2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie wystawy w blokach o numerach inwentaryzacyjnych A-6 i A-7 poprzedzone opracowaniem projektu wykonawczego i warsztatowego oraz wykonaniem robót budowlanych, prac konserwatorskich, badań archeologicznych obejmujących przebudowę w/w bloków na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu na potrzeby Nowej Wystawy Głównej.
Beschreibung: Niniejszy przedmiot zamówienia obejmuje następujące Etapy: Etap 1 - wykonanie Zadania, obejmujące następujące zakresy: -Wykonanie prac projektowych – wykonanie Dokumentacji Wystawy oraz wykonanie zaakceptowanych prób materiałowych i prototypów; -Wykonanie robót budowlanych wraz z towarzyszącymi im pracami konserwatorskimi i badaniami archeologicznymi na podstawie Dokumentacji projektowej poprzedzone: -Wykonaniem dokumentacji fotograficznej, fotogrametrycznej oraz skaningu 3D elewacji, dachu i kominów, a także opracowanie rejestrów stanu zachowania jako podstawy do dalszych działań konserwatorskich i robót budowlanych przy danych zakresach. -Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji fotograficznej dla danego zakresu stanowi warunek konieczny przystąpienia do prac i robót w tym zakresie. Skaning 3D elewacji, dachu i kominów stanowi warunek konieczny przystąpienia do prac odpowiednio przy elewacjach, dachu i kominach. -Opracowanie rejestrów stanu zachowania jest wymagane, jednak termin ich przekazania i odbioru nie stanowi warunku rozpoczęcia robót. Rejestry stanu zachowania oraz całość dokumentacji konserwatorskiej, w tym dokumentacja fotograficzna, rysunkowa, skaning 3D i opisowa, podlegają opracowaniu, przekazaniu i odbiorowi zgodnie z harmonogramem odbioru dokumentacji konserwatorskiej określonym w Załączniku M16 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Wykonanie Wystawy w tym dostawa gablot, na podstawie Dokumentacji Wystawy. Etap 2 - Usługa wsparcia, Etap 3 – Usługa Utrzymania Technicznego, Etap 4 - Konserwacja zabytków ruchomych pozyskanych w trakcie badań archeologicznych, prac konserwatorskich oraz robót budowlanych.
Interne Kennung: PMAB.OP.261.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. procedurę odwróconą). W pierwszej kolejności Zamawiający dokonana badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39154000 Messeeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: 3.3. Niniejszy przedmiot zamówienia obejmuje następujące Etapy: 3.3.1. Etap 1 - wykonanie Zadania, obejmujące następujące zakresy: 3.3.1.1. Wykonanie prac projektowych – wykonanie Dokumentacji Wystawy oraz wykonanie zaakceptowanych prób materiałowych i prototypów; 3.3.1.2. Wykonanie robót budowlanych wraz z towarzyszącymi im pracami konserwatorskimi i badaniami archeologicznymi na podstawie Dokumentacji projektowej poprzedzone: 3.3.1.3. Wykonaniem dokumentacji fotograficznej, fotogrametrycznej oraz skaningu 3D elewacji, dachu i kominów, a także opracowanie rejestrów stanu zachowania jako podstawy do dalszych działań konserwatorskich i robót budowlanych przy danych zakresach. 3.3.1.4. Wykonanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentacji fotograficznej dla danego zakresu stanowi warunek konieczny przystąpienia do prac i robót w tym zakresie. Skaning 3D elewacji, dachu i kominów stanowi warunek konieczny przystąpienia do prac odpowiednio przy elewacjach, dachu i kominach. 3.3.1.5. Opracowanie rejestrów stanu zachowania jest wymagane, jednak termin ich przekazania i odbioru nie stanowi warunku rozpoczęcia robót. Rejestry stanu zachowania oraz całość dokumentacji konserwatorskiej, w tym dokumentacja fotograficzna, rysunkowa, skaning 3D i opisowa, podlegają opracowaniu, przekazaniu i odbiorowi zgodnie z harmonogramem odbioru dokumentacji konserwatorskiej określonym w Załączniku M16. 3.3.1.6. Wykonanie Wystawy w tym dostawa gablot, na podstawie Dokumentacji Wystawy. 3.3.2. Etap 2 - Usługa wsparcia, 3.3.3. Etap 3 – Usługa Utrzymania Technicznego, 3.3.4. Etap 4 - Konserwacja zabytków ruchomych pozyskanych w trakcie badań archeologicznych, prac konserwatorskich oraz robót budowlanych. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego udział mogą brać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w zakresie: 3.1. posiadania doświadczenia niezbędnego do wykonania przedmiotu zamówienia - Zamawiający wymaga, aby Wykonawca należycie wykonał w okresie ostatnich dziesięciu (10) lat przed upływem terminu składania wniosków (jeżeli dany podmiot istnieje krócej – od początku działalności): 3.1.1. Jedną (1) robotę budowalną obejmującą roboty konstrukcyjno-budowlane, instalacje sanitarne, elektryczne i niskoprądowe oraz roboty wykończeniowe, w budynku o kubaturze nie mniejszej niż 6 000 m³, wpisanym do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach, lub inwentarza muzeum będącego Instytucją Kultury; 3.1.2. Jedną (1) robotę budowalną o łącznej wartości nie mniejszej niż 15 mln złotych brutto, obejmującą roboty konstrukcyjno-budowlane, instalacje sanitarne, elektryczne i niskoprądowe oraz roboty wykończeniowe w budynku wpisanym do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach, lub inwentarza muzeum będącego Instytucją Kultury; 3.1.3. Jedną (1) robotę budowlaną o wartości nie mniejszej niż 1 mln złotych brutto, polegającą m.in. na wzmocnieniu elementów konstrukcyjnych budynku wpisanego do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach, lub inwentarza muzeum będącego Instytucją Kultury; 3.1.4. Dwie (2) usługi obejmujące prace konserwatorskie w obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach, lub inwentarza muzeum będącego Instytucją Kultury o wartości prac nie mniejszej niż 1 mln złotych brutto każda; 3.1.5. Co najmniej jedno (1) zadanie, w zakres którego wchodziło zaprojektowanie, dostawa i montaż albo dostawa i montaż na podstawie własnej dokumentacji warsztatowej gablot muzealnych - w rozumieniu rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 2 września 2014 r. w sprawie zabezpieczenia zbiorów muzeum przed pożarem, kradzieżą i innym niebezpieczeństwem grożącym ich zniszczeniem lub utratą przeznaczonych do eksponowania historycznych obiektów z systemami oświetleniowymi i systemami utrzymującymi klimat wewnętrzny oraz utrzymujących szczelność minimum na poziomie ACD < 0,4, o wartości co najmniej 2,5 mln zł brutto; 3.2. posiadania zdolności zawodowej - Wykonawca musi dysponować następującymi osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia: 3.2.1. kierownikiem budowy, posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, oraz kwalifikacje i doświadczenie określone w ustawie o ochronie zabytków art. 37c, spełniającym poniższe wymagania: 3.2.1.1. co najmniej pięcioletnie doświadczenie (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy* – 60, nabyte po uzyskaniu uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń) w pełnieniu funkcji kierownika budowy, w tym co najmniej 24 miesiące* doświadczenia w kierowaniu robotami budowlanymi prowadzonymi w budynku wpisanym do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach, lub inwentarza muzeum będącego Instytucją Kultury; 3.2.1.2. doświadczenie w pełnieniu funkcji kierownika budowy nad realizacją robót budowlanych na inwestycji o wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 4 mln złotych brutto, w ramach której występowały również prace konserwatorskie w budynku wpisanym do rejestru zabytków lub rejestru o podobnym charakterze prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w innych państwach, lub inwentarza muzeum będącego Instytucją Kultury; 3.2.1.3. przynależność do właściwej dla posiadanych uprawnień izby samorządu zawodowego. Ciąg dalszy w kolejnych polach.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39133000 Auslagensysteme, 45212314 Bau von historischen Monumenten oder Gedächtnismalen, 71351914 Archäologische Untersuchungen, 45212310 Bauarbeiten für Ausstellungsgebäude, 79930000 Dienstleistungen bezüglich Produktdesign, 92312213 Erstellung von technischen Unterlagen, 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör, 39150000 Diverse Möbel und Einrichtungen, 45000000 Bauarbeiten, 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45111220 Gestrüppentfernungsarbeiten, 45262300 Betonarbeiten, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45223110 Installation von Metallkonstruktionen, 45261900 Dachreparatur und Dachwartung, 45420000 Bautischlerei-Einbauarbeiten, 45421100 Einbau von Türen und Fenstern sowie Zubehör, 45421152 Installation von Trennwänden, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45421146 Einbau von abgehängten Decken, 45410000 Putzarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45450000 Sonstige Baufertigstellungsarbeiten, 45453100 Sanierungsarbeiten, 50700000 Reparatur und Wartung von Einrichtungen in Gebäuden, 71356100 Technische Überwachung, 79932000 Innenarchitektendienste, 92522200 Maßnahmen zur Erhaltung von historischen Gebäuden, 92522100 Maßnahmen zur Erhaltung von historisch bedeutsamen Stätten