2. Verfahren
Verfahren
Titel: Digitala verktyg med tillhörande tjänster
Beschreibung: Upphandlingen avser en helhetslösning som ska ge stöd för elevers lärande, med en mix av följande ingående delar som sammantaget ska bidra till bästa möjliga förutsättningar för elevernas studiesituation. Detta bland annat genom att eftersträva väl fungerande Digitala verktyg, med lågt supportbehov, låg felfrekvens och lustfylld lärmiljö.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte
5. Los
Los: LOT-0001