551440-2026 - Ergebnis
Finnland – IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung – Kainuun hyvinvointialue - IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Konttiteknologiaan perustuvien palvelinympäristöjen tuki-, ylläpito- ja asiantuntijapalvelut
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kainuun hyvinvointialue - IT-konsultointi 2023-2028 (DPS) - Konttiteknologiaan perustuvien palvelinympäristöjen tuki-, ylläpito- ja asiantuntijapalvelut
Beschreibung: Kainuun hyvinvointialue pyytää tarjoustanne Konttiteknologiaan perustuvien palvelinympäristöjen tuki-, ylläpito- ja asiantuntijapalveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Kilpailutus koskee sopimuskautta. Hankinnan kohteen kuvaus ja vähimmäisvaatimukset sekä hankinnan arvioitu laajuus on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteissä 1 Hankinnan kohteen kuvaus ja 3 Asiantuntijat. Tämän sopimuksen kesto on neljä (4) vuotta. Tavoitteena on, että sopimuskausi alkaa 1.8.2026. Sopimuskausi alkaa aikaisintaan molempien sopijapuolten allekirjoitettua hankintasopimuksen.
Interne Kennung: 608385
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Katso osallistumispyynnön liitteenä 2 oleva "Dynaamisen hankintajärjestelmän toimintamalli".
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000