See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție echipamente medicale în cadrul proiectului: DOTAREA AMBULATORIULUI INTEGRAT AL SPITALULUI ORĂȘENESC PUCIOASA, COD SMIS 332122
Beschreibung: Furnizorul se obligă să furnizeze, respectiv să vândă, să livreze, să instaleze și să pună în funcțiune, după caz, aparatură medicală, finanțat prin PROGRAMUL DE SĂNĂTATE pentru perioada de programare 2021-2027 alocate României din Fondul european de dezvoltare regională, în cadrul proiectului: „DOTAREA AMBULATORIULUI INTEGRAT AL SPITALULUI ORĂȘENESC PUCIOASA”, COD SMIS 332122, finanțat prin contractul de finanțare nr. 58273 din 21.05.2025. Derularea licitatței deschise pentru atribuirea contractului/ contractelor de furnizare se va realiza pe loturi, după cum urmează: LOT 1 – ECHIPAMENTE IMAGISTICĂ MEDICALĂ cu următoarea componență: Osteodensitometru DEXA – 1 buc; Mamograf 3D -1 buc; Ecograf medicină internă – 1 buc. Ecograf urologie – 1 buc; Ecograf gastroenterologie -1 buc.; Ecograf reumatologie – 1 buc.; Ecograf chirurgie generală- 1 buc.; Ecograf obstetrică-ginecologie – 1 buc.; Ecograf pediatrie – 1 buc.; LOT 3 - BLOC OPERATOR cu următoarea componență: Masă de chirurgie mici intervenții – 1 buc.; Turn gastro-colono – 1 buc.; Videogastroscop – 2 buc.; Videocolonoscop – 2 buc.; Mașină de spălat endoscoape – 1 buc.; Dulap depozitare endoscoape – 1 buc.; Sistem manometrie digestivă – 1 buc. Descrierea detaliata a echipamentelor medicale ce vor face obiectul contractului de achiziție publica se regăsește în cadrul Caietului de sarcini și a documentelor subsecvente acestuia, publicate odată cu prezentul anunț de participare. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire cu 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, în a 10-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 17022026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – ECHIPAMENTE IMAGISTICĂ MEDICALĂ
Beschreibung: Furnizorul se obligă să furnizeze, respectiv să vândă, să livreze, să instaleze și să pună în funcțiune, după caz, aparatură medicală, finanțat prin PROGRAMUL DE SĂNĂTATE pentru perioada de programare 2021-2027 alocate României din Fondul european de dezvoltare regională, în cadrul proiectului: „DOTAREA AMBULATORIULUI INTEGRAT AL SPITALULUI ORĂȘENESC PUCIOASA”, COD SMIS 332122, finanțat prin contractul de finanțare nr. 58273 din 21.05.2025. Derularea licitatței deschise pentru atribuirea contractului/ contractelor de furnizare se va realiza pe loturi, după cum urmează: LOT 1 – ECHIPAMENTE IMAGISTICĂ MEDICALĂ cu următoarea componență: Osteodensitometru DEXA – 1 buc; Mamograf 3D -1 buc; Ecograf medicină internă – 1 buc. Ecograf urologie – 1 buc; Ecograf gastroenterologie -1 buc.; Ecograf reumatologie – 1 buc.; Ecograf chirurgie generală- 1 buc.; Ecograf obstetrică-ginecologie – 1 buc.; Ecograf pediatrie – 1 buc.; Descrierea detaliata a echipamentelor medicale ce vor face obiectul contractului de achiziție publica se regăsește în cadrul Caietului de sarcini și a documentelor subsecvente acestuia, publicate odată cu prezentul anunț de participare. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire cu 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, în a 10-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33111650 Mammografie-Ausrüstung, 33111660 Knochendensitometer, 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0002
Titel: LOT 3 ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Beschreibung: Furnizorul se obligă să furnizeze, respectiv să vândă, să livreze, să instaleze și să pună în funcțiune, după caz, aparatură medicală, finanțat prin PROGRAMUL DE SĂNĂTATE pentru perioada de programare 2021-2027 alocate României din Fondul european de dezvoltare regională, în cadrul proiectului: „DOTAREA AMBULATORIULUI INTEGRAT AL SPITALULUI ORĂȘENESC PUCIOASA”, COD SMIS 332122, finanțat prin contractul de finanțare nr. 58273 din 21.05.2025. Derularea licitatței deschise pentru atribuirea contractului/ contractelor de furnizare se va realiza pe loturi, după cum urmează: LOT 3 - BLOC OPERATOR cu următoarea componență: Masă de chirurgie mici intervenții – 1 buc.; Turn gastro-colono – 1 buc.; Videogastroscop – 2 buc.; Videocolonoscop – 2 buc.; Mașină de spălat endoscoape – 1 buc.; Dulap depozitare endoscoape – 1 buc.; Sistem manometrie digestivă – 1 buc. Descrierea detaliata a echipamentelor medicale ce vor face obiectul contractului de achiziție publica se regăsește în cadrul Caietului de sarcini și a documentelor subsecvente acestuia, publicate odată cu prezentul anunț de participare. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătura cu documentația de atribuire cu 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire, în a 10-a zi dinainte de termenul limită de depunere a ofertelor
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung, 33124110 Diagnostiksysteme, 33192230 Operationstische