552534-2026 - Ergebnis
Finnland – Recycling von Siedlungsabfällen – JÄLKI-ILMOITUS: Biojätteiden käsittely ja hyödyntäminen
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: JÄLKI-ILMOITUS: Biojätteiden käsittely ja hyödyntäminen
Beschreibung: Lounais-Suomen Jätehuolto Oy pyysi tarjousta tämän tarjouspyynnön mukaisesti biojätteiden käsittely- ja hyödyntämispalveluista. Hankinnan tarkempi sisältö, laajuus sekä palvelulle asetetut vaatimukset oli esitetty tarjouspyynnön liitteessä 1 (Sopimusluonnos).
Interne Kennung: 614540
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta oli EU-kynnysarvon ylittävä palveluhankinta. Tarjouskilpailussa sovelletaan laissa julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016) määriteltyä avointa menettelyä. Tarjouskilpailun voittaa hinnaltaan halvin hyväksytty tarjous. Tarjous ei saanut sisältää ehtoja, jotka poikkeavat tarjouspyynnössä ja sen liitteissä määrätystä.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000