2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii sociale de tip rezidențial pentru un număr de 24 copii si tineri cu dizabilitati din jud. Alba, organizate ca: servicii sociale rezidentiale pentru copii și tineri cu dizabilități- zona Blaj cu localitățile limitrofe (Blaj, Sincel, Craciunel, Valea Lunga)-Lot 1 și zona Aiud cu localitățile limitrofe (Aiud, Sincrai, Miraslau, Lopadea )-Lot 2
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale de tip rezidential pentru 24 de copii si tineri cu dizabilitati din jud. Alba pentru care Comisia de Protecție a Copilului Alba sau instanța de judecată a hotărât/dispus plasamentul conform Legii nr.272/2004- privind respectarea și promovarea drepturilor copilului in judetul Alba, prin care să se asigure găzduire, îngrijire, educație nonformală și informală, dezvoltarea autonomiei personale, consiliere în vederea integrării socio-familiale și profesionale conform prevederilor standardelor de calitate în domeniu pentru serviciile de tip rezidențial pentru copii, respectiv Ordinul 25/2019- Anexa nr.1- privind standardele minime de calitate pentru serviciile sociale de tip rezidential destinate copiilor din sistemul de protecție socială, astfel: - Prestarea de servicii sociale de tip rezidential pentru 24 de copii și tineri cu dizabilități, zona Blaj cu localitatile limitrofe (Blaj, Sîncel, Craciunel, Valea Lungă)- Lot 1 si zona Aiud cu localitățile limitrofe (Aiud, Sincrai, Miraslau, Lopadea ) -Lot 2, pentru care infrastructura este pusa la dispozitie de autoritatea contractanta. Toate detaliile se gasesc precizate in documentatia de atribuire postata pe site-ul institutiei www.protectiasocialaalba.ro, sectiunea Licitatii
Interne Kennung: 7
Zentrale Elemente des Verfahrens: Procedura de atribuire: - procedura proprie aplicabilă în cazul serviciilor sociale și al altor servicii specifice prevazute în anexa nr. 2 la Legea 98/2016, conf. O.U.G. 114/2020 Criteriul de atribuire este cel mai bun raport calitate-preț. Pretul reprezinta 40 % iar calitatea 60 %-descrierea modului de aplicare a criteriilor se regaseste in Caietul de sarcini.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85320000 Dienstleistungen im Sozialwesen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85320000 Dienstleistungen im Sozialwesen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Lot 1- Servicii sociale rezidentiale pentru 12 copii și tineri cu dizabilități zona Blaj cu localitatile limitrofe (Blaj, Sîncel, Craciunel, Valea Lungă)
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale de tip rezidential pentru 12 copii și tineri cu dizabilități pentru care Comisia de Protecție a Copilului Alba sau instanța de judecată a hotărât/dispus plasamentul conform Legii nr.272/2004- privind respectarea și promovarea drepturilor copilului pe zona Blaj cu localitatile limitrofe (Blaj, Sîncel, Craciunel, Valea Lungă), prin care să se asigure găzduire, îngrijire, educație nonformală și informală, dezvoltarea deprinderilor de viață independență în funcție de restartul functional al fiecărui beneficiar, consiliere în vederea integrării socio-familiale și profesionale conform prevederilor standardelor de calitate în domeniu pentru serviciile de tip rezidențial pentru copii, respectiv Ordinul 25/2019- Anexa nr.1- privind standardele minime de calitate pentru serviciile sociale de tip rezidential destinate copiilor din sistemul de protecție socială). Servicii sociale rezidentiale pentru 12 copii și tineri cu dizabilități zona Blaj cu localitatile limitrofe (Blaj, Sîncel, Craciunel, Valea Lungă)– infrastructura pusă la dispozitie de DGASPC Alba, în municipiul Blaj, Str. Costache Negri nr. 108, jud. Alba, Suprafata teren: 1.000 mp. Suprafata construita: 249 mp. Toate detaliile se gasesc precizate in documentatia de atribuire postata pe site-ul institutiei www.protectiasocialaalba.ro, sectiunea Licitatii
Interne Kennung: LOT 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85310000 Dienstleistungen des Sozialwesens
Menge: 12
Los: LOT-0001
Titel: Lot 2- Servicii sociale rezidentiale pentru 12 copii și tineri cu dizabilități zona Aiud cu localitățile limitrofe (Aiud, Sincrai, Miraslau, Lopadea )
Beschreibung: Prestarea de servicii sociale de tip rezidential pentru 12 copii și tineri cu dizabilități pentru care Comisia de Protecție a Copilului Alba sau instanța de judecată a hotărât/dispus plasamentul conform Legii nr.272/2004- privind respectarea și promovarea drepturilor copilului pe zona Aiud cu localitățile limitrofe (Aiud, Sincrai, Miraslau, Lopadea), prin care să se asigure găzduire, îngrijire, educație nonformală și informală, dezvoltarea deprinderilor de viață independență în funcție de restartul functional al fiecărui beneficiar, consiliere în vederea integrării socio-familiale și profesionale conform prevederilor standardelor de calitate în domeniu pentru serviciile de tip rezidențial pentru copii, respectiv Ordinul 25/2019- Anexa nr.1- privind standardele minime de calitate pentru serviciile sociale de tip rezidential destinate copiilor din sistemul de protecție socială). Servicii sociale rezidentiale pentru 12 copii și tineri cu dizabilități zona Aiud cu localitățile limitrofe (Aiud, Sincrai, Miraslau, Lopadea ) – infrastructura pusă la dispozitie de DGASPC Alba, în municipiul Aiud- Sincrai, str Andrei Mureșanu nr.100, jud. Alba, Suprafața teren: 2012 mp, Suprafaţa construită: 254 mp. Toate detaliile se gasesc precizate in documentatia de atribuire postata pe site-ul institutiei www.protectiasocialaalba.ro, sectiunea Licitatii
Interne Kennung: LOT 2