See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente IT și licențe software necesare pentru ateliere digitale, inclusiv servicii de mentenanță și suport tehnic
Beschreibung: Obiectul achiziției cuprinde echipamente IT - Achizitie servere tip 1 si tip 2, Smart board - Tabla interactiva sala de curs, Set VR, Multifunctionala, Video proiector 4K, Desktop cursanți, Laptop cadre didactice, Licențe aplicații software pentru activități de birou, Storage; Rack; Firewall/Router/ Router wireless/switch; Solutie pentru securitatea si monitorizarea infrastructurii inclusiv PAM/Alte servicii în cadrul proiectului DEZVOLTAREA ȘI DOTAREA CAMPUSULUI PROFESIONAL INTEGRAT PENTRU ÎNVĂȚĂMÂNTUL DUAL PREUNIVERSITAR ȘI UNIVERSITAR “OVIDIUS ENGINEERING HUB” AL CONSORȚIULUI REGIONAL “TEHNO-DOBROGEA’’.
Interne Kennung: 4301322_2026_PAAPD1598767
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Achizitie servere tip 1 si tip 2
Beschreibung: Achizitie servere tip 1 - 1 buc. si tip 2 - 1 buc ., conform specificațiilor caietului de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Smart board - Tableta interactiva sala de curs
Beschreibung: Smart board - Tableta interactiva sala de curs - 1 buc., ., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 30231320 Tastbildschirme
Los: LOT-0003
Titel: Achizitie Set VR
Beschreibung: Achizitie Set VR - 150 buc., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 32322000 Multimediaausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Achizitie multifunctionala
Beschreibung: Achizitie multifunctionala - 1 buc., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
Los: LOT-0005
Titel: Achizitie video proiector 4K
Beschreibung: Achizitie video proiector 4K - 1 buc., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 38652120 Videoprojektoren
Los: LOT-0006
Titel: Achizitie desktop cursanți
Beschreibung: Achizitie desktop cursanți - 150 buc., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 30213300 Tischcomputer
Los: LOT-0007
Titel: Achizitie laptop cadre didactice
Beschreibung: Achizitie laptop cadre didactice - 18 buc., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 30213100 Tragbare Computer
Los: LOT-0008
Titel: Achizitie Licențe aplicații software pentru activități de birou
Beschreibung: Achizitie Licențe aplicații software pentru activități de birou - 168 buc., conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket
Los: LOT-0009
Titel: Storage; Rack; Firewall/Router/ Router wireless/switch; Solutie pentru securitatea si monitorizarea infrastructurii inclusiv PAM/Alte servicii
Beschreibung: Storage; Rack; Firewall/Router/ Router wireless/switch; Solutie pentru securitatea si monitorizarea infrastructurii inclusiv PAM/Alte servicii – 1 pachet, conform specificațiilor caietului de sarcini
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung