552452-2026 - Wettbewerb
Polen – Umweltmanagement – Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy kaukaskich i rdestowców – testowanie metod
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPrzedmiotem zamówienia jest Kompleksowa analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy kaukaskich i rdestowców – testowanie metod
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Kompleksowa analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy kaukaskich i rdestowców – testowanie metod. 2. Zamówienia zostało podzielone na dwie części (Wykonawca może złożyć ofertę na dowolna liczbę części): a) analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy – testowanie metod, zwanej dalej „Barszcze”, b) analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków rdestowców – testowanie metod, zwanej dalej „Rdestowce”. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z Projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do umowy o zamówienie publiczne (dalej – „Projektowane postanowienia umowy”) stanowią odpowiednio dla części 1 – załącznik nr 1A oraz nr 2A do SWZ, a dla części 2 – załącznik nr 1B oraz nr 2B do SWZ.
Interne KennungBDG-ZZP.082.25.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90710000 Umweltmanagement
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90713000 Beratung in Umweltfragen
5. Los
LosLOT-0001
TitelAnaliza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy – testowanie metod
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków barszczy kaukaskich – realizowana poprzez testowanie 8 metod zwalczania na wyznaczonych stanowiskach, w trakcie trzech sezonów wegetacyjnych. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace na każdym stanowisku wybraną dla tego stanowiska metodą oraz zgodnie ze specyfikacją tych prac i harmonogramem ich realizacji. Szczegółowe opisy stanowisk i zaplanowanych do wykonania na ich powierzchni działaniach znajdują się w Załączniku 2 do OPZ. Zamówienie realizowane będzie w latach 2026 – 2028 na 23 stanowiskach zwalczania. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nadzór przyrodniczy prowadzonych w terenie działań, który na bieżąco będzie kontrolował poprawność i dokładność prowadzonych w ramach danej metody czynności oraz oceniał uzyskiwane efekty, a także dokumentować wszelkie wykonywane w obrębie stanowisk czynności, raportować Zamawiającemu ich przebieg i postęp – realizacja zamówienia ma dostarczyć informacji, które umożliwią zarówno porównanie efektywności wykorzystywanych metod zwalczania, jak też zebranie praktycznych doświadczeń, służących promowaniu i upowszechnianiu dobrych praktyk.
Interne KennungCześć 1
LosLOT-0002
TitelAnaliza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków rdestowców – testowanie metod
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest kompleksowa analiza wybranych metod zwalczania inwazyjnych gatunków rdestowców – realizowana poprzez testowanie 6 metod zwalczania na wyznaczonych stanowiskach, w trakcie trzech sezonów wegetacyjnych. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić prace na każdym stanowisku wybraną dla tego stanowiska metodą oraz zgodnie ze specyfikacją tych prac i harmonogramem ich realizacji. Szczegółowe opisy stanowisk i zaplanowanych do wykonania na ich powierzchni działaniach znajdują się w Załączniku 2 do OPZ. Zamówienie realizowane będzie w latach 2026 – 2028 na 18 stanowiskach zwalczania. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nadzór przyrodniczy prowadzonych w terenie działań, który na bieżąco będzie kontrolował poprawność i dokładność prowadzonych w ramach danej metody czynności oraz oceniał uzyskiwane efekty, a także dokumentować wszelkie wykonywane w obrębie stanowisk czynności, raportować Zamawiającemu ich przebieg i postęp – realizacja zamówienia ma dostarczyć informacji, które umożliwią zarówno porównanie efektywności wykorzystywanych metod zwalczania, jak też zebranie praktycznych doświadczeń, służących promowaniu i upowszechnianiu dobrych praktyk.
Interne KennungCzęść 2