550494-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare „ Echipamente criogenice medicale si modernizare/ refacere platforme aferente” în cadrul proiectului ”Proiect tip B - Modernizarea, reabilitarea si extinderea sistemelor pentru securitatea la incendiu si a instalatiei de aprovizionare cu azot lichid in cadrul Institutului Clinic Fundeni (cod SMIS 336528)” finanțat prin Programul PNIUS
Beschreibung: Obiectul contractului il constituie furnizarea de echipamente criogenice medicale (stocatoare de oxigen si azot medicinal lichid, cuve de prezervare a materialului biologic, sisteme de monitorizare si siguranta ale incintei, vase mobile criogenice) si executia lucrarilor accesorii de modernizare/refacere a platformelor de amplasare, inclusiv transportul, instalarea, punerea in functiune, testarea, obtinerea autorizatiei de functionare emise de CNCIR, instruirea personalului si mentenanta corectiva in perioada de garantie, conform cerintelor din Caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data-limita de depunere a ofertelor este de 18 (optsprezece) zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari si/sau informatiilor suplimentare in a 11-a (unsprezecea) zi inainte de data-limita de depunere a ofertelor. Termenele de mai sus au fost stabilite astfel incat operatorii economici sa beneficieze de cele 10 zile prevazute de art. 161 din Legea nr. 98/2016 intre data transmiterii raspunsului autoritatii contractante si data-limita de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificari se transmite exclusiv in SEAP (https://e-licitatie.ro/pub), la sectiunea Intrebari din cadrul procedurii de atribuire. Raspunsurile se publica in SEAP, la sectiunea "Documentatie, clarificari si decizii" din cadrul anuntului de participare. Autoritatea contractanta nu va da curs solicitarilor adresate prin alta modalitate de comunicare.
Interne Kennung: PNIUS2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Furnizare „ Echipamente criogenice medicale si modernizare/ refacere platforme aferente” în cadrul proiectului ”Proiect tip B - Modernizarea, reabilitarea si extinderea sistemelor pentru securitatea la incendiu si a instalatiei de aprovizionare cu azot lichid in cadrul Institutului Clinic Fundeni (cod SMIS 336528)” finanțat prin Programul național de investiții în infrastructura unităților spitalicești (PNIIUS), respectiv furnizare Stocator oxigen medicinal lichid, capacitate aprox. 30.000 L, Stocator azot medicinal lichid, capacitate aprox. 20.000 L, Cuve de prezervare material biologic (5 in functiune + 1 rezerva), cu UPS,Sistem de monitorizare a concentratiei de oxigen din incinta,Sistem de ventilatie asistata,Sistem de preventie si stingere a incendiilor (gaz inert - inergen),Sistem de monitorizare a temperaturilor pe fiecare cuva,Sistem de supraveghere video (NVR, HDD min. 60 zile, UPS),Vase mobile criogenice de aproximativ 240 litri si Modernizare/refacere platforma rezervor criogenic oxigen si azot
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45262300 Betonarbeiten, 51540000 Installation von Maschinen und Geräten für besondere Zwecke