2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Zator w instalacji komunalnej do przetwarzania odpadów w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonywanie usług w zakresie: 1) mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku, 2) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych o kodzie 20 01 08, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.); 3) przetwarzania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki i ich doczyszczenie oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów odzysku i recyklingu określonych przepisami prawa, 4) prowadzenia mechaniczno-biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 0-80 mm), 5) składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów składowania określonych przepisami prawa, 6) demontażu odpadów wielkogabarytowych, 7) przetwarzanie odpadów remontowych. Ilość odpadów przetworzonych z terenu Gminy Zator w okresie od 1 czerwca 2024r. do 31 maja 2025r. oraz prognozowana ilość oraz rodzaj odpadów przeznaczonych do przetwarzania jest zawarta w formularzu cenowym, będącym częścią zał. nr 1 do oferty – formularza ofertowego. Ilość odpadów prognozowana wynosi łącznie około – 4 400,00 Mg. Wykonawca zobowiązuje się do przyjęcia rzeczywistej ilości odpadów, różniącej się w dół lub w górę od prognozowanej. Zagospodarowanie odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Zamawiający oświadcza, iż przewiduje udzielenia zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówienia, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia na dodatkowe usługi (do 10% wartości zamówienia podstawowego), polegające na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości, a informacja o ww. została umieszczona w ogłoszeniu o zamówieniu. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: • w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w §8 ust. 1 projektu umowy, • w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, • udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, stawka jednostkowa wynagrodzenia za zagospodarowanie 1 Mg odpadów komunalnych (każdej frakcji) z terenu gminy Zator będzie podlegała negocjacji.
Interne Kennung: DZ.271.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności wykonywanie usług w zakresie: 1) mechaniczno-biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz wydzielenie ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku, 2) przetwarzania selektywnie zebranych odpadów ulegających biodegradacji o kodzie 20 02 01 oraz odpadów kuchennych o kodzie 20 01 08, zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j.: Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.); 3) przetwarzania odpadów pochodzących z selektywnej zbiórki i ich doczyszczenie oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów odzysku i recyklingu określonych przepisami prawa, 4) prowadzenia mechaniczno-biologicznego procesu przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych (frakcja podsitowa 0-80 mm), 5) składowania odpadów powstających w procesie mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych, pozostałości z sortowania odpadów komunalnych oraz zapewnienie osiągnięcia wymaganych poziomów składowania określonych przepisami prawa, 6) demontażu odpadów wielkogabarytowych, 7) przetwarzanie odpadów remontowych. Ilość odpadów przetworzonych z terenu Gminy Zator w okresie od 1 czerwca 2024r. do 31 maja 2025r. oraz prognozowana ilość oraz rodzaj odpadów przeznaczonych do przetwarzania jest zawarta w formularzu cenowym, będącym częścią zał. nr 1 do oferty – formularza ofertowego. Ilość odpadów prognozowana wynosi łącznie około – 4 400,00 Mg. Zagospodarowanie odpadów ma się odbywać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz.U. z 2025 r. poz. 733) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Zamawiający oświadcza, iż przewiduje udzielenia zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówienia, zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych w przypadku udzielenia dotychczasowemu wykonawcy zamówienia podstawowego, zamówienia na dodatkowe usługi (do 10% wartości zamówienia podstawowego), polegające na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości, a informacja o ww. została umieszczona w ogłoszeniu o zamówieniu. Warunki, na jakich zamówienie (powtórzenie podobnych usług) zostanie udzielone: • w przypadku wyczerpania kwoty, o której mowa w §8 ust. 1 projektu umowy, • w przypadku przedłużającej się procedury udzielenia kolejnego zamówienia w procedurze otwartej, przez co należy rozumieć również brak rozstrzygnięcia postępowania w takiej procedurze, • udzielenie zamówienia zostanie poprzedzone przeprowadzeniem postępowania w trybie z wolnej ręki, po przeprowadzeniu negocjacji z Wykonawcą, stawka jednostkowa wynagrodzenia za zagospodarowanie 1 Mg odpadów komunalnych (każdej frakcji) z terenu gminy Zator będzie podlegała negocjacji.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen