2. Verfahren
Verfahren
Titel: Badanie trafności teoretycznej i zgodności wewnętrznej narzędzia diagnozującego metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja “Badania trafności teoretycznej i zgodności wewnętrznej narzędzia diagnozującego metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych” u dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat. Trafność teoretyczna narzędzia diagnozującego metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych zostanie określona poprzez zestawienie tego narzędzia z narzędziami/kwestionariuszami mierzącymi wybrane konstrukty psychologiczne powiązane z metapoznawczymi aspektami umiejętności transferowalnych (treści metapoznawcze, świadomość metapoznawcza, poczucie własnej skuteczności, teorie umysłu, interocepcja). Narzędzia/kwestionariusze mierzące poszczególne konstrukty zostały dobrane przez Zamawiającego odpowiednio do wieku badanych uczniów Realizacja badania przez Wykonawcę oznacza przeprowadzenie badania narzędziem diagnozującym metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych (zwanym dalej Checklistą metapoznawczych aspektów kompetencji transferowalnych) oraz dodatkowym pakietem narzędzi (kwestionariuszy) określonych przez Zamawiającego. Do obowiązków Wykonawcy będzie należała realizacja badania, w tym opracowanie harmonogramu realizacji badania, rekrutacja uczestników do badania, uzyskanie odpowiednich zgód, organizacja i przeprowadzenie badania w terenie, bieżące monitorowanie i raportowanie Zamawiającemu przebiegu realizacji badania, zakodowanie danych z badania, przekazanie Zamawiającemu bazy danych z badania oraz wypełnionych formularzy zgód i kwestionariuszy, a także opracowanie i przekazanie Zamawiającemu raportów z badania. Uczestnikami badania będą osoby w wieku 4-19 lat. Będą to uczniowie i uczennice 23 publicznych jednostek systemu oświaty (JSO) (przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych). Minimalna próba to 1150 osób (23 x 50). Zamawiający szacuje, że próba nie będzie większa niż 1380. Szczegółowe informacje dot. przedmiotu zamówienia zawarte są w Załączniku nr 7 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: IBE PIB/40/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79315000 Sozialforschung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Badania trafności i rzetelności narzędzia do monitorowania dobrostanu uczniów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja “Badania trafności teoretycznej i zgodności wewnętrznej narzędzia diagnozującego metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych” u dzieci i młodzieży w wieku 4-19 lat. Trafność teoretyczna narzędzia diagnozującego metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych zostanie określona poprzez zestawienie tego narzędzia z narzędziami/kwestionariuszami mierzącymi wybrane konstrukty psychologiczne powiązane z metapoznawczymi aspektami umiejętności transferowalnych (treści metapoznawcze, świadomość metapoznawcza, poczucie własnej skuteczności, teorie umysłu, interocepcja). Narzędzia/kwestionariusze mierzące poszczególne konstrukty zostały dobrane przez Zamawiającego odpowiednio do wieku badanych uczniów Realizacja badania przez Wykonawcę oznacza przeprowadzenie badania narzędziem diagnozującym metapoznawcze aspekty umiejętności transferowalnych (zwanym dalej Checklistą metapoznawczych aspektów kompetencji transferowalnych) oraz dodatkowym pakietem narzędzi (kwestionariuszy) określonych przez Zamawiającego. Do obowiązków Wykonawcy będzie należała realizacja badania, w tym opracowanie harmonogramu realizacji badania, rekrutacja uczestników do badania, uzyskanie odpowiednich zgód, organizacja i przeprowadzenie badania w terenie, bieżące monitorowanie i raportowanie Zamawiającemu przebiegu realizacji badania, zakodowanie danych z badania, przekazanie Zamawiającemu bazy danych z badania oraz wypełnionych formularzy zgód i kwestionariuszy, a także opracowanie i przekazanie Zamawiającemu raportów z badania. Uczestnikami badania będą osoby w wieku 4-19 lat. Będą to uczniowie i uczennice 23 publicznych jednostek systemu oświaty (JSO) (przedszkoli, szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych). Minimalna próba to 1150 osób (23 x 50). Zamawiający szacuje, że próba nie będzie większa niż 1380. Szczegółowe informacje dot. przedmiotu zamówienia zawarte są w Załączniku nr 7 - Opis Przedmiotu Zamówienia.
Interne Kennung: Znak sprawy: IBE PIB/40/2025