553134-2026 - Ergebnis
Finnland – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Silmälääkärin hankinta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Silmälääkärin hankinta
Beschreibung: Silmätautien erikoislääkärin monipuolinen työ keskussairaalan poliklinikalla odottaa tekijäänsä. Työ on pääosin yleissilmälääkärin työtä moniammatillisessa tiimissä. Työaika virka-aikaan, osa-aikaisuus mahdollista.
Interne Kennung: 606328
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kyseessä on dynaaminen hankintajärjestelmä, johon voi hakeutua koko järjestelmän voimassaolon ajan. Hakemuksia ei käsitellä kesä-heinäkuussa eikä joulukuussa, paitsi jos kyseisinä kuukausina on aukeamassa dynaamisen sisällä tehtävä kilpailutus. Pelkkä hakemuksen hyväksyminen ei luo sopimussuhdetta hankintayksikköön. Dynaamisen hankintajärjestelmän sisällä kilpailutetaan tarvittavat lääkärit. Kunkin kilpailutuksen voittajan kanssa solmitaan sopimus kilpailutuksen ehtojen mukaisesti.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0000