2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lestijoen yhteistarkkailu: kuormitus- ja vesistötarkkailu vuosille 2027–2030
Beschreibung: Lestijoen yhteistarkkailutyöryhmä on valtuuttanut Pohjanmaan vesi ja ympäristö ry:n pyytämään tarjoukset Lestijoen yhteistarkkailun kuormitus- ja vesistötarkkailuista jaksolla 2027-2030. Yhteistarkkailussa noudatetaan Lestijoen yhteistarkkailuohjelmaa. Työhön sisältyvät kaikki tarkkailuohjelman mukaiset kuormitus- ja vesistötarkkailujen tehtävät, pois lukien biologiset selvitykset.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 73210000 Beratung im Bereich Forschung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90733100 Überwachung oder Eindämmung von Oberflächengewässerverschmutzungen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054310-LOT-0001