2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy ogumienia do pojazdów służbowych Policji garnizonu podkarpackiego do magazynów
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i sukcesywne dostawy ogumienia do pojazdów służbowych Policji garnizonu podkarpackiego. 2. Szczegółową charakterystykę przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia i Załącznik nr 2 do SWZ – Formularz oferty. 3. Dostarczane opony: 1) nie mogą być starsze niż 12 miesięcy od daty wyprodukowania (nie dotyczy opon do pojazdów specjalnych); 2) muszą być klasy: średniej lub premium; 3) muszą spełniać wymagania określone w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2020/740 z 25 maja 2020 r. w sprawie etykietowania opon pod kątem efektywności paliwowej i innych parametrów; 4) muszą spełniać wymogi techniczne i jakościowe odpowiednich norm PN-EN; 5) muszą być dopuszczone do stosowania zgodnie z § 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. 2024 r. poz.502 ze zm.); 6) muszą być zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa (oznaczone znakiem DOT) oraz posiadać znak homologacji wg ECE symbol E; 7) muszą spełniać wymagania LI/SI, oporów toczenia, przyczepności i hałasu określone w ofertowym formularzu asortymentowo-cenowym (w kol. 4 i 5), które są parametrami minimalnymi. Dla każdej opony Wykonawca przedstawi proponowaną wartość indeksów z zachowaniem minimalnych wartości wymaganych przez Zamawiającego oraz poda markę opony i rodzaj oferowanego bieżnika oraz dane z etykiety (tj. współczynnik oporów toczenia opon, współczynnik przyczepności na mokrej nawierzchni oraz poziom hałasu zewnętrznego (kolumna 6-11 formularza); 8) muszą być objęte minimum 12 miesięczną gwarancją na wady ukryte, które powstały w trakcie produkcji a ich ujawnienie przed założeniem na felgę (tarczę koła) było niemożliwe. Okres gwarancji jest jednym z kryteriów oceny ofert. W związku z powyższym Zamawiający zaznacza, że Wykonawca może wydłużyć okres gwarancji. Oferta przewidująca dłuższy okres gwarancji niż minimalny wskazany przez Zamawiającego otrzyma punkty w ramach oceny ofert z zastosowaniem kryteriów wyboru oferty najkorzystniejszej. Okres gwarancji liczony będzie od dnia dostarczenia towaru do Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 222531-2026
Interne Kennung: ZP/16/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba podpisania nowej umowy zachodzi z powodu zachowania ciągłości dostaw ogumienia aby zapewnić ciągłość działania Policji oraz realizacji jej ustawowych zadań. Aktualnie obowiązująca umowa na sukcesywne dostawy ogumienia kończy się z dniem 23.04.2026 r. Poprzednie postępowanie na dostawy ogumienia znacznie różni się od obecnego pod względem rozmiaru opon, parametrów technicznych oraz ilości asortymentu, ponieważ KWP w Rzeszowie na przełomie roku kalendarzowego 2025/2026 wprowadziła do eksploatacji ponad 230 nowych samochodów różnego typu (SUV, BUS, TERENOWY, OSOBOWY, CIĘŻAROWY) a w ciągu trwania obowiązującej umowy ponad 370 szt. Wprowadzenie do eksploatacji na przełomie roku dużej liczby nowych pojazdów, spowodowało konieczność aktualizacji bazy danych dotyczących opon, części zamiennych. Zmiany te wpłynęły na procesy logistyczne, w szczególności planowania zapasów, co generowało opóźnienia w optymalizacji łańcucha dostaw i zapewnienia ciągłości terminów postępowań. Z uwagi na powyższe, potrzeba udzielenie zamówienia ma charakter pilny i wynika z okoliczności, których Zamawiający nie mógł wcześniej w pełni przewidzieć, przy zachowaniu należytej staranności. Jednym z determinantów do skrócenia terminu jest znaczny stopień zużycia ogumienia, które stwierdzono podczas przeglądu depozytu opon przed sezonową wymianą zima-lato, co może wpłynąć na bezpieczeństwo funkcjonariuszy oraz innych uczestników ruchu drogowego, ograniczenia gotowości operacyjnej jednostki, jak również zakłóceniem realizacji zadań ustawowych Policji/.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34351100 Reifen für Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34352100 Reifen für Lastkraftwagen, 34411200 Reifen für Motorräder
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Sukcesywne dostawy ogumienia do pojazdów służbowych Policji garnizonu podkarpackiego do magazynów Zamawiającego (Krosno, Stalowa Wola, Przemyśl, Zaczernie k/Rzeszowa)