2. Verfahren
Verfahren
Titel: Interessetilkendegivelse ifm. udbud af behandling af vold i nære relationer
Beschreibung: Kriminalforsorgen søger en leverandør, der kan forestå landsdækkende behandling af Kriminalforsorgens indsatte samt tilsynsklienter, der har begået vold i nære relationer. Ydelsen er nærmere beskrevet i "II.2.4) Beskrivelse af udbuddet". Den anslåede årlige kontraktværdi er ca. 2 - 3,4 mio. DKK afhængig af den endelige aftale, der indgås. Den anslåede værdi er baseret på historisk forbrug samt på forventet fremtidig forbrug. Ordregiver gør opmærksom på, at denne forhåndsmeddelelse om interessetilkendegivelse vil gælde for kontrakten, som indgås for en 4 årig periode med mulighed for forlængelse i 2 x 1 år. Kontrakten vil blive tildelt uden yderligere offentliggørelse, jf. udbudslovens § 187, stk. 3, medmindre der modtages interessetilkendegivelse fra mere end én leverandør. Interesserede leverandører skal underrette ordregiver om interesse i kontrakten i form af en skriftlig interessetilkendegivelse . Sidste frist for modtagelse heraf er den 29.08.2025, kl. 12.00 og skal sendes til ordregiver digitalt via systemet. Der henvises til udbudsnr. 398728 afsendt 8/7 2025, som vedrører samme indkøb, men som desværre var oprettet forkert fra ordregivers side.
Interne Kennung: 25-15-0263
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85121270 Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen, 85312300 Orientierungs- und Beratungsdienste