551998-2026 - Ergebnis
Rumänien – Einweghandschuhe – MATERIALE SANITARE 1
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: MATERIALE SANITARE 1
Beschreibung: Produsele care fac obiectul acestei achizitii sunt Materiale sanitare 1 utilizate în tratamentul pacienţilor, folosite in cadrul sectiilor spitalului. Avand in vedere ca numarul pacientilor care necesita tratament este variabil, iar cantitatile de dispozitive ce se vor achizitiona nu se cunosc la acest moment, s-a ales acordul-cadru. Acesta permite autorităţii contractante atribuirea de contracte subsecvente, lunar sau trimestrial, în funcţie de necesitatile concrete de materiale si fondurile care vor fi alocate pentru achizitia acestor materiale sanitare (venituri proprii, programe de sanatate finantate din bugetul CASJ). Valoarea totatala estimata fără TVA este de 9.481.212 lei Cantitatile minime si maxime estimative ale acordului cadru se regasesc in caietul de sarcini la pag. 6-7. Cerinţele impuse sunt minimale și obligatorii. Oferta care nu respectă cerințele obligatorii prevăzute în caietul de sarcini va fi considerată neconformă şi va fi respinsă. Specificațiile tehnice care indică un anumit producător, o anumită origine sau un anumit procedeu ori care se referă la mărci, brevete, tipuri, la o origine sau la o producție specifică sau la standarde sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a caracteristicilor produselor ce urmează a fi achiziționate și NU au ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici. Aceste specificații vor fi întotdeauna considerate ca având mențiunea « sau echivalent ». Se va încheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. S-a ales acordul-cadru deoarece acesta permite autorităţii contractante atribuirea de contracte subsecvente lunar, în funcţie de necesitatile concrete si de fondurile alocate cu aceasta destinatie. Contractele subsecvente se vor incheia în funcție de necesitățile autorității contractante, cantitățile minime și maxime fiind estimative. Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legatura cu documentația de atribuire este de 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritarea contractanta va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 438411720262
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18424300 Einweghandschuhe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: COMPRESE NESTERILE PLIATE SI NEPLIATE
Beschreibung: LOTUL 1 este format din 2 subloturi si anume 1.COMPRESE NESTERILE 40/40 CM 22-24 GR/MP NEPLIATE, 2. COMPRESE NESTERILE 40/40 CM 22-24 GR/MP PLIATE, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33141118 Wischkompressen
Los: LOT-0002
Titel: COMPRESE STERILE 10 CM / 8 CM
Beschreibung: Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: FESI TIFON
Beschreibung: LOTUL 3 este format din 3 subloturi si anume 1. FESI TIFON 10 M / 10 CM, 22-24 GR / MP, 2.FESI TIFON 10 M / 15 CM, 22-24 GR / MP, 3.FESI TIFON 10 M / 20 CM, 22-24 GR / MP, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33141110 Verbandsmaterial
Los: LOT-0004
Titel: TIFON HIDROFIL, LATIME 90 CM, 22-24 GR/MP
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33141114 Verbandmull
Los: LOT-0005
Titel: TAMPOANE TIFON DIFERITE MARIMI
Beschreibung: LOTUL 5 este format din 2 subloturi si anume 1. TAMPOANE TIFON 20/20 CM, 2. TAMPOANE TIFON 25/25 CM, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33141116 Verpackte Kompressen
Los: LOT-0006
Titel: SERINGI GUYON
Beschreibung: LOTUL 6 este format din 2 subloturi si anume 1. SERINGI GUYON 50 ML, 2.SERINGI GUYON 100 ML conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33141310 Spritzen
Los: LOT-0007
Titel: MANUSI NESTERILE LATEX HIPOALERGENICE DIFERITE MARIMI
Beschreibung: LOTUL 7 este format din 3 subloturi si anume 1. MANUSI NESTERILE LATEX HIPOALERGENICE S, 2.MANUSI NESTERILE LATEX HIPOALERGENICE M, 3.MANUSI NESTERILE LATEX HIPOALERGENICE L, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: MANUSI NESTERILE NITRIL DIFERITE MARIMI
Beschreibung: LOTUL 8 este format din 3 subloturi si anume 1. MANUSI NESTERILE NITRIL S, 2.MANUSI NESTERILE NITRIL M, 3. MANUSI NESTERILE NITRIL L , conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: TUB ASPIRATIE CU CONECTOARE TIP GODET LA CAPETE CH 36, 5 M
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 44164000 Ummantelungen und Verrohrungen
Los: LOT-0010
Titel: BARBOTOR DE UNICA FOLOSINTA PREUMPLUT CU APA STERILA
Beschreibung: LOTUL 10 este format din 2 subloturi si anume 1. BARBOTOR DE UNICA FOLOSINTA PREUMPLUT CU APA STERILA 350 ML, 2.BARBOTOR DE UNICA FOLOSINTA PREUMPLUT CU APA STERILA 550 ML, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33157700 Befeuchter für Sauerstofftherapie
Los: LOT-0011
Titel: TRUSE DE PERFUZIE
Beschreibung: LOTUL 11 este format din 2 subloturi si anume 1. SET DE PERFUZIE GRAVITATIONAL, 2.SET DE TRANSFUZIE GRAVITATIONAL, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33141624 Verabreichungsausrüstung
Los: LOT-0012
Titel: PUNGI URINA
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33141642 Dränzubehör
Los: LOT-0013
Titel: FESI GIPSATE
Beschreibung: LOTUL 13 este format din 3 subloturi si anume 1. FESI GIPSATE RAPIDE PE SUPORT RIGID 10 CM X 2,7 - 3M, 2. FESI GIPSATE RAPIDE PE SUPORT RIGID 15 CM X 2,7 - 3M, 3.FESI GIPSATE RAPIDE PE SUPORT RIGID 20 CM X 2,7 - 3M, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33141720 Gehhilfsmittel
Los: LOT-0014
Titel: SERINGI INSULUINA 100 U.I
Beschreibung: LOTUL 14 este format din 2 subloturi si anume 1.SERINGI INSULINA 100 U.I. CU AC NEDETASABIL, 2.SERINGI INSULINA 100 U.I. CU AC DETASABIL, conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: SERINGI UF 50 ML
Beschreibung: LOTUL 15 este format din 2 subloturi si anume 1. SERINGI UF 50 ML CU AC 18 G CU ADAPT. PRIN INFIL. (INJECTOMAT), 2.SERINGI UF 50 ML CU AC 14 G CU ADAPT. PRIN INFIL. (INJECTOMAT AGILIA), conform anexei din caietul de sarcini. Detaliile complete privind produsele ce fac obiectul acestei achiziții se găsesc în caietul de sarcini, parte integrantă a documentației de atribuire.
Interne Kennung: 15