See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare piese de schimb necesare analizatoarelor pentru detecția drogurilor din salivă tip DRAGER DrugTest 5000
Beschreibung: Autoritatea contractantă intenționează să încheie un acord-cadru având ca obiect furnizare piese de schimb necesare analizatoarelor pentru detecția drogurilor din salivă tip DRAGER DrugTest 5000, de fabricație DragerSafety AG & Co KGaA, Germania. Acordul-cadru va avea o durată de valabilitate de 15 luni și va intra în vigoare după semnarea de către ambele părți. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18 zile. Contractele subsecvente vor fi încheiate fără reluarea competiției între operatorii economici semnatari ai acordului-cadru. Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, o singura data, in a 11 zi inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru clarificarile solicitate in termenul precizat la sectiunea I.3 Comunicare din fisa de date. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: 63.104,00 RON. Frecvenţa contractelor subsecvente ce vor fi încheiate: un contract subsecvent la 3 luni.
Interne Kennung: 4267060_2026_PAAPD1615062
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31711500 Teile für elektronische Baugruppen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Piesele de schimb ce fac obiectul prezentei proceduri de achiziție asigură menținerea în stare de funcționare și de utilizare la parametrii normali impuși de producător a analizatoarelor pentru detecția drogurilor din salivă. 1. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului acord-cadru – 15 luni: Cantitate minimă acord cadru/Cantitate maximă acord cadru DrugTest 5000: -Tastatură / buc. / min.2 și max.65 -Display / buc. / min.2 și max.65 -Suport display / buc. / min. 2 și max.65 -Cablu display / buc. / min.2 și max.64 -Parte inferioară carcasă / buc. / min.1 și max.66 -Parte superioară carcasă / buc. / min.1 și max.66 -Suport baterie / buc. / min.2 și max.66 -Clemă prindere / buc. / min.2 și max.66 -Perete U / buc. / min.2 și max.66 -Motor RS-380SA / buc. / min.2 și max.66 -Placă protecție standard intern / buc. / min.22 și max.66 -Suflantă / buc. / min.2 și max.66 -Perete interior / buc. / min.2 și max.66 -Tubulatură / buc. / min.2 și max.66 -Ușă glisantă / buc. / min.2 și max.66 -Tampon mască cartuș / buc. / min.2 și max.66 -Kit DrugTest 5000 TTK Trening / set* / min.1 și max.6 -O-ring / buc. / min.2 și max.64 -Acumulatori 12V - / buc. / min.2 și max.100 -O-ring pinion angrenare - / buc. / min.1 și max.15 Notă: * Setul este format din două testere (unul pozitiv și unul negativ) pentru minim următoarele clase de droguri: cocaină(COC), opiu(OPI), benzodiazepine(BZO), canabis 5(THC 5), amfetamine(AMP), metamfetamine(MET) și metadonă(MTD). 2. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime unui singur contract subsecvent: Cantitate minimă contract subsecvent/Cantitate maximă contract subsecvent DrugTest 5000: -Tastatură / buc. /min.1 și max.5 -Display / buc. / min.1 și max.5 -Suport display / buc. / min.1 și max.5 -Cablu display / buc. / min.1 și max.5 -Parte inferioară carcasă / buc. /min.1 și max.2 -Parte superioară carcasă / buc. /min.1 și max.2 -Suport baterie / buc. / min.1 și max.5 -Clemă prindere / buc. /min.1 și max.5 -Perete U / buc. / min.1 și max.5 -Motor RS-380SA / buc. / min.1 și max.5 -Placă protecție standard intern / buc. / min.1 și max.5 -Suflantă / buc. / min.1 și max.5 -Perete interior / buc. / min.1 și max.5 -Tubulatură / buc. / min.1 și max.5 -Ușă glisantă / buc. / min.1 și max.5 -Tampon mască cartuș / buc. / min.1 și max.5 -Kit DrugTest 5000 TTK Trening / set* / min.1 și max.2 -O-ring / buc. / min.1 și max.5 -Acumulatori 12V - / buc. / min.1 și max.10 -O-ring pinion angrenare - / buc. / min.1 și max.5 Notă: * Setul este format din două testere (unul pozitiv și unul negativ) pentru minim următoarele clase de droguri: cocaină(COC), opiu(OPI), benzodiazepine(BZO), canabis 5(THC 5), amfetamine(AMP), metamfetamine(MET) și metadonă(MTD).
Interne Kennung: 1