552989-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Furnizare diverse produse alimentare 01.06.2026 - 31.05.2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare diverse produse alimentare 01.06.2026 - 31.05.2027
Beschreibung: Lotul1Amelioratori:MinAC:1000Kg;MaxAC:1500Kg;MinCS:300Kg;MaxCS:500Kg; Lotul2Branza proaspătă:MinAC:400Kg;MaxAC:1000Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul3Brânză topită:MinAC:400Kg;MaxAC:800Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul4Iaurt dietetic:MinAC:600Kg;MaxAC:1000Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul5Smântână:MinAC:400Kg;MaxAC:700Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul6Brânză telemea:MinAC:1000Kg;MaxAC:2000Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul7Cartofi:MinAC:70000Kg;MaxAC:120000Kg;MinCS:20000Kg;MaxCS:40000Kg; Lotul8Ceapă:MinAC:3500Kg;MaxAC:8000Kg;MinCS:1000Kg;MaxCS:2000Kg; Lotul9Drojdie:MinAC:700Kg;MaxAC:1400Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul10Laptepraf:MinAC:1500Kg;MaxAC:3000Kg;MinCS:300Kg;MaxCS:500Kg; Lotul11Măsline negre :MinAC:500Kg;MaxAC:800Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:150Kg; Lotul12Mere :MinAC:10000Kg;MaxAC:15000Kg;MinCS:1000Kg;MaxCS:2000Kg; Lotul13Morcovi:MinAC:6000Kg;MaxAC:10000Kg;MinCS:1000Kg;MaxCS:2000Kg; Lotul14Țelină rădăcină:MinAC:1500Kg;MaxAC:3500Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:500Kg; Lotul15Pătrunjel rădăcină:MinAC:1500Kg;MaxAC:3500Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul16Păstârnac:MinAC:2000Kg;MaxAC:3500Kg;MinCS:200Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul17 Ouă de găină:MinAC:80000buc;MaxAC:150000buc;MinCS:20000buc; MaxCS:30000buc; Lotul18Pate porc.:MinAC:4000buc;MaxAC:9000buc;MinCS:1000buc;MaxCS:2000buc; Lotul19Pătrunjelverde:MinAC:200Kg;MaxAC:500Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul20Sareiodată:MinAC:2500Kg;MaxAC:4000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul21Usturoi:MinAC:400Kg;MaxAC:800Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul22Carne porc: MinAC:10000Kg;MaxAC: 17000Kg;MinCS:1000Kg; MaxCS:2000Kg; Lotul23Carne de vită:MinAC:2000Kg;MaxAC:6000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul24Burtă de vită:MinAC:500Kg;MaxAC:1000Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul25Pulpe pui:MinAC:6000Kg;MaxAC:12000Kg;MinCS:800Kg; MaxCS:1500Kg; Lotul26Pește congelat :MinAC:1500Kg;MaxAC:3000Kg;MinCS:200Kg;MaxCS:500Kg; Lotul27Unt:MinAC:400Kg;MaxAC:700Kg;MinCS:100Kg;MaxCS:200Kg; Lotul28Salam de vară:MinAC:4000Kg;MaxAC:6000Kg;MinCS:500Kg; MaxCS:1000Kg; Lotul29Cârnaţi :MinAC:4000Kg;MaxAC:6000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul30Crenvurști :MinAC:4000Kg;MaxAC:6000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul31Varză proaspătă :MinAC:10000Kg;MaxAC:25000Kg;MinCS:1000Kg;MaxCS:3000Kg; Lotu32Cimbru MinAC:20Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:20Kg;MaxCS:40Kg; Lotul33Foi Dafin:MinAC:20Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:20Kg;MaxCS:40Kg; Lotul34Piper macinat:MinAC:20Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:20Kg;MaxCS:40Kg; Lotul35Piper boabe: MinAC:20Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:20Kg;MaxCS:40Kg; Lotul36Boia ardei iute: MinAC:20Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:20Kg;MaxCS:40Kg; Lotul37Boia ardei dulce: MinAC:20Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:20Kg;MaxCS:40Kg; Lotul38Sare neiodată:MinAC: 600Kg;MaxAC:1000Kg;MinCS:600Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul39Mărar uscat: MinAC: 5Kg;MaxAC:7Kg;MinCS:5Kg;MaxCS:7Kg; Lotul40Gogonele: MinAC: 2000Kg;MaxAC:5000Kg;MinCS:2000Kg;MaxCS:5000Kg; Lotul41Sfeclă roșie: MinAC: 2500Kg;MaxAC:5000Kg;MinCS:2500Kg;MaxCS:5000Kg; Lotul42Țelină frunze: MinAC: 10Kg;MaxAC:40Kg;MinCS:10Kg;MaxCS:40Kg; Lotul43Ardei gras: MinAC: 2500Kg;MaxAC:10000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul44Dovlecei: MinAC: 2500Kg;MaxAC:10000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul45Roșii proaspete: MinAC: 2500Kg;MaxAC:10000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Lotul46Vinete:MinAC: 2000Kg;MaxAC:50000Kg;MinCS:500Kg;MaxCS:1000Kg; Nr. zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data de depunere a ofertelor: 15. Nr. zile pana la care autoritateacontractanta va raspunde clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare, inainte de data limita dedepunere a ofertelor:10.Autoritatea contractantă previzionează achiziționarea produselor în cantitățile minime și maxime, aceasta urmând atribuirea contractelor subscecvente acordurilor-cadru în funcție de necesități și de fondurile bugetare alocate.
Interne Kennung: 18
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Amelioratori
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 1.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 1.500 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 300 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 500 kg.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Brânză proaspătă
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 400 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 1.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Brânză topită
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 400 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 800 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Iaurt dietetic
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 600 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 1.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Smântână
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 400 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 700 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Brânză telemea
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 1.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 2.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Cartofi
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 70.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 120.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 20.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 40.000 kg.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Ceapă
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 3.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 8.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 1.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 2.000 kg.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Drojdie
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 700 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 1.400 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Lapte praf
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 1.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 3.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 300 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 500 kg.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Măsline negre
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 800 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 150 kg.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Mere
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 10.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 15.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 1.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 2.000 kg.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Morcovi
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 6.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 10.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 1.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 2.000 kg.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Țelină rădăcină
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 1.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 3.500 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 500 kg.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Pătrunjel rădăcină
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 1.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 3.500 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Păstârnac
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 3.500 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 200 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Ouă de găină
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 80.000 buc Cantitatea maximă Acord-cadru: 150.000 buc Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 20.000 buc Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 30.000 buc.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Pate de porc 100 gr
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 4.000 buc Cantitatea maximă Acord-cadru: 9.000 buc, Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 1.000 buc Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 2.000 buc.
Los: LOT-0019
Titel: Pătrunjel verde
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 200 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 500 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Sare iodată
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 4.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Usturoi
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Carne de porc
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 10.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 17.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 1.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 2.000 kg.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Carne de vită
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 6.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Burtă de vită
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 1.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 100 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 200 kg.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Pulpe de pui
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 6.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 12.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 800 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.500 kg.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Pește congelat
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 1.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 3.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 200 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 500 kg.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Unt
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Salam de vară
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 4.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 6.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Cârnați
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Crenvurști
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Varză proaspătă
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 10.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 25.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 1.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 3.000 kg.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Cimbru
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 20 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 40 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 20 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 40 kg.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Foi de dafin
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Piper măcinat
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Piper boabe
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Boia de ardei iute
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Boia de ardei dulce
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Sare neiodată
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 600 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 1.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 600 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Mărar uscat
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 5 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 7 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 5 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 7 kg.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Gogonele
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 5.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 2.000 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 5.000 kg.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Sfeclă roșie
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 5.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 2.500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 5.000 kg.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Țelină frunze
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 10 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 40 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 10 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 40 kg.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Ardei gras
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.500 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 10.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Dovlecei
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Roșii proaspete
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: Vinete
Beschreibung: Cantitatea minimă Acord-cadru: 2.000 kg Cantitatea maximă Acord-cadru: 5.000 kg Cantitatea minimă Contract Subsecvent: 500 kg Cantitatea maximă Contract Subsecvent: 1.000 kg.
Interne Kennung: 46