552667-2026 - Wettbewerb
Finnland – Bedarfspersonenbeförderung – Leirikeskuskuljetukset, Kuopion evankelisluterilainen seurakuntayhtymä
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Leirikeskuskuljetukset, Kuopion evankelisluterilainen seurakuntayhtymä
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat henkilökuljetukset linja-autoilla Kuopion evankelis-luterilaisen srk-yhtymän leirikeskuskuljetuksiin tarjouspyyntöasiakirjojen mukaisesti. Hankinta on jaettu neljään (4) osa-alueeseen. Tarjoaja voi tarjota yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Hankinnan perusteella perustetaan puitejärjestely, jossa valitaan osa-alueittain kaksi (2 ) eniten pisteitä saanutta toimittajaa osa-alueittain, jotka asetetaan pisteiden mukaiseen etusijajärjestykseen. Sopimuskausi on kolme (3) vuotta ajalle 1.1.2027-31.12.2029 + yksi (1) optiovuosi ajalle 1.1.2030-31.12.2030.
Interne Kennung: 18552
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60140000 Bedarfspersonenbeförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kuljetukset Kuopion keskusta-alueelta
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat henkilöliikennekuljetukset linja-autoilla Kuopion keskustasta useimmiten seurakunnan toimipisteistä eri puolilta kaupunkia tai muusta keskustapisteestä käsin leirikeskuksiin. Kuljetuksen lähtöpaikka on tarjottavan osa-alueen osoite keskustassa. Määränpää on seurakunnan leirikeskusten osoitteet: Poukama, Poukamantie 104, Kuopio, Rytky, Rytkynrannantie 16, Kuopio Aholansaari, 73310 Tahkovuori, Saunaniemi, Saunaniementie 355, 77800 Suonenjoki, Lummeniemi, Lummeniementie 125 A, 44500 Viitasaari, Ruokoniemi, Ruokoniementie 142, 71890 Siilinjärvi. Suonenjoen, Ruokoniemen, Lummeniemen ja Aholansaaren leirikeskusten sopimukset ovat tällä hetkellä voimassa vuoden 2027 loppuun. Kuljetuksiin voi tulla sopimuskaudella muutoksia.
Interne Kennung: 1. -0
Los: LOT-0002
Titel: Kuljetukset Järvi-Kuopion alueelta (Juankoski, Kaavi, Muuruvesi, Nilsiä, Riistavesi, Säyneinen, Tuusniemi, Vehmersalmi)
Beschreibung: Hankinnan kohteena ovat henkilöliikennekuljetukset linja-autoilla paikkakunnan keskustasta useimmiten seurakunnan toimipisteistä leirikeskuksiin. Määränpää on seurakunnan leirikeskusten osoitteet: Poukama, Poukamantie 104, Kuopio, Rytky, Rytkynrannantie 16, Kuopio Aholansaari, 73310 Tahkovuori, Saunaniemi, Saunaniementie 355, 77800 Suonenjoki, Lummeniemi, Lummeniementie 125 A, 44500 Viitasaari, Ruokoniemi, Ruokoniementie 142, 71890 Siilinjärvi. Suonenjoen, Ruokoniemen, Lummeniemen ja Aholansaaren leirikeskusten sopimukset ovat tällä hetkellä voimassa vuoden 2027 loppuun. Kuljetuksiin voi tulla sopimuskaudella muutoksia.
Interne Kennung: 2. -1
Los: LOT-0003
Titel: Kuljetukset Karttulan keskusta-alueelta ja Syvänniemeltä
Interne Kennung: 3. -2
Los: LOT-0004
Titel: Kuljetukset Maaningan keskusta-alueelta
Interne Kennung: 4. -3