b; 2) Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK), ul. Bartycka, 18a, 00-716 Warszawa – w zakresie zadania nr 1.2a oraz 1.2b; 3) Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (WAT), ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa – w zakresie zadania nr 1.3a oraz 1.3b; w ramach części nr 2 dla: 1) Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk – Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), ul. Jana Pawła II 10, 61-139 Poznań – w zakresie zadania nr 2.1; 2) Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK), ul. Bartycka 18a, 00-716 Warszawa – w zakresie zadania nr 2.2; 3) Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (WAT), ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa – w zakresie zadania nr 2.3; w ramach części nr 3 dla: 1) Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk – Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), ul. Jana Pawła II 10, 61-139 Poznań – w zakresie zadania nr 3.1; 2) Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK), ul. Bartycka 18a, 00-716 Warszawa – w zakresie zadania nr 3.2; 3) Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (WAT), ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa – w zakresie zadania nr 3.3; Zakres poszczególnych zadań został określony w Części IV SWZ. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ (Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia) - odpowiednio dla każdej z ww. części zamówienia, gdzie zgodnie z treścią art. 99 ust. 6 ustawy Pzp zamawiający wskazał również kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 4. Lokalizacje (miejsca dostarczenia) kompletnego przedmiotu zamówienia wchodzącego w skład danego zadania wraz z ich przypisaniem do poszczególnych podmiotów odbierających zostały wskazane w Części IV SWZ. 5. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia poszczególnym podmiotom odbierającym gwarancji jakości i zobowiązany jest do wykonywania świadczeń z niej wynikających. Wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w Części III i IV SWZ. 6. Wykonawca jest zobowiązany do wykupienia u Producenta Radia Programowalnego SDR gwarancji producenta na okres równy co najmniej okresowi gwarancji jakości udzielnej Zamawiającemu przez Wykonawcę. Wymagania dotyczące gwarancji dla Radia Programowalnego SDR zostały określone w Części III i IV SWZ. 7. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. 8. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 9. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z kanału dystrybucyjnego producenta niewyłączającego dystrybucji na rynek polski i zapewniającego realizację uprawnień gwarancyjnych. 10. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony do wskazanych lokalizacji. 11. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony do poszczególnych podmiotów odbierających wraz z instrukcjami obsługi, sterownikami oraz ewentualnym oprogramowaniem towarzyszącym niezbędnym do prawidłowego korzystania z przedmiotu zamówienia (uzyskania pełnej funkcjonalności wskazanej w Części IV SWZ). Poszczególne podmioty odbierające nie będą zobowiązane do wnoszenia żadnych dodatkowych należności, w szczególności opłat licencyjnych, zaś ewentualne licencje będą udzielone w ramach wynagrodzenia wykonawcy, bez ograniczenia czasowego i terytorialnego, chyba że w Części IV SWZ wyraźnie zaznaczono inaczej. Jeżeli do uruchomienia i korzystania z tego oprogramowania potrzebne będą licencje, kody lub inne uprawnienia muszą być one dostarczone bez dodatkowych opłat. Kody, licencje i inne uprawnienia muszą być dostarczone również wówczas, gdy są niezbędne do uruchomienia albo skonfigurowania elementów sprzętowych. 12. Dostarczony przedmiot zamówienia przeznaczony do zasilania z sieci energetycznej musi być wyposażony w odpowiednią liczbę kabli zasilających. 13. Oferowany przedmiot zamówienia w dniu sporządzenia oferty nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. 14. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie zgodności z CE (znak CE) albo deklarację zgodności z CE. W przypadku gdy oferowany przedmiot zamówienia nie podlega obowiązkowi oznakowania znakiem CE, przedmiot taki musi posiadać deklarację zgodności z dyrektywą RoHS lub być oznaczony znakiem RoHS – pozycje, których oznakowanie dotyczy zostały wyszczególnione w Części IV SWZ. 15. Oferowany przedmiot zamówienia - sprzęt, a jeżeli jest to uzasadnione wielkością lub funkcją sprzętu - na opakowaniu i dokumentach dołączonych do sprzętu, musi być oznakowany symbolem selektywnej zbiórki (przekreślony pojemnik) - pozycje, których oznakowanie dotyczy zostały wyszczególnione w Części IV SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 721153-2025
Interne Kennung: PN 13/10/2025 – elementy do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System), 48800000 Informationssysteme und Server, 32424000 Netzwerkinfrastruktur
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część nr 1 – Radio programowalne SDR (ang. Software-defined radio), odbiorniki GNSS oraz elementy toru radiowego GNSS i ADS-B
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa elementów do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych w ramach realizacji prac w projekcie pn. „Krajowa infrastruktura badawcza do rozwoju systemów GNSS/ADS-B ze szczególnym uwzględnieniem automatycznej detekcji zagrożeń ŚWIATOWID”. Zamówienie zostało podzielone na niżej wymienione części: część nr 1 – Radio programowalne SDR (ang. Software-defined radio), odbiorniki GNSS oraz elementy toru radiowego GNSS i ADS-B; część nr 2 – Odbiornik GNSS typu OEM wraz z anteną; część nr 3 – Serwery obliczeniowe i elementy sieciowe. 2. Przedmiot zamówienia realizowany będzie dla zamawiającego oraz niżej wymienionych podmiotów odbierających: w ramach części nr 1 dla: 1) Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk – Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego (PCSS), ul. Jana Pawła II 10, 61-139 Poznań – w zakresie zadania nr 1.1a oraz 1.1b; 2) Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk (CBK), ul. Bartycka, 18a, 00-716 Warszawa – w zakresie zadania nr 1.2a oraz 1.2b; 3) Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie (WAT), ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2, 00-908 Warszawa – w zakresie zadania nr 1.3a oraz 1.3b; Zakres poszczególnych zadań został określony w Części IV SWZ. 3. Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia, stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia i zawarte zostały w Części IV SWZ (Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia) - odpowiednio dla każdej z ww. części zamówienia, gdzie zgodnie z treścią art. 99 ust. 6 ustawy Pzp zamawiający wskazał również kryteria stosowane w celu oceny równoważności. 4. Lokalizacje (miejsca dostarczenia) kompletnego przedmiotu zamówienia wchodzącego w skład danego zadania wraz z ich przypisaniem do poszczególnych podmiotów odbierających zostały wskazane w Części IV SWZ. 5. Wykonawca jest zobowiązany do udzielenia poszczególnym podmiotom odbierającym gwarancji jakości i zobowiązany jest do wykonywania świadczeń z niej wynikających. Wymagania dotyczące gwarancji zostały określone w Części III i IV SWZ. 6. Wykonawca jest zobowiązany do wykupienia u Producenta Radia Programowalnego SDR gwarancji producenta na okres równy co najmniej okresowi gwarancji jakości udzielnej Zamawiającemu przez Wykonawcę. Wymagania dotyczące gwarancji dla Radia Programowalnego SDR zostały określone w Części III i IV SWZ. 7. Dostarczony przedmiot zamówienia musi być fabrycznie nowy, nieeksponowany na wystawach, kompletny i sprawny technicznie. Przez stwierdzenie „fabrycznie nowy” należy rozumieć przedmiot zamówienia oryginalnie zapakowany, nieużywany przed dniem dostarczenia, z wyłączeniem używania niezbędnego dla przeprowadzenia testu jego poprawnej pracy po wyprodukowaniu. 8. Przedmiot zamówienia musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych oraz roszczeń osób trzecich. 9. Dostarczony przedmiot zamówienia musi pochodzić z kanału dystrybucyjnego producenta niewyłączającego dystrybucji na rynek polski i zapewniającego realizację uprawnień gwarancyjnych. 10. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony do wskazanych lokalizacji. 11. Przedmiot zamówienia musi być dostarczony do poszczególnych podmiotów odbierających wraz z instrukcjami obsługi, sterownikami oraz ewentualnym oprogramowaniem towarzyszącym niezbędnym do prawidłowego korzystania z przedmiotu zamówienia (uzyskania pełnej funkcjonalności wskazanej w Części IV SWZ). Poszczególne podmioty odbierające nie będą zobowiązane do wnoszenia żadnych dodatkowych należności, w szczególności opłat licencyjnych, zaś ewentualne licencje będą udzielone w ramach wynagrodzenia wykonawcy, bez ograniczenia czasowego i terytorialnego, chyba że w Części IV SWZ wyraźnie zaznaczono inaczej. Jeżeli do uruchomienia i korzystania z tego oprogramowania potrzebne będą licencje, kody lub inne uprawnienia muszą być one dostarczone bez dodatkowych opłat. Kody, licencje i inne uprawnienia muszą być dostarczone również wówczas, gdy są niezbędne do uruchomienia albo skonfigurowania elementów sprzętowych. 12. Dostarczony przedmiot zamówienia przeznaczony do zasilania z sieci energetycznej musi być wyposażony w odpowiednią liczbę kabli zasilających. 13. Oferowany przedmiot zamówienia w dniu sporządzenia oferty nie może być przewidziany przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. 14. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać oznaczenie zgodności z CE (znak CE) albo deklarację zgodności z CE. W przypadku gdy oferowany przedmiot zamówienia nie podlega obowiązkowi oznakowania znakiem CE, przedmiot taki musi posiadać deklarację zgodności z dyrektywą RoHS lub być oznaczony znakiem RoHS – pozycje, których oznakowanie dotyczy zostały wyszczególnione w Części IV SWZ. 15. Oferowany przedmiot zamówienia - sprzęt, a jeżeli jest to uzasadnione wielkością lub funkcją sprzętu - na opakowaniu i dokumentach dołączonych do sprzętu, musi być oznakowany symbolem selektywnej zbiórki (przekreślony pojemnik) - pozycje, których oznakowanie dotyczy zostały wyszczególnione w Części IV SWZ.
Interne Kennung: PN 13/10/2025 – elementy do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych - część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
Los: LOT-0002
Titel: część nr 2 – Odbiornik GNSS typu OEM wraz z anteną
Interne Kennung: PN 13/10/2025 – elementy do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych - część nr 2
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)
Los: LOT-0003
Titel: część nr 3 – Serwery obliczeniowe i elementy sieciowe
Interne Kennung: PN 13/10/2025 – elementy do wytworzenia cyfrowych węzłów radiowych - część nr 3
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur