550406-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Reparatur und Wartung von Flüssigkeitspumpen – „Servicii de reparatii pentru pompele tip NMV 1000 RA aferente Sistemului Apa Tehnica de Serviciu (RSW-BSI 71310) U1 si U2” - CR # 34635
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Servicii de reparatii pentru pompele tip NMV 1000 RA aferente Sistemului Apa Tehnica de Serviciu (RSW-BSI 71310) U1 si U2” - CR # 34635
Beschreibung: Achiziția are ca obiect Servicii de reparatii pentru pompele tip NMV 1000 RA aferente Sistemului Apa Tehnica de Serviciu (RSW – BSI 71310) U1 si U2 in cadrul unei perioade de 48 de luni (prestare efectiva). Solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire vor fi transmise de operatorii economici cu cel putin 16 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va răspunde doar la solicitarile de clarificări adresate de operatorii economici până la termenul-limita stabilit. Raspunsul entitatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in doua etape, astfel: cu 25 de zile inainte de data limita de depunere a ofertelor (pentru solicitarile primite cu 30 zile inainte de aceasta data) si in a 11-a zi de data limita de depunere a ofertelor, pentru restul solicitarilor de clarificari, in conformitate cu art. 173 din Legea nr. 99/2016 cu modificarile ulterioare ATENȚIE!!! ENTITATEA CONTRACTANTA VA RASPUNDE DOAR LA SOLICITARILE DE CLARIFICARI ADRESATE DE OPERATORII ECONOMICI PANA LA TERMENUL-LIMITA STABILIT (16 ZILE INAINTE DE DATA LIMITA DE DEPUNERE A OFERTELOR)
Interne Kennung: 10874881/2024/7535.001
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50511100 Reparatur und Wartung von Flüssigkeitspumpen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achizitia are ca obiect servicii de reparatii pentru 3 pompe tip NMV1000 RA, constand in urmatoarele activitati principale: a) Reparatii capitale ale pompelor, inclusiv asigurarea pieselor de schimb ce pot fi inlocuite in cadrul acestor reparatii. Lista orientativa a principalelor piese de schimb este prezentata in Anexa 1.1 la Caietul de sarcini. b) Transport pompe de la CNE Cernavoda la Prestator si retur. Caracteristicile pompelor NMV 1000 RA sunt prezentate la cap. 6 din Caietul de sarcini al achizitiei. Serviciile de reparatie capitala aferenta celor 3 pompe tip NMV 1000 RA se vor desfasura esalonat pe parcursul unei perioade de 48 de luni, conform unui grafic stabilit de comun acord intre Prestator si Sucursala CNE Cernavoda a Achizitorului. Termenul de reparatie pentru o pompa este de maxim 1 an de la preluarea acesteia de la sediul CNE Cernavoda. Daca la punerea in functiune a pompei se vor constata deficiente ce tin de responsabilitatea Prestatorului, acestea se vor remedia de catre Prestator pe cheltuiala acestuia, intr-un termen de maxim 2 luni. Se vor deconta doar acele piese de schimb/ componente care au fost identificate, in urma inspectiei componentelor interne ale pompei, ca fiind deteriorate sau uzate, astfel încât sunt improprii pentru o utilizare ulterioară, si care trebuie inlocuite. Piesele de schimb se vor deconta la preturile unitare din propunerea financiara depusa in cadrul procedurii de atribuire si mentionate in Contract, in limita a 225.000 Euro fara TVA. Suplimentar, in cadrul serviciilor de reparatii, in situatia in care se constata ca pentru reparatia unei pompe este necesar si numai cu acceptul CNE Cernavoda, Prestatorul va realiza urmatoarele activitati optionale: i) inlocuirea rotorului si/sau a statorului, ii) înlocuirea tronsoanelor superior și inferior aferente corpului pompei. Decontarea activitatilor/produselor optionale se va realiza la preturile unitare din propunerea financiara depusa in cadrul procedurii de atribuire si mentionate in Contract, in limita a 500.000 Euro fara TVA. Serviciile vor fi prestate în conformitate cu cerintele şi caracteristicile tehnice și de performanță solicitate în Caietul de sarcini CA# CR # 34635 rev. 03 al achiziției
Interne Kennung: 1