550184-2026 - Ergebnis
Ungarn – Abwasserpumpen – DRV 5 db szennyvíz szivattyú beszerzés - DBR AT6
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: DRV 5 db szennyvíz szivattyú beszerzés - DBR AT6
Beschreibung: Az ajánlatkérő szennyvízszivattyúk beszerzésére 2025/S 001-000420 (EKR002098212024) azonosítószámú részvételi felhívással részvételi szakaszt indított, amelynek eredményeként létrehozott DBR keretében a Kbt. 107. § (7) bekezdése alapján az alábbi beszerzési igény megvalósítása érdekében közbeszerzési eljárást indít. Az eljárás tárgya: „Öt darab szennyvíz szivattyú beszerzése Dunántúli Regionális Vízmű Zrt. részére” Részajánlattételre az alábbiak szerint van lehetőség: 1. rész: 1. sorszámú szivattyú pótlása [FLYGT-CP-3085-250-HT] 2. rész: 2. sorszámú szivattyú pótlása [FLYGT-CP-3085-250-HT] 3. rész: 3. sorszámú szivattyú pótlása [HIDROSTAL-D03U-LHN3+DN003X2-GSEQ1AF+NW1A2OA-15 FFT] 4. rész: 4. sorszámú szivattyú pótlása [HIDROSTAL-DE3U-SHH3+EE020X2-GSEQ1+NC1A20M-15] 5. rész: 5. sorszámú szivattyú pótlása [FLYGT-MP-3102-261-HT] Ajánlatkérő fenntartja a jogot, hogy amennyiben egy ajánlattevő több ajánlati részben is nyertes ajánlattevő, úgy vele, mint Eladóval egy szerződést kössön az általa megnyert ajánlati részek tekintetében. A részleteket a közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.
Vorherige Bekanntmachung: 000420-2025
Interne Kennung: EKR000802532026
Verfahrensart: Sonstiges zweistufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122220 Abwasserpumpen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. sorszámú szivattyú pótlása
Beschreibung: A szerződés tárgya: 1. rész: 1. sorszámú szivattyú pótlása [FLYGT-CP-3085-250-HT] Csak új (még nem használt/első üzembe helyezésű) eszközök ajánlhatók meg. Nyertes Ajánlattevőnek a termékeket új, bontatlan gyári csomagolásban, sérülésmentesen kell leszállítania. A termékeket úgy kell csomagolnia, és olyan módon kell szállítania, hogy megakadályozza a termékek sérülését, károsodását, vagy minőségromlását. Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a jótállási időszak alatt a jótállás körébe eső meghibásodás esetén a hibás eszköz telephelyről történő el- és visszaszállítása. Nyertes Ajánlattevőnek továbbá vállalnia kell, hogy a megjavított és működőképes eszközt vagy csereeszközt a hiba bejelentésének nyertes Ajánlattevő általi visszaigazolásától számított legkésőbb 30 munkanapon belül visszaszállítja Ajánlatkérő telephelyére. Ajánlatkérő a leszállított szivattyút legkésőbb a termék átvételétől számított 14 munkanapon belül beüzemeli, melyről üzembehelyezési jegyzőkönyvet készít. Amennyiben Ajánlatkérő 14 munkanapon belül nem végzi el a beüzemelést, úgy a jótállás időtartama a termék átvételétől számított tizennegyedik munkanappal kezdődik. Az átadás átvétel időpontja a szerződés szerint meghatározott. A termékre vonatkozó részletes műszaki specifikációt a műszaki leírás, illetve a Beépítési helyre vonatkozó információk és a LCC tábla mellékletei tartalmazzák. A szivattyúkra vonatkozó egyenértékűségi követelmények: A referencia termékre vonatkozó paraméterek az LCC táblában és a műszaki leírásban találhatóak. Az Ajánlattevőnek referencia típus és egyenértékű termékek megajánlása esetében is ajánlatában be kell nyújtania a megajánlott termék műszaki paramétereit tartalmazó adatlapot legalább olyan részletezettséggel, hogy az Ajánlatkérő által jelen műszaki leírásban, valamint az LCC táblában meghatározott követelmények egyértelműen megállapíthatóak legyenek. Továbbá Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevő figyelmét, hogy az adatlapok valóságtartalmát Ajánlatkérő a gyártó hivatalos adatai alapján ellenőrizheti, melynek keretében Ajánlattevőtől a gyártótól származó nyilatkozatot, dokumentumot is bekérhet. Amennyiben ajánlattevő a táblázatban megadott típustól eltérő, de azzal egyenértékű terméket ajánl meg, úgy akkor tekinti Ajánlatkérő egyenértékűnek a terméket, amennyiben annak műszaki paraméterei megfelelnek az alább részletezett követelményeknek: Az LCC táblában feltüntetett referencia szivattyú paramétereihez képest: - emelőmagasság tekintetében negatív irányban maximum -5% eltérés lehet és pozitív irányban nincs megkötés, - vízszállítás tekintetében negatív irányban maximum -5% lehet az eltérés, pozitív irányban nincs megkötés - Névleges elektromos teljesítmény, a motor névleges elektromos teljesítményének tekintetében maximum a műszaki leírás 1. sz. melléklet „Rendelkezésre álló villamos teljesítmény [kW]” névleges szivattyúteljesítmény beépítése megengedett; ettől negatív irányban megengedett az eltérés, pozitív irányban nem megengedett az eltérés. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a teljesítést követő 15 napon belül a megajánlott üzemi paraméterek valódiságával kapcsolatos kétség felmerülése esetén tetszőlegesen kiválasztott szivattyúkon, független szervezetnél, jegyzőkönyvezett próbapadi bemérést hajtson végre. Amennyiben a leszállított szivattyú(k) vízszállításban és emelőmagasságban átlépi(k) Ajánlattevő által ajánlatában megadott paraméterekhez képest az 5% -os tűrést, akkor Ajánlatkérő az ellenérték kifizetését megtagadja, felszólítja Ajánlattevőt a szivattyú(k) saját költségén való elszállítására, valamint fenntartja a jogot a szerződés szerinti kötbér(ek) Ajánlattevővel szembeni érvényesítésére. Amennyiben a próbapadi vizsgálat során a szivattyú nem felelt meg az Eladó köteles a vizsgálat költségét viselni. Részletesen a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR000802532026/1
Menge: 1 Stück
Los: LOT-0002
Titel: 2. sorszámú szivattyú pótlása
Beschreibung: A szerződés tárgya: 2. rész: 2. sorszámú szivattyú pótlása [FLYGT-CP-3085-250-HT] Csak új (még nem használt/első üzembe helyezésű) eszközök ajánlhatók meg. Nyertes Ajánlattevőnek a termékeket új, bontatlan gyári csomagolásban, sérülésmentesen kell leszállítania. A termékeket úgy kell csomagolnia, és olyan módon kell szállítania, hogy megakadályozza a termékek sérülését, károsodását, vagy minőségromlását. Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a jótállási időszak alatt a jótállás körébe eső meghibásodás esetén a hibás eszköz telephelyről történő el- és visszaszállítása. Nyertes Ajánlattevőnek továbbá vállalnia kell, hogy a megjavított és működőképes eszközt vagy csereeszközt a hiba bejelentésének nyertes Ajánlattevő általi visszaigazolásától számított legkésőbb 30 munkanapon belül visszaszállítja Ajánlatkérő telephelyére. Ajánlatkérő a leszállított szivattyút legkésőbb a termék átvételétől számított 14 munkanapon belül beüzemeli, melyről üzembehelyezési jegyzőkönyvet készít. Amennyiben Ajánlatkérő 14 munkanapon belül nem végzi el a beüzemelést, úgy a jótállás időtartama a termék átvételétől számított tizennegyedik munkanappal kezdődik. Az átadás átvétel időpontja a szerződés szerint meghatározott. A termékre vonatkozó részletes műszaki specifikációt a műszaki leírás, illetve a Beépítési helyre vonatkozó információk és a LCC tábla mellékletei tartalmazzák. A szivattyúkra vonatkozó egyenértékűségi követelmények: A referencia termékre vonatkozó paraméterek az LCC táblában és a műszaki leírásban találhatóak. Az Ajánlattevőnek referencia típus és egyenértékű termékek megajánlása esetében is ajánlatában be kell nyújtania a megajánlott termék műszaki paramétereit tartalmazó adatlapot legalább olyan részletezettséggel, hogy az Ajánlatkérő által jelen műszaki leírásban, valamint az LCC táblában meghatározott követelmények egyértelműen megállapíthatóak legyenek. Továbbá Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevő figyelmét, hogy az adatlapok valóságtartalmát Ajánlatkérő a gyártó hivatalos adatai alapján ellenőrizheti, melynek keretében Ajánlattevőtől a gyártótól származó nyilatkozatot, dokumentumot is bekérhet. Amennyiben ajánlattevő a táblázatban megadott típustól eltérő, de azzal egyenértékű terméket ajánl meg, úgy akkor tekinti Ajánlatkérő egyenértékűnek a terméket, amennyiben annak műszaki paraméterei megfelelnek az alább részletezett követelményeknek: Az LCC táblában feltüntetett referencia szivattyú paramétereihez képest: - emelőmagasság tekintetében negatív irányban maximum -5% eltérés lehet és pozitív irányban nincs megkötés, - vízszállítás tekintetében negatív irányban maximum -5% lehet az eltérés, pozitív irányban nincs megkötés - Névleges elektromos teljesítmény, a motor névleges elektromos teljesítményének tekintetében maximum a műszaki leírás 1. sz. melléklet „Rendelkezésre álló villamos teljesítmény [kW]” névleges szivattyúteljesítmény beépítése megengedett; ettől negatív irányban megengedett az eltérés, pozitív irányban nem megengedett az eltérés. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a teljesítést követő 15 napon belül a megajánlott üzemi paraméterek valódiságával kapcsolatos kétség felmerülése esetén tetszőlegesen kiválasztott szivattyúkon, független szervezetnél, jegyzőkönyvezett próbapadi bemérést hajtson végre. Amennyiben a leszállított szivattyú(k) vízszállításban és emelőmagasságban átlépi(k) Ajánlattevő által ajánlatában megadott paraméterekhez képest az 5% -os tűrést, akkor Ajánlatkérő az ellenérték kifizetését megtagadja, felszólítja Ajánlattevőt a szivattyú(k) saját költségén való elszállítására, valamint fenntartja a jogot a szerződés szerinti kötbér(ek) Ajánlattevővel szembeni érvényesítésére. Amennyiben a próbapadi vizsgálat során a szivattyú nem felelt meg az Eladó köteles a vizsgálat költségét viselni. Részletesen a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR000802532026/2
Los: LOT-0003
Titel: 3. sorszámú szivattyú pótlása
Beschreibung: A szerződés tárgya: 3. rész: 3. sorszámú szivattyú pótlása [HIDROSTAL-D03U-LHN3+DN003X2-GSEQ1AF+NW1A2OA-15 FFT] Csak új (még nem használt/első üzembe helyezésű) eszközök ajánlhatók meg. Nyertes Ajánlattevőnek a termékeket új, bontatlan gyári csomagolásban, sérülésmentesen kell leszállítania. A termékeket úgy kell csomagolnia, és olyan módon kell szállítania, hogy megakadályozza a termékek sérülését, károsodását, vagy minőségromlását. Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a jótállási időszak alatt a jótállás körébe eső meghibásodás esetén a hibás eszköz telephelyről történő el- és visszaszállítása. Nyertes Ajánlattevőnek továbbá vállalnia kell, hogy a megjavított és működőképes eszközt vagy csereeszközt a hiba bejelentésének nyertes Ajánlattevő általi visszaigazolásától számított legkésőbb 30 munkanapon belül visszaszállítja Ajánlatkérő telephelyére. Ajánlatkérő a leszállított szivattyút legkésőbb a termék átvételétől számított 14 munkanapon belül beüzemeli, melyről üzembehelyezési jegyzőkönyvet készít. Amennyiben Ajánlatkérő 14 munkanapon belül nem végzi el a beüzemelést, úgy a jótállás időtartama a termék átvételétől számított tizennegyedik munkanappal kezdődik. Az átadás átvétel időpontja a szerződés szerint meghatározott. A termékre vonatkozó részletes műszaki specifikációt a műszaki leírás, illetve a Beépítési helyre vonatkozó információk és a LCC tábla mellékletei tartalmazzák. A szivattyúkra vonatkozó egyenértékűségi követelmények: A referencia termékre vonatkozó paraméterek az LCC táblában és a műszaki leírásban találhatóak. Az Ajánlattevőnek referencia típus és egyenértékű termékek megajánlása esetében is ajánlatában be kell nyújtania a megajánlott termék műszaki paramétereit tartalmazó adatlapot legalább olyan részletezettséggel, hogy az Ajánlatkérő által jelen műszaki leírásban, valamint az LCC táblában meghatározott követelmények egyértelműen megállapíthatóak legyenek. Továbbá Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevő figyelmét, hogy az adatlapok valóságtartalmát Ajánlatkérő a gyártó hivatalos adatai alapján ellenőrizheti, melynek keretében Ajánlattevőtől a gyártótól származó nyilatkozatot, dokumentumot is bekérhet. Amennyiben ajánlattevő a táblázatban megadott típustól eltérő, de azzal egyenértékű terméket ajánl meg, úgy akkor tekinti Ajánlatkérő egyenértékűnek a terméket, amennyiben annak műszaki paraméterei megfelelnek az alább részletezett követelményeknek: Az LCC táblában feltüntetett referencia szivattyú paramétereihez képest: - emelőmagasság tekintetében negatív irányban maximum -5% eltérés lehet és pozitív irányban nincs megkötés, - vízszállítás tekintetében negatív irányban maximum -5% lehet az eltérés, pozitív irányban nincs megkötés - Névleges elektromos teljesítmény, a motor névleges elektromos teljesítményének tekintetében maximum a műszaki leírás 1. sz. melléklet „Rendelkezésre álló villamos teljesítmény [kW]” névleges szivattyúteljesítmény beépítése megengedett; ettől negatív irányban megengedett az eltérés, pozitív irányban nem megengedett az eltérés. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a teljesítést követő 15 napon belül a megajánlott üzemi paraméterek valódiságával kapcsolatos kétség felmerülése esetén tetszőlegesen kiválasztott szivattyúkon, független szervezetnél, jegyzőkönyvezett próbapadi bemérést hajtson végre. Amennyiben a leszállított szivattyú(k) vízszállításban és emelőmagasságban átlépi(k) Ajánlattevő által ajánlatában megadott paraméterekhez képest az 5% -os tűrést, akkor Ajánlatkérő az ellenérték kifizetését megtagadja, felszólítja Ajánlattevőt a szivattyú(k) saját költségén való elszállítására, valamint fenntartja a jogot a szerződés szerinti kötbér(ek) Ajánlattevővel szembeni érvényesítésére. Amennyiben a próbapadi vizsgálat során a szivattyú nem felelt meg az Eladó köteles a vizsgálat költségét viselni. Részletesen a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR000802532026/3
Los: LOT-0004
Titel: 4. sorszámú szivattyú pótlása
Beschreibung: A szerződés tárgya: 4. rész: 4. sorszámú szivattyú pótlása [HIDROSTAL-DE3U-SHH3+EE020X2-GSEQ1+NC1A20M-15] Csak új (még nem használt/első üzembe helyezésű) eszközök ajánlhatók meg. Nyertes Ajánlattevőnek a termékeket új, bontatlan gyári csomagolásban, sérülésmentesen kell leszállítania. A termékeket úgy kell csomagolnia, és olyan módon kell szállítania, hogy megakadályozza a termékek sérülését, károsodását, vagy minőségromlását. Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a jótállási időszak alatt a jótállás körébe eső meghibásodás esetén a hibás eszköz telephelyről történő el- és visszaszállítása. Nyertes Ajánlattevőnek továbbá vállalnia kell, hogy a megjavított és működőképes eszközt vagy csereeszközt a hiba bejelentésének nyertes Ajánlattevő általi visszaigazolásától számított legkésőbb 30 munkanapon belül visszaszállítja Ajánlatkérő telephelyére. Ajánlatkérő a leszállított szivattyút legkésőbb a termék átvételétől számított 14 munkanapon belül beüzemeli, melyről üzembehelyezési jegyzőkönyvet készít. Amennyiben Ajánlatkérő 14 munkanapon belül nem végzi el a beüzemelést, úgy a jótállás időtartama a termék átvételétől számított tizennegyedik munkanappal kezdődik. Az átadás átvétel időpontja a szerződés szerint meghatározott. A termékre vonatkozó részletes műszaki specifikációt a műszaki leírás, illetve a Beépítési helyre vonatkozó információk és a LCC tábla mellékletei tartalmazzák. A szivattyúkra vonatkozó egyenértékűségi követelmények: A referencia termékre vonatkozó paraméterek az LCC táblában és a műszaki leírásban találhatóak. Az Ajánlattevőnek referencia típus és egyenértékű termékek megajánlása esetében is ajánlatában be kell nyújtania a megajánlott termék műszaki paramétereit tartalmazó adatlapot legalább olyan részletezettséggel, hogy az Ajánlatkérő által jelen műszaki leírásban, valamint az LCC táblában meghatározott követelmények egyértelműen megállapíthatóak legyenek. Továbbá Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevő figyelmét, hogy az adatlapok valóságtartalmát Ajánlatkérő a gyártó hivatalos adatai alapján ellenőrizheti, melynek keretében Ajánlattevőtől a gyártótól származó nyilatkozatot, dokumentumot is bekérhet. Amennyiben ajánlattevő a táblázatban megadott típustól eltérő, de azzal egyenértékű terméket ajánl meg, úgy akkor tekinti Ajánlatkérő egyenértékűnek a terméket, amennyiben annak műszaki paraméterei megfelelnek az alább részletezett követelményeknek: Az LCC táblában feltüntetett referencia szivattyú paramétereihez képest: - emelőmagasság tekintetében negatív irányban maximum -5% eltérés lehet és pozitív irányban nincs megkötés, - vízszállítás tekintetében negatív irányban maximum -5% lehet az eltérés, pozitív irányban nincs megkötés - Névleges elektromos teljesítmény, a motor névleges elektromos teljesítményének tekintetében maximum a műszaki leírás 1. sz. melléklet „Rendelkezésre álló villamos teljesítmény [kW]” névleges szivattyúteljesítmény beépítése megengedett; ettől negatív irányban megengedett az eltérés, pozitív irányban nem megengedett az eltérés. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a teljesítést követő 15 napon belül a megajánlott üzemi paraméterek valódiságával kapcsolatos kétség felmerülése esetén tetszőlegesen kiválasztott szivattyúkon, független szervezetnél, jegyzőkönyvezett próbapadi bemérést hajtson végre. Amennyiben a leszállított szivattyú(k) vízszállításban és emelőmagasságban átlépi(k) Ajánlattevő által ajánlatában megadott paraméterekhez képest az 5% -os tűrést, akkor Ajánlatkérő az ellenérték kifizetését megtagadja, felszólítja Ajánlattevőt a szivattyú(k) saját költségén való elszállítására, valamint fenntartja a jogot a szerződés szerinti kötbér(ek) Ajánlattevővel szembeni érvényesítésére. Amennyiben a próbapadi vizsgálat során a szivattyú nem felelt meg az Eladó köteles a vizsgálat költségét viselni. Részletesen a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR000802532026/4
Los: LOT-0005
Titel: 5. sorszámú szivattyú pótlása
Beschreibung: A szerződés tárgya: 5. rész: 5. sorszámú szivattyú pótlása [FLYGT-MP-3102-261-HT] Csak új (még nem használt/első üzembe helyezésű) eszközök ajánlhatók meg. Nyertes Ajánlattevőnek a termékeket új, bontatlan gyári csomagolásban, sérülésmentesen kell leszállítania. A termékeket úgy kell csomagolnia, és olyan módon kell szállítania, hogy megakadályozza a termékek sérülését, károsodását, vagy minőségromlását. Nyertes Ajánlattevő feladatát képezi a jótállási időszak alatt a jótállás körébe eső meghibásodás esetén a hibás eszköz telephelyről történő el- és visszaszállítása. Nyertes Ajánlattevőnek továbbá vállalnia kell, hogy a megjavított és működőképes eszközt vagy csereeszközt a hiba bejelentésének nyertes Ajánlattevő általi visszaigazolásától számított legkésőbb 30 munkanapon belül visszaszállítja Ajánlatkérő telephelyére. Ajánlatkérő a leszállított szivattyút legkésőbb a termék átvételétől számított 14 munkanapon belül beüzemeli, melyről üzembehelyezési jegyzőkönyvet készít. Amennyiben Ajánlatkérő 14 munkanapon belül nem végzi el a beüzemelést, úgy a jótállás időtartama a termék átvételétől számított tizennegyedik munkanappal kezdődik. Az átadás átvétel időpontja a szerződés szerint meghatározott. A termékre vonatkozó részletes műszaki specifikációt a műszaki leírás, illetve a Beépítési helyre vonatkozó információk és a LCC tábla mellékletei tartalmazzák. A szivattyúkra vonatkozó egyenértékűségi követelmények: A referencia termékre vonatkozó paraméterek az LCC táblában és a műszaki leírásban találhatóak. Az Ajánlattevőnek referencia típus és egyenértékű termékek megajánlása esetében is ajánlatában be kell nyújtania a megajánlott termék műszaki paramétereit tartalmazó adatlapot legalább olyan részletezettséggel, hogy az Ajánlatkérő által jelen műszaki leírásban, valamint az LCC táblában meghatározott követelmények egyértelműen megállapíthatóak legyenek. Továbbá Ajánlatkérő felhívja Ajánlattevő figyelmét, hogy az adatlapok valóságtartalmát Ajánlatkérő a gyártó hivatalos adatai alapján ellenőrizheti, melynek keretében Ajánlattevőtől a gyártótól származó nyilatkozatot, dokumentumot is bekérhet. Amennyiben ajánlattevő a táblázatban megadott típustól eltérő, de azzal egyenértékű terméket ajánl meg, úgy akkor tekinti Ajánlatkérő egyenértékűnek a terméket, amennyiben annak műszaki paraméterei megfelelnek az alább részletezett követelményeknek: Az LCC táblában feltüntetett referencia szivattyú paramétereihez képest: - emelőmagasság tekintetében negatív irányban maximum -5% eltérés lehet és pozitív irányban nincs megkötés, - vízszállítás tekintetében negatív irányban maximum -5% lehet az eltérés, pozitív irányban nincs megkötés - Névleges elektromos teljesítmény, a motor névleges elektromos teljesítményének tekintetében maximum a műszaki leírás 1. sz. melléklet „Rendelkezésre álló villamos teljesítmény [kW]” névleges szivattyúteljesítmény beépítése megengedett; ettől negatív irányban megengedett az eltérés, pozitív irányban nem megengedett az eltérés. Ajánlatkérő fenntartja magának a jogot, hogy a teljesítést követő 15 napon belül a megajánlott üzemi paraméterek valódiságával kapcsolatos kétség felmerülése esetén tetszőlegesen kiválasztott szivattyúkon, független szervezetnél, jegyzőkönyvezett próbapadi bemérést hajtson végre. Amennyiben a leszállított szivattyú(k) vízszállításban és emelőmagasságban átlépi(k) Ajánlattevő által ajánlatában megadott paraméterekhez képest az 5% -os tűrést, akkor Ajánlatkérő az ellenérték kifizetését megtagadja, felszólítja Ajánlattevőt a szivattyú(k) saját költségén való elszállítására, valamint fenntartja a jogot a szerződés szerinti kötbér(ek) Ajánlattevővel szembeni érvényesítésére. Amennyiben a próbapadi vizsgálat során a szivattyú nem felelt meg az Eladó köteles a vizsgálat költségét viselni. Részletesen a közbeszerzési dokumentumokban.
Interne Kennung: EKR000802532026/5