552111-2026 - Ergebnis
Finnland – Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer – Työmaakuljetuspalvelut
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Työmaakuljetuspalvelut
Beschreibung: Hankinnan kohteena on työmaakuljetuspalvelut. Hankintayksikkö rakentaa tulevina vuosina kunnallistekniikkaa kuten katuja, liikenneväyliä sekä viheralueita. Työmaat sijaitsevat Kuopiossa. Työmaakuljetuspalvelut toteutetaan hankintayksikön työnjohdon alaisuudessa. Hankinta on jaettu 10 osa-alueeseen. Tarjouskilpailun perusteella muodostetaan puitejärjestely. Puitejärjestelyyn valitaan kaikki soveltuvat tarjoajat, jotka ovat jättäneet tarjouspyynnön mukaisen tarjouksen ja kaikki työkoneet, jotka täyttävät asetetut vaatimukset.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Osa-alue 1. Maansiirtoautot: Kuorma-autot 18001–26000 kg (3-akselinen)
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0001
Los: LOT-0003
Titel: Osa-alue 2. Maansiirtoautot: Kuorma-autot 26001–32000 kg (4-akselinen)
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0002
Los: LOT-0004
Titel: Osa-alue 3. Maansiirtoautot: Kuorma-autot 35001–48000 kg (5-akselinen)
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0004
Los: LOT-0005
Titel: Osa-alue 4. Maansiirtoautot: Raskas ajoneuvoyhdistelmä 480001 kg - ja yli
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0005
Los: LOT-0006
Titel: Osa-alue 5. Liikennetraktori 26001–32000 kg (peräkärryllä)
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0006
Los: LOT-0007
Titel: Osa-alue 6. Liikennetraktori etukuormaajalla ja peräkärryllä
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0007
Los: LOT-0008
Titel: Osa-alue 7. Huolto-/monitoimiautot: Kuorma-autot 14001–18000 (2-akseliset) nosturi- ja vaihtolavavarustus
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0008
Los: LOT-0009
Titel: Osa-alue 8. Huolto-/monitoimiautot: Kuorma-autot 18001–26000 (3-akseliset) nosturi- ja vaihtolavavarustus
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0009
Los: LOT-0010
Titel: Osa-alue 9. Huolto-/monitoimiautot: Kuorma-autot 26001–32000 (4-akseliset) nosturi- ja vaihtolavavarustus
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0010
Los: LOT-0011
Titel: Osa-alue 10. Huolto-/monitoimiautot: Kuorma-autot 35001–48000 (5-akseliset) nosturi- ja vaihtolavavarustus
Interne Kennung: 2026-041695-LOT-0011