551227-2026 - Ergebnis
Tschechien – Dienstleistungen im Energiebereich – Poskytování energetických služeb metodou EPC ve vybraných objektech v majetku města Kuřim
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPoskytování energetických služeb metodou EPC ve vybraných objektech v majetku města Kuřim
BeschreibungNáplní veřejné zakázky je realizace energeticky úsporných opatření v objektech zadavatele metodou EPC. Jedná se o komplexní veřejnou zakázku zahrnující přípravu včetně projektové, realizaci/výstavbu navržených opatření a následné dlouhodobé sledování a vyhodnocování výsledků realizovaných energeticky úsporných opatření (po dobu dle SES, v případě Města Kuřim nejméně 15 let), přičemž dodavatel, se kterým bude uzavřena Smlouva, poskytne zadavateli smluvní záruky/garanci za dosažení smluvně stanovených úspor nákladů na energii a za dosažení očekávaných ekonomických přínosů projektu. Dodavatel sám navrhne konkrétní energeticky úsporná opatření a zahrne je do projektu EPC, který následně v objektu (objektech) zrealizuje. Součástí tohoto projektu musí být také realizace tzv. povinných opatření specifikovaných v čl. 2.6 Základního dokumentu zadávací dokumentace (dále také „ZD“). Navržená energeticky úsporná opatření zahrnou dle předpokladů zadavatele oblast vytápění, chlazení, větrání, osvětlení, spotřebu teplé i studené vody. Dodavatel nese příslušné riziko neúspěchu při dosažení úspor realizací jím navržených a realizovaných opatření. Předmětem plnění veřejné zakázky je, v souladu s výše uvedeným, minimálně tento rozsah činností: 1. návrh energeticky úsporných a příp. dalších opatření a technologií pro využití OZE pro objekty zadavatele (viz místo plnění veřejné zakázky), 2. zpracování příslušné prováděcí a projektové dokumentace na realizaci úsporných opatření, pokud si to dané opatření vyžaduje, nebo technické dokumentace profesní pro opatření, kde není dle stavebního zákona vyžadováno zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení nebo prováděcí dokumentace stavby (TZB – technická zařízení objektu), 3. zajištění náležitostí spojených se získáním stavebního povolení, pokud je navržené opatření bude vyžadovat, 4. dodávka a montáž všech úsporných opatření (vč. případných opatření stavebního charakteru) i technologií využití OZE „na klíč“, 5. zpracování dokumentace skutečného provedení navržených a povinných opatření, 6. vypracování provozního řádu pro nově instalovaná zařízení, 7. zaškolení pracovníků zadavatele do obsluhy nově instalovaných zařízení, 8. financování výstavby všech opatření (zadavatel neposkytuje zálohy), s využitím dotací a vlastních zdrojů zadavatele 9. energetický management (služby zahrnující trvalé sledování a vyhodnocování dosahovaných úspor energie) po dobu garance, včetně kontroly instalovaného zařízení, 10. poskytnutí záruky za dosahování předpokládaných úspor nákladů po dobu sjednanou smluvně (po dobu garance). 11. Komunikace a spolupráce se zpracovateli žádostí o dotace na sjednaná instalovaná opatření
Interne KennungEPC Kuřim
VerfahrensartVerhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZadavatel zvolil JŘSU z důvodu podle § 60 odst. 1 písm. b) ZZVZ, jelikož se jedná o veřejnou zakázku a plnění, které je zcela komplexního a celkově složitého charakteru – typickým rysem EPC projektů je totiž skutečnost, že úspor lze dosáhnout pomocí technicky odlišných řešení, někdy inovativních, resp. pomocí odlišně strukturovaného portfolia služeb, které navrhuje dodavatel. Právě s ohledem na tato odlišná technická řešení nelze předem plně specifikovat požadavky zadavatele na technické provedení, které budou dodavatelé navrhovat samostatně a návrhy technického provedení každého z dodavatelů se mohou od sebe lišit
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45232141 Heizanlage, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen, 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ vyhrazuje změnu závazku ze Smlouvy, která bude uzavřena s vybraným dodavatelem. Zadavatel si vyhrazuje právo upravit smluvní cenu sjednanou ve Smlouvě uzavřené s vybraným dodavatelem na základě zadávacího řízení této veřejné zakázky, a to za podmínek a způsobem stanovenými Smlouvou podle Přílohy č. 11 návrhu Smlouvy, který je přílohou č. 4 tohoto základního dokumentu zadávací dokumentace