550930-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest: Świadczenie usług odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach. 3. Opis przedmiotu zamówienia 1) Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług w zakresie odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Rydułtowach, zwanego dalej PSZOK-iem: • papieru, • tworzyw sztucznych, • odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, • metali, • szkła, • bioodpadów stanowiących części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych i ogrodów, • innych bioodpadów stanowiących odpady komunalne, • odpadów niebezpiecznych, • zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (w tym również niekompletnego), • mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, • zużytych opon, • odpadów budowlanych i rozbiórkowych z gospodarstw domowych, • odpadów tekstyliów i odzieży, • odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, • przeterminowanych leków i chemikaliów, • zużytych baterii i akumulatorów. Do odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne, które Zamawiający zamierza objąć niniejszym zamówieniem należą odpady o następujących kodach: 17 01 01 - odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, 17 01 03 - odpady innych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, 17 01 07 - zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, 17 03 80 – odpadowa papa, 17 06 04 – materiały izolacyjne inne niż wymienione w 17 06 01 i 17 06 03. 2) Utrzymanie i obsługę PSZOK-u oraz wyposażenie w pojemniki zapewnia Zamawiający. 3) Do zbierania odpadów w PSZOK-u przewiduje się wykorzystanie: a) kontenerów KP-7, KP-18, KP-19, KP-34, b) pojemników 1100 l na odpady: papieru, tworzyw sztucznych, metali, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, szkła, tekstyliów i odzieży, innych bioodpadów stanowiących odpady komunalne, c) pojemników 110/120 l na odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, d) pojemników na odpady niebezpieczne: ◦ pojemnik na świetlówki – 1 szt, ◦ pojemnik na akumulatory - 1 szt., ◦ pojemnik na baterie - 1 szt., ◦ pojemnik na odpady zawierające rtęć - 1 szt., ◦ pojemnik na przepracowane oleje – 1 szt., ◦ pojemnik na farby, lakiery, rozpuszczalniki - 1 szt., ◦ pojemnik na tłuszcze, żywice – 1 szt., ◦ pojemnik na środki ochrony roślin – 1 szt., • pojemnik na przeterminowane leki – 1szt. 3) Szacunkowa ilość odpadów przeznaczona do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie realizacji zamówienia: 316 Mg.
Interne KennungZP.261.12.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Menge316 Tonnen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. W przypadku zwiększenia strumienia odpadów w stosunku do ilości określonych na formularzu oferty Zamawiający może zwiększyć zakres zamówienia korzystając z prawa opcji, o którym mowa w przepisie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Maksymalny zakres opcji obejmuje 30% wartości zamówienia. 3. Wynagrodzenie z tytułu zamówienia objętego opcją Zamawiający ustala w oparciu o ceny jednostkowe określone, zgodnie z ofertą Wykonawcy i podaje w oświadczeniu o wykorzystaniu prawa opcji. 4. Zamawiający zobowiązuje się do realizacji zamówienia jedynie w zakresie gwarantowanym. Uprawnieniem Zamawiającego jest żądanie realizacji zamówienia w zakresie objętym prawem opcji. 5. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji zamówienia w całości, to jest również w zakresie poszerzonym (objętym prawem opcji). 6. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione będzie od potrzeb Zamawiającego w szczególności w przypadku zwiększenia strumienia odpadów. 7. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w okresie trwania umowy (w okresie realizacji zamówienia). 8. Zamówienia realizowane w ramach opcji są jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego. Brak złożenia zamówień objętych opcją nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. 9. Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne oświadczenie woli Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.