552899-2026 - Ergebnis
Rumänien – Vermietung von Satellitenverbindungen – Servicii satelitare STARLINK sau echivalent
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii satelitare STARLINK sau echivalent
Beschreibung: Acordul-cadru are ca obiectiv furnizarea de servicii si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent pe 3 loturi, pentru o perioada de 3 ani, fara reluarea competitiei. Lotul 1 - Servicii business si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent Lotul 2 - Servicii continentale si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent Lotul 3 - Servicii si echipamente satelitare on-the-move STARLINK sau echivalent Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent si specificatiile tehnice ale produselor se regasesc in caietul de sarcini. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 17 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4265965/A8012/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64214100 Vermietung von Satellitenverbindungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent
Beschreibung: Achiziția de servicii si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent Cantități minime/maxime acord-cadru: servicii - 36/1.080, terminal satelitar - 3/90; Cantități minime/maxime contract subsecvent: servicii - 12/360, terminal satelitar - 1/30; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de: 1.281.000,00 lei fără T.V.A. (*servicii - 612.000,00 lei;* terminal satelitar - 669.000,00 lei). Garanția de participare: 12.810,00 lei
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii continentale și echipamente satelitare STARLINK sau echivalent
Beschreibung: Achiziția de servicii si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent Cantități minime/maxime acord-cadru: servicii - 888/10.008, terminal satelitar - 73/585; Cantități minime/maxime contract subsecvent: servicii - 264/4.188, terminal satelitar - 13/210; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de: 3.333.000,00 lei fără T.V.A. (*servicii - 2,094.000,00 lei *terminal satelitar - 1.239.000,00 lei). Garanția de participare: 33.330,00 lei
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Servicii si echipamente satelitare on-the-move STARLINK sau echivalent
Beschreibung: Achiziția de servicii si echipamente satelitare STARLINK sau echivalent Cantități minime/maxime acord-cadru: servicii - 36/1.440, terminal satelitar - 3/120; Cantități minime/maxime contract subsecvent: servicii - 12/480; terminal satelitar - 1/40; Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent este de: 4.300.000,00 lei fără T.V.A. (*servicii - 3,408.000,00 lei *terminal satelitar - 892.000,00 lei). Garanția de participare: 43.000,00 lei
Interne Kennung: 3