551939-2026 - Wettbewerb
Polen – Personalcomputer – „Zakup trzech monitorów medycznych tj. komputerów medycznych AIO na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Zakup trzech monitorów medycznych tj. komputerów medycznych AIO na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.”
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup trzech monitorów medycznych tj. komputerów medycznych AIO na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne. Z uwagi na konieczność zapewnienia kompatybilności technicznej, spójności systemowej, jednolitego standardu oraz zapewnienia jednakowej konfiguracji przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa komponentów, Zamawiający planuje zakupić trzy monitory medyczne tj. komputery medyczne AIO o których mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału, bez podziału przedmiotowego asortymentu na części. Przedmiot zamówienia wskazany powyżej winien być funkcjonalnie i technicznie spójny. Przedmiotowy projekt przewiduje zakup trzech monitorów medycznych tj. komputerów medycznych AIO w postaci jednej niewydzielonej na części kategorii kosztowej, co jest kolejną przesłanką uzasadniającą brak podziału na części przedmiotowego postępowania. Ponadto sprzęt stanowiący przedmiot niniejszego zamówienia jest możliwy do zaoferowania przez szerokie grono Wykonawców, gdyż stanowi jedną grupę sprzętową oferowaną na co dzień w sklepach oraz hurtowniach informatycznych. 3. Oprócz wymogów określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę asortyment i sposób realizacji przedmiotu zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH – oznaczającą zasadę „nie czyń poważnych szkód” w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. 4. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Wszystkie wymagania (określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne (graniczne) i muszą zostać spełnione łącznie, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 6. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się odrębnej modyfikacji SWZ przez Zamawiającego, bowiem SWZ należy odczytywać wraz z jej ewentualnymi zmianami ujętymi w udzielonych odpowiedziach na pytania wykonawców. 7. Ilekroć w SWZ, opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy " lub równoważne". 8. W takim przypadku podane cechy materiałów, nazw producentów, produktu lub urządzenia należy rozumieć jako definicje standardów, a nie konkretne rozwiązania (nie gorsze niż parametry użytkowe, funkcjonalne i techniczne materiałów, urządzeń lub produktów wskazanych w załącznikach do SWZ). 9. Wykonawca, który w ofercie powołuje się na rozwiązania równoważne, obowiązany jest wykazać w składanej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia ze wskazaniem nazwy i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć do oferty ich charakterystykę oraz dowody potwierdzające równoważność rozwiązań. 10. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Jest to jedno z planowanych postępowań na dostawę sprzętu komputerowego w 2026 roku. 11. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art 107 p.z.p. Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, co oznacza, że będzie zobowiązany w przedmiocie tego uzupełnienia do zażądania od Wykonawcy: 1) Złożenia przedmiotowego środka dowodowego, który nie został złożony; 2) Uzupełnienia części złożonego dokumentu o brakującą (niezłożoną) część. 11. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzania przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 Pzp. 13. Wszystkie postanowienia zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz załącznikach do SWZ należy czytać łącznie, tj. są one postanowieniami wzajemnie się uzupełniającymi tworząc ogół wymagań stawianych wykonawcom zarówno na etapie procedury ich wyłonienia, jak również na etapie realizacji przedmiotu zamówienia. 14. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) 15. Niniejsze postępowanie realizowane jest w ramach realizacji projektu nr LTPL00438, pn. „Świadczenie wysokiej jakości usług medycznych na obszarze pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o nowe technologie cyfrowe” dofinansowanego w ramach programu Interreg VI-A Litwa-Polska. 16. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia w terminie do 50 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy. Więcej informacji znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach (ograniczenie liczby znaków w ogłoszeniu).
Interne KennungZnak sprawy 3170/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30213000 Personalcomputer
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30231300 Bildschirme, 30237000 Teile und Zubehör für Computer, 30237410 Computermäuse, 30237460 Computertastaturen, 48620000 Betriebssysteme, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup trzech monitorów medycznych tj. komputerów medycznych AIO na potrzeby „Pro-Medica" w Ełku Sp. z o.o.” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawiera Załącznik nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamówienie jest niepodzielne. Z uwagi na konieczność zapewnienia kompatybilności technicznej, spójności systemowej, jednolitego standardu oraz zapewnienia jednakowej konfiguracji przy jednoczesnym zachowaniu standardów bezpieczeństwa komponentów, Zamawiający planuje zakupić trzy monitory medyczne tj. komputery medyczne AIO o których mowa w ust. 1 niniejszego rozdziału, bez podziału przedmiotowego asortymentu na części. Przedmiot zamówienia wskazany powyżej winien być funkcjonalnie i technicznie spójny. Przedmiotowy projekt przewiduje zakup trzech monitorów medycznych tj. komputerów medycznych AIO w postaci jednej niewydzielonej na części kategorii kosztowej, co jest kolejną przesłanką uzasadniającą brak podziału na części przedmiotowego postępowania. Ponadto sprzęt stanowiący przedmiot niniejszego zamówienia jest możliwy do zaoferowania przez szerokie grono Wykonawców, gdyż stanowi jedną grupę sprzętową oferowaną na co dzień w sklepach oraz hurtowniach informatycznych. 3. Oprócz wymogów określonych w Opisie Przedmiotu Zamówienia zaoferowany przez Wykonawcę asortyment i sposób realizacji przedmiotu zamówienia musi być zgodny z zasadą DNSH – oznaczającą zasadę „nie czyń poważnych szkód” w rozumieniu art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852. 4. Zakres obowiązków Wykonawcy oraz sposób realizacji zamówienia został szczegółowo określony w Załączniku Nr 5 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 5. Wszystkie wymagania (określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia stanowią wymagania minimalne (graniczne) i muszą zostać spełnione łącznie, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 6. Opis przedmiotu zamówienia należy odczytywać wraz z ewentualnymi zmianami treści specyfikacji, będącymi np. wynikiem udzielonych odpowiedzi na zapytania Wykonawców. Przy czym nie wymaga się odrębnej modyfikacji SWZ przez Zamawiającego, bowiem SWZ należy odczytywać wraz z jej ewentualnymi zmianami ujętymi w udzielonych odpowiedziach na pytania wykonawców. 7. Ilekroć w SWZ, opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy " lub równoważne". 8. W takim przypadku podane cechy materiałów, nazw producentów, produktu lub urządzenia należy rozumieć jako definicje standardów, a nie konkretne rozwiązania (nie gorsze niż parametry użytkowe, funkcjonalne i techniczne materiałów, urządzeń lub produktów wskazanych w załącznikach do SWZ). 9. Wykonawca, który w ofercie powołuje się na rozwiązania równoważne, obowiązany jest wykazać w składanej ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w Specyfikacji Warunków Zamówienia ze wskazaniem nazwy i pozycji opisu przedmiotu zamówienia, których dotyczy, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W takiej sytuacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć do oferty ich charakterystykę oraz dowody potwierdzające równoważność rozwiązań. 10. Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania. Jest to jedno z planowanych postępowań na dostawę sprzętu komputerowego w 2026 roku. 11. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych o których mowa w art 107 p.z.p. Zamawiający przewiduje możliwość uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych, co oznacza, że będzie zobowiązany w przedmiocie tego uzupełnienia do zażądania od Wykonawcy: 1) Złożenia przedmiotowego środka dowodowego, który nie został złożony; 2) Uzupełnienia części złożonego dokumentu o brakującą (niezłożoną) część. 11. Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Pzp, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane. 12. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzania przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 Pzp. 13. Wszystkie postanowienia zawarte w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz załącznikach do SWZ należy czytać łącznie, tj. są one postanowieniami wzajemnie się uzupełniającymi tworząc ogół wymagań stawianych wykonawcom zarówno na etapie procedury ich wyłonienia, jak również na etapie realizacji przedmiotu zamówienia. 14. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2026 r. poz. 793 ze zm.) 15. Niniejsze postępowanie realizowane jest w ramach realizacji projektu nr LTPL00438, pn. „Świadczenie wysokiej jakości usług medycznych na obszarze pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o nowe technologie cyfrowe” dofinansowanego w ramach programu Interreg VI-A Litwa-Polska 16. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia w terminie do 50 dni kalendarzowych od daty zawarcia umowy. Więcej informacji znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia i jej załącznikach (ograniczenie liczby znaków w ogłoszeniu).