550308-2026 - Wettbewerb
Polen – Feuerwehrfahrzeuge – Zakup pojazdu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dachnowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup pojazdu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dachnowie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dachnowie. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i przekazania Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu. Samochód musi posiadać ważne na dzień składania ofert świadectwo dopuszczenia CNBOP wydane w oparciu o rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia lub mienia, a także wydania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z dnia 2007 r. Nr 143, poz.1002 z poźn. zm.) . Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1 Opis techniczny stanowiący załącznik do niniejszej specyfikacji (dostępny w oddzielnym pliku) 2 projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Dachnowie. Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia i przekazania Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do rejestracji pojazdu. Samochód musi posiadać ważne na dzień składania ofert świadectwo dopuszczenia CNBOP wydane w oparciu o rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących do zapewnienia bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia lub mienia, a także wydania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z dnia 2007 r. Nr 143, poz.1002 z poźn. zm.) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1. Opis techniczny stanowiący załącznik do niniejszej specyfikacji (dostępny w oddzielnym pliku) 2 projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami Warunki udziału w postępowaniu: 1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie. 2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie. 3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa Zamawiający nie określa warunku w tym zakresie. 4. Zdolność techniczna lub zawodowa Określenie warunków: Wykonawca spełni warunek jeżeli wykaże że, nie wcześniej niż w okresie ostatnich 3 lat licząc wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał, co najmniej dwa zamówienia polegające na dostawie średniego lub ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 4x4 o wartości nie mniejszej niż 800 000,00 zł brutto każde. Przez jedno zamówienie Zamawiający rozumie jedną umowę bądź zlecenie. Przez zamówienia wykonane należy zrozumieć: a) Zamówienie rozpoczęte i zakończone w w/w okresie, b) Zamówienie zakończone w w/w okresie, których rozpoczęcie mogło nastąpić wcześniej niż w w/w okresie. Przez zamówienia wykonywane należy rozumieć zamówienia, które trwają nadal (niezakończone) i w ramach których Wykonawca wykonał powyższe zamówienie. Zamawiający określa w następujący sposób spełnianie w/w warunku przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum) i podmiotów trzecich warunek określony w pkt 1.4.1 zostanie uznany za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (lub podmiot trzeci) spełni w całości powyższy warunek. Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, które Wykonawca składa na wezwanie Zamawiającego (dotyczy Wykonawcy którego oferta została najwyżej oceniona): 1. Zdolność do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie wymaga żadnego podmiotowego środka dowodowego 2. Uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie wymaga żadnego podmiotowego środka dowodowego 3. Sytuacja ekonomiczna lub finansowa Zamawiający nie wymaga żadnego podmiotowego środka dowodowego 4. Zdolność techniczna lub zawodowa Wykaz dostaw wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat licząc wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane (określonych w Rozdziale VI pkt 1.4.1), oraz załączeniem dowodów określających, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; Jeżeli wykonawca powołuje się na doświadczenie w realizacji dostaw wykonanych wspólnie z innymi wykonawcami wykaz dostaw dotyczy dostaw, w których wykonaniu Wykonawca ten bezpośrednio uczestniczył, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych – również w których wykonywaniu bezpośrednio uczestniczył lub uczestniczy.