2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie
Beschreibung: Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełnienia warunków. Zamawiający nie dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z napędem 6x6 dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku Nr 6 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Dane przedmiotu umowy konieczne do rejestracji zostaną wpisane w protokole odbioru techniczno-jakościowego. 3. Dostarczony pojazd musi spełniać wszystkiego wymagania określone przez polskie przepisy prawa i normy. 4. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi: ubezpieczenie, przegląd, a także szkolenie przeprowadzone przez Wykonawcę z zakresu obsługi pojazdu oraz sprzętu stanowiącego jego wyposażenie (teoretyczne i praktyczne), dla co najmniej 3 przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Czajkowie . Szkolenie zostanie przeprowadzone w siedzibie Wykonawcy w czasie odbioru techniczno-jakościowego. Wykonawca sporządzi protokół z przeprowadzonego szkolenia, a przedstawiciel OSP potwierdzi jego przeprowadzenie. 5. Jeżeli Wykonawca stwierdzi, że użyte w SWZ i w załącznikach do SWZ normy krajowe lub normy europejskie lub normy międzynarodowe mogą wskazywać na producentów produktów lub źródła ich pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie rozwiązania równoważne. Oznacza to, że parametry techniczne główne i mające znaczenie do osiągnięcia celu tak wskazanych produktów, określają wymagane przez Zamawiającego minimalne oczekiwania co do jakości produktów, które mają być użyte do wykonania przedmiotu umowy. Ponadto, w każdym przypadku stwierdzenie, że opis czy też cecha opisanego produktu, która może wskazywać na źródło pochodzenia lub producenta to Wykonawca również jest uprawniony do stosowania produktów równoważnych, przez które rozumie się takie, które posiadają parametry techniczne nie gorsze od tych wskazanych w SWZ i/lub w załącznikach do SWZ. Dopuszcza się również wykazanie tej równoważności normami równoważnymi w stosunku do tych wskazanych w OPZ lub powszechnie obowiązujących. Na Wykonawcy spoczywa ciężar wskazania „równoważności”. Przy doborze materiałów urządzeń i sprzętu równoważnych Wykonawca zobowiązany jest zapewnić również osiągnięcie wskaźników określonych w OPZ oraz w celu zapewnienia porównywalności ofert produkty równoważne muszą być w cenie porównywalnej do produktu wskazanego.
Interne Kennung: ZP.OSP.271.1.2025