2. Verfahren
Verfahren
Titel: Upphandling avseende Digitalbyrå
Beschreibung: För att nå fler företag behöver Almi öka sin digitala synlighet, förbättra sin räckvidd och skapa effektivare digital marknadsföring. Almi upphandlar därför en Digitalbyrå som kan vara både strategisk partner och operativ resurs. Syftet med upphandlingen är att upphandla en Digitalbyrå som ska bidra till: Ökad varumärkeskännedomStärkt digital synlighetMer relevant trafik och högre engagemangFler leads och beteendeförändringar i rätt målgrupper
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32000000 Rundfunk- und Fernsehgeräte, Kommunikations- und Fernmeldeanlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123971:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32412000 Kommunikationsnetz, 79300000 Markt- und Wirtschaftsforschung; Umfragen und Statistiken, 79341200 Werbeverwaltung, 79342000 Marketing, 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit, 79340000 Werbe- und Marketingdienstleistungen, 79341100 Werbeberatung, 79341400 Werbekampagnen