2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi serwisu informacyjnego Bloomberg poprzez uzyskanie dostępu do dwóch stanowisk platformy informacyjnej Bloomberg Terminal
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa świadczenia serwisu informacyjnego Bloomberg dla Bankowego Funduszu Gwarancyjnego poprzez uzyskanie dostępu do platformy informacyjnej Bloomberg Terminal na dwa stanowiska, z możliwością przypisania do nich kilku loginów, na okres 24 miesięcy. 2. Serwis informacyjny musi udostępniać w sposób kompleksowy m.in. dane, informacje i analizy z rynków finansowych, umożliwiać komunikację z uczestnikami rynku oraz zawieranie transakcji. 3. System musi zawierać dostęp do wiadomości PAP oraz innych płatnych dzienników i serwisów informacyjnych (bez konieczności ponoszenia dodatkowej opłaty). 4. Wśród informacji udostępnianych w ramach platformy Bloomberg muszą znajdować się dane dotyczące zróżnicowanych aktywów, począwszy od instrumentów o stałym dochodzie, przez akcje oraz rynki walutowe i surowcowe, po instrumenty pochodne i kredyty hipoteczne. 5. Serwis Bloomberg Terminal musi posiadać m.in.: a) dostęp do danych, w tym do bieżących oraz historycznych kwotowań dla polskich i zagranicznych papierów rządowych oraz korporacyjnych, danych finansowych spółek oraz podmiotów rządowych i samorządowych, b) funkcje analityczne umożliwiające analizę rentowności oraz spreadów dla obligacji stało- i zmiennokuponowych w ramach funkcjonalności analitycznych, które pozwalają także na wycenę obligacji z krzywej dochodowości po wprowadzeniu własnych założeń, c) narzędzia analityczne umożliwiające przeprowadzanie analiz porównawczych dla różnych spółek, ich wyników, portfeli czy ryzyka, d) usługę Bloomberg News, oferującą pełne spektrum wiadomości rynkowych z kraju oraz z zagranicy, e) narzędzia do tworzenia wykresów, które integrują analizę techniczną, wiadomości oraz wydarzenia rynkowe, f) aplikację PORT umożliwiającą budowę, monitorowanie oraz analizę portfela pod kątem jego charakterystyki, atrybucji stopy zwrotu oraz miar ryzyka (m.in. VaR), g) możliwość zawierania transakcji na papierach dłużnych na kilka sposobów. Transakcje te mogą zostać zawierane przez komunikator IB Chat oraz potwierdzane przy użyciu funkcji VCON. Dodatkowo, platformę, umożliwiającą wysłanie RFQ (Request for quote) do wybranych dealerów oraz akceptację najlepszego kwotowania, wraz z pełnym wykazem wykonanych transakcji, h) pełną integrację z pakietem MS Office, zwłaszcza z programami Excel, PowerPoint oraz Word, a także szereg gotowych do użytku arkuszy kalkulacyjnych, i) pakiet dodatkowych usług, m.in.: • komunikator do stałego kontaktu z klientami i współpracownikami, • dostęp do całodobowej obsługi serwisowej, • automatyczną aktualizację oprogramowania, • duży wybór bezpłatnych seminariów i szkoleń oraz warsztatów w oddziałach, Bloomberg i w siedzibie klienta, • program szkoleniowy on-line.
Interne Kennung: BZP/ZP/10/2026
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64216200 Elektronische Informationsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64216000 Elektronische Nachrichten- und Informationsdienste
5. Los
Los: LOT-0001