549909-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Putzarbeiten – CONTRACT LUCRĂRI REPARAŢII CURENTE TR 2
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CONTRACT LUCRĂRI REPARAŢII CURENTE TR 2
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare, construcții interioare și instalații interioare de încălzire, sanitare, termice, electrice și hidranți la pavilonul B din cazarma 438 Bacău, U.M. 01602 Bacău - pentru lotul 1; Lucrări de reparații curente la: rețeau electrică exterioară din cazarma 1196 Topraisar, U.M. 01737 Topraisar - pentru lotul 2; Lucrări de reparații curente la drumuri, platouri și alei și împrejmuire interioară în cazarma 398 Iași, U.M. 01110 Iași - pentru lotul 3; Lucrări de reparații curente la acoperiș tip șarpantă la pavilonul A1 din cazarma 398 Iași, U.M. 01110 Iași - pentru lotul 4. NOTA 1: Modificarea contractului de achiziţie publică, în cursul perioadei sale de valabilitate, se face în condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare. Modificarea contractului în cursul perioadei sale de valabilitate, altfel decât în cazurile şi condiţiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 cu modificările şi completările ulterioare, se realizează prin organizarea unei noi proceduri de atribuire, în conformitate cu dispoziţiile legii. NOTA 2: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire este de maxim 17 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. NOTA 3: În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţilor suplimentare în a 11–a zi dinainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, ţinând cont şi de prevederile Notificării ANAP cu privire la modalitatea de punere în aplicare a dispoziţiilor art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016. Orice solicitare de clarificare transmisă după data menţionată la nota 2, va pune autoritatea contractantă în imposibilitatea de a oferi un răspuns în termenul menţionat la nota 3 şi drept urmare solicitarea se va considera TARDIVĂ.
Interne Kennung: 14593609_2025_PAAPD1521603
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45410000 Putzarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare, construcții interioare și instalații interioare de încălzire, sanitare, termice, electrice și hidranți la pavilonul B din cazarma 438 Bacău, U.M. 01602 Bacău
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: acoperiș tip șarpantă, construcții exterioare, construcții interioare și instalații interioare de încălzire, sanitare, termice, electrice și hidranți la pavilonul B din cazarma 438 Bacău, U.M. 01602 Bacău
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 45261210 Dachdeckarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45232141 Heizanlage, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45332400 Installation von Sanitäreinrichtungen, 45410000 Putzarbeiten, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern
Los: LOT-0002
Titel: Lucrări de reparații curente la: rețeau electrică exterioară din cazarma 1196 Topraisar, U.M. 01737 Topraisar
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la: rețeau electrică exterioară din cazarma 1196 Topraisar, U.M. 01737 Topraisar
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 45315300 Stromversorgungsanlagen
Los: LOT-0003
Titel: Lucrări de reparații curente la drumuri, platouri și alei și împrejmuire interioară în cazarma 398 Iași, U.M. 01110 Iași
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la drumuri, platouri și alei și împrejmuire interioară în cazarma 398 Iași, U.M. 01110 Iași
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45342000 Errichtung von Zäunen
Los: LOT-0005
Titel: Lucrări de reparații curente la acoperiș tip șarpantă la pavilonul A1 din cazarma 398 Iași, U.M. 01110 Iași
Beschreibung: Lucrări de reparații curente la acoperiș tip șarpantă la pavilonul A1 din cazarma 398 Iași, U.M. 01110 Iași
Interne Kennung: 4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten