2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ejendomsadministration af pleje- og ældreboliger, Herning Kommune
Beschreibung: Udbuddet vedrører indgåelse af kontrakt om administration af kommunalt ejede almene ældre- og plejeboliger i Herning Kommune. Kontrakten omfatter alle opgaver forbundet med administrationen af disse boliger herunder bl.a. modtagelse og besvarelse af henvendelser fra lejerne, udarbejdelse af lejekontrakter, opkrævning af indskud og husleje mv., almindelig regnskabsførelse, flytteopgørelser, forbrugsregnskaber, restanceopkrævning, håndtering af beboerklager, sekretariatsbetjening af beboer- og afdelingsmøder samt udarbejdelse af budgetter og regnskaber
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98341120 Portierdienste
5. Los
Los: LOT-0000