See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Suchedniów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r.,poz. 530) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna użytkowania ubocznego i edukacji leśnej, nasiennictwa i selekcji, turystycznego zagospodarowania lasu do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
Interne Kennung: SA.270.2.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Pakiet I Gospodarka leśna w leśnictwach Bronkowice, Sieradowice, Kaczka, Kamionka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasu, użytkowania ubocznego i edukacji leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów leśnictwa Bronkowice, Sieradowice, Kaczka, Kamionka w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielają zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach opcji (w celu określenia ich zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem opcji a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Pakiet II Gospodarka leśna w leśnictwach Michniów, Kleszczyny, Stokowiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasu, użytkowania ubocznego i edukacji leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów leśnictw Michniów, Kleszczyny, Stokowiec w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielają zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0003
Titel: 3. Pakiet III Gospodarka leśna w leśnictwach Rejów, Kruk, Ostojów, Osieczno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasu, użytkowania ubocznego i edukacji leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów leśnictw Rejów, Kruk, Ostojów, Osieczno w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielają zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Beschreibung der Optionen: zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30% wynagrodzenia z dnia zawarcia umowy. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach opcji (w celu określenia ich zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem opcji a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie.
Los: LOT-0004
Titel: 4. Pakiet IV Gospodarka leśna w leśnictwach Jastrzębia, Szałas
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasu, użytkowania ubocznego i edukacji leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów leśnictw Jastrzębia, Szałas w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielają zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0005
Titel: 5. Pakiet V Gospodarka leśna w leśnictwach Dalejów, Odrowążek, Wilczy Bór
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, turystycznego zagospodarowania lasu, użytkowania ubocznego i edukacji leśnej, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów leśnictw Dalejów, Odrowążek, Wilczy Bór w roku 2026. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielają zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Los: LOT-0006
Titel: 6. Pakiet VI Pakiet specjalistyczny obejmujący ochronę przeciwpożarową nadleśnictwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz.U. 2025 poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące ochronę przeciwpożarową do wykonania na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa Suchedniów w roku 2025. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2026 - 31.12.2026. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielają zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50% wartości niniejszego zamówienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung