2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa urządzeń sieciowych wraz z wdrożeniem, dostarczenie nowych i odnowienie dla posiadanych subskrypcji licencji na oprogramowanie oraz zapewnienie wsparcia technicznego dla infrastruktury sieciowej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa urządzeń sieciowych wraz z wdrożeniem, dostarczenie nowych i odnowienie dla posiadanych subskrypcji licencji na oprogramowanie oraz zapewnienie wsparcia technicznego dla infrastruktury sieciowej, adres dostawy: Biuro Infrastruktury i Operacji IT, Plac Marii Curie-Skłodowskiej 1, pokój 127 B (1 piętro), 20-031 Lublin. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik do SWZ.
Interne Kennung: PN/02-2026/DZP-a
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Informacja w sprawie zastosowania skróconego terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości szacunkowej przekraczającej progi unijne, zgodnie z art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), dalej zwaną ustawą. Podstawa prawna: Art. 138. 2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: ... 2), jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: Regulacja powyższa stanowi wdrożenie art. 27 ust. 3 dyrektywy 2014/24/UE, zgodnie z którym, jeżeli ze względu na stan pilnej konieczności należycie uzasadnionej przez instytucję zamawiającą, termin składania ofert nie może być dotrzymany, instytucja zamawiająca może wyznaczyć termin, który nie może być krótszy niż 15 dni od daty wysłania ogłoszenia o zamówieniu. Zastosowanie art. 138 ust. 2 ustawy nie zostało uzależnione przez ustawodawcę od tego, czy stan pilnej potrzeby wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego ani od tego, czy zaistnienie pilnej potrzeby można było przewidzieć, o czym świadczy wykładnia literalna powołanego przepisu. Zakładając racjonalność ustawodawcy, powyższego dokonano w sposób świadomy i celowy. Przepis zawarty w ww. ustępie służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postępowaniu konkurencyjnym przy zachowaniu podstawowych zasad udzielania zamówień publicznych w tym zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania Wykonawców. Należy zauważyć, że skrócenie terminu składania ofert zgodnie z uprawnieniem przyznanym na mocy art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy nie musi wynikać z przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać. Zamawiający zamierza skorzystać z możliwości skrócenia terminu składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.), z uwagi na wystąpienie należycie uzasadnionej pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę urządzeń sieciowych wraz z ich konfiguracją i wdrożeniem, dostarczenie nowych oraz odnowienie posiadanych subskrypcji licencji na oprogramowanie, a także zapewnienie wsparcia technicznego dla infrastruktury sieciowej modernizowanego budynku Instytutu Muzyki UMCS. Zamówienie ma charakter kompleksowy i obejmuje elementy, które są ze sobą funkcjonalnie oraz technicznie powiązane, służąc realizacji jednego celu gospodarczego, jakim jest uruchomienie kompletnej infrastruktury teleinformatycznej budynku. Z uwagi na charakter przedmiotu zamówienia jego zakres podlegał łącznemu szacowaniu zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych, wobec czego Zamawiający nie miał możliwości wcześniejszego wydzielenia lub odrębnego udzielenia zamówienia obejmującego wyłącznie dostawę części urządzeń czy licencji. Umowa na realizację robót budowlanych obejmujących przebudowę budynku Instytutu Muzyki Wydziału Artystycznego UMCS została zawarta w dniu 17 stycznia 2025 r. z terminem realizacji wynoszącym 10 miesięcy. W toku realizacji inwestycji ujawniły się okoliczności, których nie można było przewidzieć na etapie przygotowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, skutkujące koniecznością wykonania robót niezbędnych oraz robót dodatkowych pozostających w związku z zamówieniem podstawowym. W konsekwencji strony zawarły pięć aneksów do umowy, a termin realizacji inwestycji został przedłużony do dnia 31 maja 2026 r.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej SWZ). Specyfikacja zawiera informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (opis procedury), warunków udziału w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców oraz projektowane postanowienia umowy. 2. W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ust. 1 ustawy. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy, Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy. Oświadczenie to będzie żądane wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy, pod adresem: umcs.ezamawiajacy.pl i pod oznaczeniem oraz nazwą postępowania wskazaną w tytule niniejszej SWZ. 4. Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: umcs.ezamawiajacy.pl Wykonawcy pobierający SWZ ze strony internetowej prowadzonego postępowania na Platformie, związani są wszelkimi zmianami i wyjaśnieniami do SWZ tam zamieszczonymi. 5. Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, w tym zapytania, oświadczenia, były kierowane wyłącznie elektronicznie za pomocą Platformy. Jakiekolwiek inne zaadresowanie może wpłynąć na złe skierowanie pisma, za co Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności (może spowodować niezachowanie ustawowych terminów z winy Wykonawcy). 6. W przypadku, gdy Wykonawca zamierza realizować przedmiot zamówienia z udziałem Podwykonawców Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. 7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca składa ofertę na całość przedmiotu zamówienia. Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem formularza oferty, stanowiącym załącznik do SWZ. 8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 9. Wykaz wymaganych dokumentów i oświadczeń potwierdzających brak podstaw wykluczenia z udziału w postępowaniu oraz potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu wskazany został przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia, w punkcie 6 SWZ. 10. Dokumenty składane przez podmioty zagraniczne zostały określone w dokumentach zamówienia, w punkcie 6.3 SWZ. 11. Dokumenty wymagane w przypadku składania oferty wspólnej zostały określone w dokumentach zamówienia, w punkcie 6.4 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72227000 Beratung im Bereich Software-Integration, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001