2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego dla Gminy Dębowiec
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) Kwota kredytu: do 3 600 000,00 zł (słownie: trzy miliony sześćset tysięcy złotych); b) Okres spłaty kredytu: kredyt spłacany będzie w latach 2027 – 2033 w kwartalnych ratach; c) Okres kredytowania: lata 2025 – 2033; d) Karencja spłaty kapitału: nastąpi do dnia 31.03.2027 r.; e) Waluta kredytu: spłata kredytu następować będzie w walucie PLN; f) Przeznaczenie kredytu: kwota w wysokości 3 600 000,00 zł przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów w wysokości 2 013 204,00 zł oraz na pokrycie deficytu 1 586 796,00 zł. g) Zabezpieczenie kredytu: weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową (kontrasygnowany przez Skarbnika Gminy); h) Koszt kredytu: oprocentowanie kredytu będzie wyrażone jako suma stawki WIBOR dla terminu trzymiesięcznego, obowiązującej na 2 dni robocze przed każdym rozpoczęciem okresu obrachunkowego (kwartału) i marży wykonawcy (do dwóch miejsc po przecinku) i) Marża: będzie stała w całym okresie obowiązywania umowy; j) Postawienie kredytu do dyspozycji: dzień podpisania umowy będzie dniem postawienia kredytu do dyspozycji Zamawiającego. Wypłata kredytu będzie uruchamiana w transzach według potrzeb Zamawiającego i na jego wniosek z wykorzystaniem do 31.12.2025 r.; k) Spłata odsetek: następować będzie w okresach kwartalnych w latach 2025 – 2033, od momentu uruchomienia kredytu za faktyczną liczbę dni odsetkowych oraz faktyczną wykorzystaną i niespłaconą wartość kredytu. Odsetki dla całego okresu kredytowania powinny być liczone metodą opartą na rzeczywistej liczbie dni w poszczególnych miesiącach i rzeczywistej liczbie dni w roku tj. 365 lub 366. Odsetki należą się za okres od wypłaty kredytu do jego spłaty. l) Termin spłaty odsetek: kwartalna spłata odsetek będzie następować ostatniego dnia roboczego miesiąca kwartału za który naliczone są odsetki na podstawie noty odsetkowej wystawianej przez Wykonawcę. Nota odsetkowa powinna wpłynąć do Gminy na co najmniej 5 dni przed terminem płatności odsetek. Na pisemny wniosek Banku odsetki od kredytu będą podlegać spłacie w terminach kwartalnych do 5-go dnia miesiąca kolejnego kwartału kalendarzowego. W takim przypadku Bank ma obowiązek dostarczyć informację o kwocie odsetek przypadającej do zapłaty za dany okres, obliczonej zgodnie z zasadami umowy, na 5 dni roboczych przed upływem terminu spłaty odsetek; m) Spłata kredytu: Ustala się okres karencji w spłacie kredytu do 31 marca 2027 r. Spłata kredytu nastąpi w terminach i kwotach: 31 marca 2027 r. – 50 000,00 zł 30 czerwca 2027 r. – 50 000,00 zł 30 września 2027 r. – 50 000,00 zł 31 grudnia 2027 r. – 50 000,00 zł 31 marca 2028 r. – 50 000,00 zł 30 czerwca 2028 r. – 50 000,00 zł 30 września 2028 r. – 50 000,00 zł 31 grudnia 2028 r. – 50 000,00 zł 31 marca 2029 r. – 50 000,00 zł 30 czerwca 2029 r. – 50 000,00 zł 30 września 2029 r. – 50 000,00 zł 31 grudnia 2029 r. – 50 000,00 zł 31 marca 2030 r. – 125 000,00 zł 30 czerwca 2030 r. – 125 000,00 zł 30 września 2030 r. – 125 000,00 zł 31 grudnia 2030 r. – 125 000,00 zł 31 marca 2031 r. – 125 000,00 zł 30 czerwca 2031 r. – 125 000,00 zł 30 września 2031 r. – 125 000,00 zł 31grudnia 2031 r. – 125 000,00 zł 31 marca 2032 r. – 125 000,00 zł 30 czerwca 2032 r. – 125 000,00 zł 30 września 2032 r. – 125 000,00 zł 31 grudnia 2032 r. – 125 000,00 zł 31 marca 2033 r. – 375 000,00 zł 30 czerwca 2033 r. – 375 000,00 zł 30 września 2033 r. – 375 000,00 zł 31 grudnia 2033 r. – 375 000,00 zł n) Zmiana harmonogramu: W przypadku niewykorzystania pełnej kwoty kredytu Bank dokona, w porozumieniu z Kredytobiorcą, zmiany harmonogramu spłaty kredytu i doręczy Kredytobiorcy nowy harmonogram spłaty kredytu uwzględniający dokonane zmiany. o) Zmiana oprocentowania kredytu następować będzie odpowiednio do zmiany stawki WIBOR 3M, ustalanej w sposób określony w punkcie h, od 1-ego dnia kolejnego kwartału kalendarzowego, a marża wykonawcy nie ulegnie zmianie w całym okresie kredytowania; p) Rezygnacja z wykorzystania części lub całości kredytu: Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z wykorzystania części lub całości kredytu bez podawania przyczyny i bez ponoszenia dodatkowych opłat. Powyższe wymagać będzie zmiany harmonogramu; q) Zamawiający zastrzega sobie prawo do ewentualnego dokonania wcześniejszej spłaty kredytu bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów; r) Zamawiający nie przewiduje dodatkowych opłat i prowizji z tytułu udzielenia kredytu; s) Zamawiający nie przewiduje dodatkowych opłat i prowizji z tytułu wydawanych zaświadczeń opinii oraz za ewentualne sporządzenie aneksów lub za wcześniejszą spłatę kredytu.
Interne Kennung: RG.271.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001