See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie działań ochronnych w siedliskach kserotermicznych w 14 obszarach Natura 2000 na Wyżynie Miechowskiej
Beschreibung: I. 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na wykonywaniu koszenia siedlisk kserotermicznych i usuwania niepożądanych gatunków drzew i krzewów w 14 obszarach Natura 2000, położonych w powiecie miechowskim. 2. Zamówienie zostało podzielone na 5 części: 2.1.1. Część I: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Kalina Mała PLH120054, Kalina Lisiniec PLH120007, Wały PLH120017 2.1.2. Część II: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Cybowa Góra PLH120049, Giebułtów PLH120051, Grzymałów PLH120053, 2.1.3. Część III: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Kaczmarowe Doły PLH120062, Sławice Duchowne PLH120074, Poradów PLH120072. 2.1.4. Część IV: Prowadzenie działań ochronnych w 2 obszarach Natura 2000: Komorów PLH120055; Chodów-Falniów PLH120063, 2.1.5. Część V: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Uniejów Parcele PLH120075, Widnica PLH120076, Pstroszyce PLH120073. 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: koszeniu, wycince, obrączkowaniu, karczowaniu, zebraniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy. Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności opisanych w OPZ|. 7. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. lokalizacje, tabele szczegółowe zakresy działań) precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ). II. II. Ofertę w postępowaniu składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, tj. opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. III. 1. Dokumenty składane przez wykonawcę wraz z ofertą: 1) wypełniony Formularz Oferty (Załącznik nr 1 do SWZ); 2) .. 3) pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania wykonawcy – jeżeli ofertę lub załączone do niej oświadczenia lub dokumenty podpisuje pełnomocnik. 4) pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. 5) JEDZ (zgodny z instrukcją z Załącznika Nr 2 do SWZ), odpowiedni na dzień składania ofert, celem tymczasowego potwierdzenia, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4,5,7,8 ustawy Pzp oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie; 6) JEDZ dotyczący innych podmiotów, na których zasoby powołuje się Wykonawca, celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4,5,7,8 ustawy Pzp oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych SWZ, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na ich zasoby; 7) w przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby: dowód potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami innych podmiotów, który stanowi w szczególności zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienia, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 8) oświadczenie Wykonawcy celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, że nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego śrśrodków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego w art. 1 pkt 23) Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie wraz z rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie ( dalej: rozporządzenie 2025/2033) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 9) oświadczenie innego podmiotu, na którego zasoby powołuje się Wykonawca, składane celem tymczasowego potwierdzenia, odpowiednio na dzień składania ofert, że podmiot ten nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie pw zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 8 do SWZ; 10) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenia zamówienia, z którego wynika, które sługi wykonają poszczególni wykonawcy, zgodne ze wzorem stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ (jeżeli dotyczy); III. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp , na podstawie :art. 108 ust.1 ustawy Pzp, art. 109 ust. 1 pkt 4,5,7,8 ustawy Pzp oraz na podstawie: 1. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022.
Interne Kennung: OP.082.3.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen, 77312000 Unkrautjäten, 77314000 Grundstückspflege
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Kalina Mała PLH120054, Kalina Lisiniec PLH120007, Wały PLH120017
Beschreibung: 3. Celem działania jest poprawa struktury siedliska oraz zapewnienie odpowiednich warunków gatunkom kserotermicznym, poprzez ograniczenie sukcesji naturalnej oraz eliminację gatunków ekspansywnych i inwazyjnych. 4. Działania ochronne będą polegały na: a) koszeniu płatów muraw kserotermicznych b) wycince zaobrączkowanych (podczas poprzednich zabiegów ) drzew i usuwaniu odrośli c) obrączkowaniu drzew d) karczowaniu krzewów e) zebraniu i utylizacji biomasy. 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: koszeniu, wycince, obrączkowaniu, karczowaniu, zebraniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026r. poz. 25). Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności opisanych w OPZ. 9. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. lokalizacje, tabele szczegółowe zakresy działań) precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0002
Titel: Część II: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Cybowa Góra PLH120049, Giebułtów PLH120051, Grzymałów PLH120053,
Beschreibung: 3. Celem działania jest poprawa struktury siedliska oraz zapewnienie odpowiednich warunków gatunkom kserotermicznym, poprzez ograniczenie sukcesji naturalnej oraz eliminację gatunków ekspansywnych i inwazyjnych. 4. Działania ochronne będą polegały na: a) koszeniu płatów muraw kserotermicznych b) wycince zaobrączkowanych (podczas poprzednich zabiegów ) drzew i usuwaniu odrośli c) obrączkowaniu drzew d) karczowaniu krzewów e) zebraniu i utylizacji biomasy. 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: koszeniu, wycince, obrączkowaniu, karczowaniu, zebraniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026r. poz. 25). Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności opisanych w OPZ|. 9. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. lokalizacje, tabele szczegółowe zakresy działań) precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: Część II
Los: LOT-0003
Titel: Część III: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Kaczmarowe Doły PLH120062, Sławice Duchowne PLH120074, Poradów PLH120072.
Interne Kennung: Częsć III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV: Prowadzenie działań ochronnych w 2 obszarach Natura 2000: Komorów PLH120055; Chodów-Falniów PLH120063,
Beschreibung: 3. Celem działania jest poprawa struktury siedliska oraz zapewnienie odpowiednich warunków gatunkom kserotermicznym, poprzez ograniczenie sukcesji naturalnej oraz eliminację gatunków ekspansywnych i inwazyjnych. 4. Działania ochronne będą polegały na: a) koszeniu płatów muraw kserotermicznych b) wycince zaobrączkowanych (podczas poprzednich zabiegów ) drzew i usuwaniu odrośli c) obrączkowaniu drzew d) karczowaniu krzewów e) zebraniu i utylizacji biomasy. 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: koszeniu, wycince, obrączkowaniu, karczowaniu, zebraniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026r. poz. 25). Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności opisanych w OPZ|. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. lokalizacje, tabele szczegółowe zakresy działań) precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: Część IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V: Prowadzenie działań ochronnych w 3 obszarach Natura 2000: Uniejów Parcele PLH120075, Widnica PLH120076, Pstroszyce PLH120073
Beschreibung: 3. Celem działania jest poprawa struktury siedliska oraz zapewnienie odpowiednich warunków gatunkom kserotermicznym, poprzez ograniczenie sukcesji naturalnej oraz eliminację gatunków ekspansywnych i inwazyjnych. 4. Działania ochronne będą polegały na: a) koszeniu płatów muraw kserotermicznych b) wycince zaobrączkowanych (podczas poprzednich zabiegów ) drzew i usuwaniu odrośli c) obrączkowaniu drzew d) karczowaniu krzewów e) zebraniu i utylizacji biomasy. 5. Zamawiający –na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy – wymaga, aby Wykonawca lub podwykonawca zatrudniał na podstawie stosunku pracy osoby skierowane przez Wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności polegających na pracach fizycznych, jak m.in.: koszeniu, wycince, obrączkowaniu, karczowaniu, zebraniu biomasy, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 277, 807, 1423, 1661, z 2026r. poz. 25). Wykonawca zobowiązany jest, aby pracownicy byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy w czasie obowiązywania umowy minimalnie na okres wykonywania odpowiednich czynności opisanych w OPZ. Szczegóły zakresu przedmiotu niniejszego zamówienia ( m.in. lokalizacje, tabele szczegółowe zakresy działań) precyzuje Załącznik nr 9 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ).
Interne Kennung: Część V