See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produse - MATERIALE SANITARE - 73 Loturi
Beschreibung: Achizitie produse materiale sanitare - 73 loturi, conform Caiet de sarcini atasat (Bonete chirurgicale UF, Camp operator steril 75x90, Cateter ureteral 4 FR, Cateter ureteral 5 FR, Ciorap pentru gips 10x20, Ciorap pentru gips 5x20, Circuit anestezie complet (cu balon), Cot pentru ajustarea mastii la tubulatura adult, Cutimed siltec sorbact B - pansament antimicrobian hidrofob pentru exudat 7,5x7,5 sau echivalent, Cutimed siltec sorbact hydroactive B - pansament antimicrobian hidrofob cu matrice de hidropolimer cu contur adeziv 14/14 sau echivalent, Dispozitiv de fixare a mastii laringiene adulti, Dispozitiv de fixare a plaselor cu capse neresorbabile din TITAN, Dispozitiv de fixare a plaselor cu capse resorbabile, Electrozi defibrilare Corpuls sau echivalent, Electrozi defibrilare Lifepack sau echivalent, Fesi tifon 10/10, Fesi tifon 10/15, Filtru HEPA, Ghid teflonat 0,035 extradur cu varf in J, 3 mm, Electrozi electrostimulare pentru defibrilator , Husa dispozitive laparoscopice, Indicator sterilizare la rece, Lama SHAVER artroscopie sau echivalent, Marker steril cu rigla sterila pentru uz chirurgical, Masca chirurgicala UF cu 3 pliuri, Masca oxigen + tub adult, Masca oxigen cu nebulizator, Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea L, Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea M, Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea S, Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea XL, Ochelari protectie plastic, Piesa in T pentru nebulizare/aerosol, Plasa chirurgicala 30x30 cm, Plasturi cu gel pentru arsuri gradul 1/2/3 10x10 cm, Plasturi fixare branule 7cmx9cm, Plasturi recoltare rotunzi, Plosca medicala carton uz unic, Saci autoclavabili 68 L, Scutec adulti L, Scutec adulti XL, Seringa heparinata, Set cateter arterial pentru masurarea invaziva a presiunii sanguine G18, Set cateter arterial pentru masurarea invaziva a presiunii sanguine G20, Set implanturi pentru ligamentoplastie LIA CU BUCLA FIXA, Sistem de fixare ligament incrucisat anterior cu fixare femurala cu implant de tip buton cu bucla ajustabila, Sistem de fixare ligamentara cu surub de interferenta BIOINERT sau echivalent, Sistem de fixare suplimentara pentru LIGAMENTOP LASTIE sau echivalent, Sonda Blackmore sau echivalent, Sonda Foley cu 2 cai CH 12 sau echivalent, Sonda Foley cu 2 cai CH 14 sau echivalent, Sonda Foley cu 2 cai CH 16 sau echivalent, Sonda Foley cu 2 cai CH 18 sau echivalent, Sonda Foley cu 2 cai CH 20 sau echivalent, Sort de unica folosinta (echipament de protectie ATI), Stent graft pentru angioplastie coronariana, Trusa cricotiroidotomie, Tub de testare HELIX (1,5 m) pentru testarea zilnica a penetrantei aburului (+benzi de testare) sau echivalent, Tub irigatie compatibil cu linia laparoscopica Stortz 3D sau echivalent, Tub prelungitor oxigen, Tubulatura ventilatie mecanica, Perfuzor fluide fara camera pentru administrarea substantei de contrast, Stent graft pentru angioplastie coronariana, Plasture steril 10*8 cm, Electrod HOOK in forma de J sau echivalent, Rola hartie termica 55 mm, Filtru Drager sau echivalent, Stent cu substante antiproliferative (DES) autoapozabil pentru procedure de dilatare percutanata, Ghid dirijabil 0,014 specific pentru dezobstructii coronariene cronice, Alcool etilic 96 grade, Bandaj hemostatic quickcloth sau echivalent, Lama Burr sau echivalent, Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu sensor de flux. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 21 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare, în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările solicitate cu 21 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4318016/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Bonete chirurgicale UF
Beschreibung: Cantitate AC - minima 30 set - maxima 300 set.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Camp operator steril 75x90
Beschreibung: Cantitate AC - minima 45 buc - maxima 900 buc;
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Cateter ureteral 4 FR
Beschreibung: Cantitate AC - minima 3 buc, maxima - 30 buc.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Cateter ureteral 5 FR
Beschreibung: Cantitate AC: minima 3 buc - maxima 30 buc.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: -Ciorap pentru gips 10x20
Beschreibung: Cantitate AC: minima 3 buc - maxima 50 buc;
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: -Ciorap pentru gips 5x20
Beschreibung: Cantitate AC: minima 3 buc - maxima 50 buc.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: -Circuit anestezie complet (cu balon)
Beschreibung: Cantitate AC: minima 90 buc - maxima 450 buc.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: -Cot pentru ajustarea mastii la tubulatura adult
Beschreibung: Cantitate AC - minima 15 buc - maxima 60 buc.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: -Cutimed siltec sorbact B - pansament antimicrobian hidrofob pentru exudat 7,5x7,5 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate AC - minima 30 buc - maxima 200 buc.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: -Cutimed siltec sorbact hydroactive B - pansament antimicrobian hidrofob cu matrice de hidropolimer cu contur adeziv 14/14 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate AC - minima 30 buc - maxima 150 buc.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: -Dispozitiv de fixare a mastii laringiene adulti
Beschreibung: Cantitate AC - minima 15 buc - maxima 90 buc.
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: -Dispozitiv de fixare a plaselor cu capse neresorbabile din TITAN
Beschreibung: Cantitate AC - minima 3 buc - maxima 24 buc.
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: -Dispozitiv de fixare a plaselor cu capse resorbabile
Beschreibung: Cantitate AC - minima 3 buc - maxima 21 buc.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: -Electrozi defibrilare Corpuls sau echivalent
Beschreibung: Cantitate AC: minima 6 pereche - maxima 21 pereche;
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: -Electrozi defibrilare Lifepack sau echivalent
Beschreibung: Cantitate AC: minima 3 buc - maxima 15 buc.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: -Fesi tifon 10/10
Beschreibung: Cantitate AC: minima 500 buc - maxima 5000 buc.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: -Fesi tifon 10/15
Beschreibung: Cantitate AC : minima 450 buc - maxima 6000 buc.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: -Filtru HEPA
Beschreibung: Cantitate AC: minima 30 buc - maxima 150 buc.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: -Ghid teflonat 0,035 extradur cu varf in J, 3 mm
Beschreibung: Cantitate AC: minima 5 buc - maxima 40 buc.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: -Electrozi electrostimulare pentru defibrilator
Beschreibung: Cantitate AC minima 1- maxima 15 set.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: -Husa dispozitive laparoscopice
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 70 buc - maxima 800 buc.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: -Indicator sterilizare la rece
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 45 buc - maxima 450 buc.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: -Lama SHAVER artroscopie sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 20 buc - maxima 75 buc.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: -Marker steril cu rigla sterila pentru uz chirurgical
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 3 buc - maxima 24 buc.
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: -Masca chirurgicala UF cu 3 pliuri
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 100 cutie - maxima 700 cutie.
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: -Masca oxigen + tub adult
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 600 buc - maxima 3000 buc.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: -Masca oxigen cu nebulizator
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 90 buc - maxima 750 buc.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: -Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea L
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 20 buc - maxima 150 buc.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: -Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea M
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: -Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea S
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: -Masca pentru ventilatie noninvaziva nas+gura cu valva, marimea XL
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: -Ochelari protectie plastic
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 20 buc - maxima 100 buc.
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: -Piesa in T pentru nebulizare/aerosol
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 5 buc - maxima 25 buc.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: -Plasa chirurgicala 30x30 cm
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 30 buc - maxima 300 buc.
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: -Plasturi cu gel pentru arsuri gradul 1/2/3 10x10 cm
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 30 buc - maxima 200 buc.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: -Plasturi fixare branule 7cmx9cm
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 500 cutie - maxima 1500 cutie.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: -Plasturi recoltare rotunzi
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 150 cutie - maxima 800 cutie.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: -Plosca medicala carton uz unic
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 7120 buc - maxima 1000 buc.
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: -Saci autoclavabili 68 L
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 30 buc - maxima 150 buc.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: -Scutec adulti L
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 90 buc - maxima 1200 buc.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: -Scutec adulti XL
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 450 buc - maxima 4500 buc.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: -Seringa heparinata
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 150 buc - maxima 800 buc.
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: -Set cateter arterial pentru masurarea invaziva a presiunii sanguine G18
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: -Set cateter arterial pentru masurarea invaziva a presiunii sanguine G20
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 25 buc - maxima 150 buc.
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: -Set implanturi pentru ligamentoplastie LIA CU BUCLA FIXA
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 20 buc - maxima 80 buc.
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: -Sistem de fixare ligament incrucisat anterior cu fixare femurala cu implant de tip buton cu bucla ajustabila
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 15 buc - maxima 75 buc.
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: -Sistem de fixare ligamentara cu surub de interferenta BIOINERT sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 90 buc - maxima 150 buc.
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: -Sistem de fixare suplimentara pentru LIGAMENTOP LASTIE sau echivalent
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: -Sonda Blackmore sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 3 buc - maxima 12 buc.
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: -Sonda Foley cu 2 cai CH 12 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 100 buc - maxima 450 buc.
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: -Sonda Foley cu 2 cai CH 14 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 250 buc - maxima 750 buc.
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: -Sonda Foley cu 2 cai CH 16 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 400 buc - maxima 1500 buc.
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: -Sonda Foley cu 2 cai CH 18 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 400 buc - maxima 1200 buc.
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: -Sonda Foley cu 2 cai CH 20 sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 90 buc - maxima 450 buc.
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: -Sort de unica folosinta (echipament de protectie ATI)
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: -Stent graft pentru angioplastie coronariana
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 4 buc - maxima 8 buc.
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: -Trusa cricotiroidotomie
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 1 buc - maxima 5 buc.
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: -Tub de testare HELIX (1,5 m) pentru testarea zilnica a penetrantei aburului (+benzi de testare) sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 40 set - maxima 250 set.
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: -Tub irigatie compatibil cu linia laparoscopica Stortz 3D sau echivalent
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: -Tub prelungitor oxigen
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 50 buc - maxima 600 buc.
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: -Tubulatura ventilatie mecanica
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 300 buc - maxima 1800 buc.
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: -Perfuzor fluide fara camera pentru administrarea substantei de contrast
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 50 buc - maxima 1000 buc.
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: -Stent graft pentru angioplastie coronariana periferica
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 3 buc - maxima 10 buc.
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: -Plasture steril 10*8 cm
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 400 buc - maxima 2000 buc.
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: -Electrod HOOK in forma de J sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 3 buc - maxima 30 buc.
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: -Rola hartie termica 55 mm
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 495 buc - maxima 1500 buc.
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: -Filtru Drager sau echivalent
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 3 buc - maxima 90 buc.
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: -Stent cu substante antiproliferative (DES) autoapozabil pentru procedure de dilatare percutanata
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 4 buc - maxima 10 buc.
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: -Ghid dirijabil 0,014 specific pentru dezobstructii coronariene cronice
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 4 buc - maxima 50 buc.
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: -Alcool etilic 96 grade
Beschreibung: Cantitate minima AC minim 3 buc - maxima 50 buc.
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: -Bandaj hemostatic quickcloth sau echivalent
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: -Lama Burr sau echivalent
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: -Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu sensor de flux
Interne Kennung: 73