552381-2026 - Wettbewerb
Schweden – Reifen für Normalbeanspruchung und Hochleistungsreifen – Däck och däckservice
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Däck och däckservice
Beschreibung: Uppdraget består i att leverera däck av olika storlekar till RTÖG:s fordon utifrån RTÖG:s behov från tid till annat. Däckrelaterade tjänster, till exempel däckbyte och däckreparationer ingår också.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34350000 Reifen für Normalbeanspruchung und Hochleistungsreifen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97109:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren, 34352000 Hochleistungsreifen, 34351000 Reifen für Normalbeanspruchung
552381-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Däck till lätta och tunga fordon – Däck och däckservice
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDäck och däckservice
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer, 34352000 Extra kraftiga däck, 34351000 Däck till lätta fordon