2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego w sezonie zimowym 2025/2026 oraz 2026/2027” – z podziałem na części I, II, III”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego w sezonach zimowych 2025/2026 oraz 2026/2027” – z podziałem na części I, II, III” Część I: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w gminie Leśnica, części gm. Strzelce Opolskie, Ujazd, Zawadzkie i części gm. Jemielnica o łącznej długości 138,879 km” Część II: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w gminie Izbicko, części gm. Jemielnica, Kolonowskie i Strzelce Opolskie o łącznej długości 122,199 km” Część III: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w mieście i części gm. Strzelce Opolskie o łącznej długości 21,998 km” Zakres zamówienia obejmuje wykonanie zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego tj. odśnieżanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacja śliskości zimowej, zakup i przygotowanie materiałów uszorstniających wraz z ich załadunkiem, w sezonach zimowych 2025/2026 oraz 2026/2027 na zasadach określonych w załączniku „Warunki realizacji usług zimowego utrzymania dróg” i w „Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych” stanowiących załączniki do SWZ. Zamówienie będzie realizowane na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia. Dokumentacja postępowania dostępna jest na Platformie zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1156247
Interne Kennung: OR.272.19.2025.IG/KO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu („procedura odwrócona”). 2. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: a) wypełniony formularz ofertowy - załącznik Nr 1 do SWZ; b) wypełniony formularz cenowy – załącznik Nr 2 do SWZ (dla części I), załącznik Nr 2a do SWZ (dla części II), załącznik Nr 2b do SWZ (dla części III); c) JEDZ, o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy Pzp* - załącznik do SWZ - formularz JEDZ- ESPD w formacie .xml oraz PDF (Oświadczenie JEDZ składają odrębnie Wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz podmiot udostepniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postepowaniu); d) zobowiązanie w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu - załącznik Nr 5 do SWZ; e) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia pełnomocnictwo do reprezentowania, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy; f) oświadczenie, o który mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy – dot. wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - załącznik Nr 6 do SWZ; g) oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5 k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) nr 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik nr 7 do SWZ (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają powyższe oświadczenie oddzielnie). h) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - załącznik Nr 8 do SWZ. i) w przypadku występowania pełnomocnika, pełnomocnictwo do podpisania oferty (np. gdy w imieniu wykonawcy występuje inna osoba) względnie do podpisania innych oświadczeń lub dokumentów składanych wraz z ofertą, chyba że Zamawiający może je uzyskać w szczególności za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, a Wykonawca wskazał to wraz ze złożeniem oferty; j) oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz, tj. przekazanie tego dokumentu w takiej formie, w jakiej został on ustanowiony przez gwaranta, tj. oryginał dokumentu opatrzony podpisem elektronicznym przez jego wystawcę. 3. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych wymienionych Części I Rozdziale 10 SWZ. 4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych na zasadach , o których mowa w § 4 rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 5. Zamawiający nie wprowadza obowiązku dokonania wizji lokalnej. 6. Zamawiający nie będzie wymagał od wybranego Wykonawcy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w gminie Leśnica, części gm. Strzelce Opolskie, Ujazd, Zawadzkie i części gm. Jemielnica o łącznej długości 138,879 km”
Beschreibung: Zakres zamówienia obejmuje wykonanie zimowego utrzymania dróg powiatowych Powiatu Strzeleckiego tj. odśnieżanie, zapobieganie powstawaniu i likwidacja śliskości zimowej, zakup i przygotowanie materiałów uszorstniających wraz z ich załadunkiem, w sezonach zimowych 2025/2026 oraz 2026/2027 na zasadach określonych w załączniku „Warunki realizacji usług zimowego utrzymania dróg” i w „Szczegółowych Specyfikacjach Technicznych” stanowiących załączniki do SWZ. Zamówienie będzie realizowane na warunkach określonych w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: OR.272.19.2025.IG/KO(1)
Los: LOT-0002
Titel: Część II: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w gminie Izbicko, części gm. Jemielnica, Kolonowskie i Strzelce Opolskie o łącznej długości 122,199 km”
Interne Kennung: OR.272.19.2025.IG/KO(2)
Los: LOT-0003
Titel: Część III: „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych w mieście i części gm. Strzelce Opolskie o łącznej długości 21,998 km”
Interne Kennung: OR.272.19.2025.IG/KO(3)