550372-2026 - Wettbewerb
Polen – Wartung von Straßenlichtsignalen – Konserwacja i utrzymanie sygnalizacji świetlnych na drogach wojewódzkich województwa mazowieckiego w latach 2027-2029 – nr postępowania 142/26
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelKonserwacja i utrzymanie sygnalizacji świetlnych na drogach wojewódzkich województwa mazowieckiego w latach 2027-2029 – nr postępowania 142/26
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Konserwacja i utrzymanie sygnalizacji świetlnych na drogach wojewódzkich województwa mazowieckiego w latach 2027-2029 – nr postępowania 142/26 2. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia znajduje się w części IV SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ - Część IV SWZ) oraz w kosztorysie ofertowym (Część V SWZ). 3. Zamawiający dla porównania ofert przyjął w kosztorysie ofertowym do konserwacji i utrzymania sygnalizacji świetlnych 186 punktów. 4. Zamawiający przewiduje w trakcie trwania Umowy zmiany liczby obiektów sygnalizacji świetlnej objętych utrzymaniem (zarówno zmniejszenia, jak i zwiększenia). Wykonawca obejmie utrzymaniem nowe obiekty sygnalizacji świetlnej od daty wskazanej przez Zamawiającego. 5. Wykonywanie prac w pasie drogowym wymagających zmiany organizacji ruchu możliwe jest na podstawie udostępnionych uproszczonych schematów organizacji ruchu i zabezpieczenia robót na czas prowadzenia prac związanych z bieżącym utrzymaniem dróg wojewódzkich (…) – załącznik nr 2 do OPZ. Wspomniane schematy, z uwagi na termin ważności, przekazywane będą Wykonawcy przez Zamawiającego wraz z aktualnym ich zatwierdzeniem, w każdym roku trwania umowy. Zamawiający zastrzega jednak, że specyfika Zamówienia może wymagać opracowania projektu organizacji ruchu, który swoim zakresem obejmował będzie większy zakres niż typowe schematy przedstawione w ww. załączniku do OPZ. W zakresie nieprzewidzianym w ww. załączniku Wykonawca winien na swój koszt opracować, uzgodnić i uzyskać zatwierdzenie projektu organizacji ruchu oraz aktualizować go wg. potrzeb przez cały okres realizacji Umowy. Możliwość zmiany organizacji ruchu w oparciu o projekt organizacji ruchu oraz jej termin należy uzgodnić każdorazowo z właściwym przedstawicielem Rejonu Drogowego, z którym należy spisać protokół z wprowadzenia zmiany. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia obejmuje kompleksową usługę konserwacji i utrzymania sygnalizacji świetlnych zlokalizowanych na drogach wojewódzkich województwa mazowieckiego. Usługa wymaga jednolitego sposobu organizacji, koordynacji oraz zarządzania. Wszystkie urządzenia objęte zamówieniem tworzą elementy jednego systemu bezpieczeństwa ruchu drogowego a ich prawidłowe funkcjonowanie ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo uczestników ruchu oraz płynność komunikacji. 7. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy PZP o całej wartości netto: 1 707 660,38 zł. W ramach zamówienia podobnego przewiduje się wykonywanie usług związanych z utrzymaniem lub konserwacją sygnalizacji świetlnych na drogach województwa mazowieckiego. 8. Wykonawca powinien posiadać ubezpieczenia (OC) za szkody wyrządzone podczas realizacji umowy w przedmiocie umowy oraz osobom trzecim na cały okres obowiązywania umowy i na sumę gwarancyjną nie niższą niż kwota 500 000,00 zł brutto. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania zamawiającemu kopii aktualnej i opłaconej polisy w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy. Pod warunkiem zachowania ciągłości ubezpieczenia Zamawiający dopuszcza możliwość przedstawiania w toku trwania umowy kilku polis potwierdzających posiadanie ubezpieczenia (OC) obejmujący łącznie cały okres realizacji umowy. Wykonawca jest zobowiązany do przekazania Zamawiającemu kopii kolejnej aktualnej i opłaconej polisy w terminie 7 dni od upływu terminu ważności poprzedniej polisy. Jeżeli Wykonawca nie wywiąże się z powyższego obowiązku, Zamawiający naliczy Wykonawcy kary umowne za zwłokę w wysokości określonej w umowie. W przypadku braku przedłożenia kopii aktualnej i opłaconej polisy ubezpieczenia (OC) w terminie do 14 dni od dnia zawarcia umowy Zamawiającemu będzie przysługiwało prawo odstąpienia od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 9. Termin realizacji zamówienia: 3 lata od 01.01.2027 r.. 8. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, wniesie zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 5% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy opisane są w Rozdziale XX części I SWZ. 9. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 10. Zgodnie z art. 257 p.z.p., Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 11. W przypadku wskazania w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. W przypadku odniesienia się w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Interne Kennung142/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232200 Wartung von Straßenlichtsignalen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungKonserwacja i utrzymanie sygnalizacji świetlnych na drogach wojewódzkich województwa mazowieckiego w latach 2027-2029 – nr postępowania 142/26