See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Betalingsprodukt til tilbagevendende erhvervsrettede skatter og afgifter
Beschreibung: Skatteforvaltningen har behov for at have adgang til betalingsløsninger, som borgere og virksomheder faktisk anvender. Leverandørservice er et centralt betalingsmiddel i Danmark ved betalinger mellem virksomheder. Med udsendelse af denne profylaksebekendtgørelse tilkendegives intentionen om at fortsætte brugen af Leverandørservice i første omgang i en 3-årig aftaleperiode. Herefter kan samarbejdet fortsætte, indtil det opsiges.
Interne Kennung: 25-3161955
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000