2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na lata 2027-2028 do obiektów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, zlokalizowanych na terenie całego kraju.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na lata 2027-2028 do obiektów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, zlokalizowanych na terenie całego kraju. 2. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 2.1. załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”; 2.2. załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”.
Interne Kennung: EDZ.26.68.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej na lata 2027-2028 do obiektów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego, zlokalizowanych na terenie całego kraju. 2. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został określony w: 2.1. załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia”; 2.2. załączniku nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowy”. 3. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji. 4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę na piśmie o uruchomieniu opcji i zakresie w jakim ma być uruchomiona. 5. W ramach zamówienia opcjonalnego Zamawiający przewiduje: 5.1. uruchomienia dodatkowych punktów odbioru instalacji OZE 5.2. rozliczenia energii elektrycznej wytworzoną przez instalację OZE w ramach prosumenta wirtualnego, po wejściu w życie odpowiednich ustaw; 5.3. dokonanie dodatkowego zakupu energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego w ramach prawa opcji. Wartość dodatkowych dostaw w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 20% wartości umowy; 5.4. Ceny jednostkowe energii określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego będą obowiązywać także w przypadku dostawy realizowanej w ramach prawa opcji.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 3. Zamawiający na podstawie art. 441 Ustawy Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji. 4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę na piśmie o uruchomieniu opcji i zakresie w jakim ma być uruchomiona. 5. W ramach zamówienia opcjonalnego Zamawiający przewiduje: 5.1. uruchomienia dodatkowych punktów odbioru instalacji OZE 5.2. rozliczenia energii elektrycznej wytworzoną przez instalację OZE w ramach prosumenta wirtualnego, po wejściu w życie odpowiednich ustaw; 5.3. dokonanie dodatkowego zakupu energii elektrycznej do obiektów Zamawiającego w ramach prawa opcji. Wartość dodatkowych dostaw w ramach prawa opcji nie może przekroczyć 20% wartości umowy; 5.4. Ceny jednostkowe energii określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę w ramach zamówienia podstawowego będą obowiązywać także w przypadku dostawy realizowanej w ramach prawa opcji. 6. Korzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie jest obowiązkowe. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji w którymkolwiek przypadku określonym przez Zamawiającego w SWZ, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu;