2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do obiektów gminy Komorniki oraz jej jednostek, rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej
Beschreibung: W niniejszym postępowaniu Gmina Komorniki działa w imieniu własnym i na rzecz jednostek organizacyjnych. 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w załączniku nr 1 do umowy rozliczanych w ramach spółdzielni energetycznej. Wielkość zapotrzebowania w okresie trwania umowy, tj. 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi łącznie 329 476 kWh (zamówienie podstawowe). Podana ilość energii stanowi zapotrzebowanie po odjęciu energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni energetycznej. 2. Zamawiający posiada mikroinstalacje oraz małe instalacje oze, informacje o PPE (punkt poboru energii) zawarte zostały w załączniku nr 1 do umowy – opis przedmiotu zamówienia. 3. PPE ujęte w załączniku nr 1 do umowy rozliczane będą w ramach działania spółdzielni energetycznej Energia Gminy Komorniki Spółdzielnia Energetyczna, NIP 777-343-38-74. Podstawą rozliczenia energii wyprodukowanej w oze w ramach spółdzielni są przepisy art. 38c ustawy z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. 4. W przypadku obowiązujących umów kompleksowych, które posiadają trzymiesięczny okres wypowiedzenia, Zamawiający wnioskuje o rozwiązanie ich za porozumieniem stron, ze skutkiem na dzień 31.12.2026 r. W przypadku braku możliwości rozwiązania umów za porozumieniem stron, automatycznie ulegnie przesunięciu termin wejścia w życie zamówienia, o czas niezbędny na rozwiązanie umów kompleksowych. Informacja o umowach zawarta jest w załączniku nr 1 do umowy. 5. Rozliczenie PPE w ramach spółdzielni energetycznej nastąpi po dostosowania układów pomiarowych przez operatora systemu dystrybucyjnego. 6. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1 do umowy, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy sprzedaży energii elektrycznej – załącznik nr 2 do SWZ. 7. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. – Prawo energetyczne, ustawy z dnia 8 grudnia 2017 r. o rynku mocy oraz zgodnie z wydanymi do tych ustaw przepisami wykonawczymi, w szczególności z rozporządzaniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego. 8. Powyższe przepisy dotyczą sposobu kalkulacji, rozliczeń oraz parametrów jakościowych dostarczanej energii elektrycznej. 9. Sprzedawcą rezerwowym jest: Enea SA. 10. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy. 11. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa do: 1) powiadomienia właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego o zawarciu umowy kompleksowej energii elektrycznej oraz o planowanym terminie rozpoczęcia sprzedaży energii elektrycznej, 2) złożenia oświadczenia o wypowiedzeniu dotychczas obowiązującej umowy kompleksowej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w załączniku nr 1 do umowy oraz nowych punktów poboru, 3) reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z dotychczasowym Sprzedawcą energii elektrycznej lub Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zmiany Sprzedawcy dotyczy punktów poboru zamieszczonych w załączniku nr 1 do umowy, 4) reprezentowania Zamawiającego w kontaktach z Operatorem Systemu Dystrybucji w sprawach związanych z procesem zgłoszeniem Sprzedawcy dla nowych punktów poboru energii elektrycznej, na które Zamawiający otrzymał od OSD numer umowy o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej. 12. Obowiązujące umowy kompleksowe/sprzedaży energii elektrycznej z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w załączniku nr 1 do umowy zawarte są na czas określony, a dokładny opis dla każdego z punktów PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania obecnej umowy/warunki rozwiązania umowy 13. W załączniku nr 1 do umowy informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 14. Zamawiający ma prawo w okresie obowiązywania Umowy do zmiany grup taryfowych, mocy umownej dla poszczególnych PPE określonych w załączniku nr 1 do umowy po uprzednim uzgodnieniu warunków technicznych dokonania tych zmian z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, zwanym dalej OSD.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65300000 Stromversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W ramach przedmiotowego zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych polegającej na możliwości zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej wskazanej w zamówieniu podstawowym, o którym mowa w ust. 1 SWZ nie więcej niż o 15%: 1) zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w § 1 ust. 6 i 7 Projektowanych postanowień umowy. 2) zmniejszenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie opisanym w § 1 ust. 6 i 8 Projektowanych postanowień umowy.