553280-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Schiffen – Servicii reparații RC1+andocare nava S/H Siliștea 2
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii reparații RC1+andocare nava S/H Siliștea 2
Beschreibung: SERVICII DE REPARAȚII RC1+ Andocare la nava Ș/H SILIȘTEA 2, in conformitate cu cerintele din caietul de sarcini – Sectiunea II a documentatiei de atribuire. Termenul limita pana la care se primesc de la potentialii ofertanti solicitari de clarificari la documentatia de atribuire: a 20-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare in a 12-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu art. 29 alin.3 din Anexa la HG nr. 394/2016, Entitatea Contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul mentionat anterior.
Interne Kennung: 1644670_2026_PAAPD1598286
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50241000 Reparatur und Wartung von Schiffen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Nava S/H SILIȘTEA 2, este o șalandă maritimă hidroclap autupropulsată cu capacitatea magaziei de 940 mc, folosită în vederea adâncimilor recomandate pe Dunăre 1. Numele navei „SILISTEA 2 b. Propietarul navei: Regia Autonomă Administratia Fluviala a Dunarii de Jos Galati 2. Portul de inmatriculare: TULCEA. 3. Numarul de inmatriculare. 7906784 4. Numarul A.N.R 1724 5. Tipul navei: MOTONAVĂ OBIȘNUITĂ 6. Zona si sectorul de navigatie M3/APE NAȚIONALE MARITIMĂ LIMITATĂ PORT ȘI RADĂ MAX. 20 MM FAȚĂ DE ȚĂRM 7. Anul constructiei 1979. 8. Tonaj brut: 804 9. Tonaj net: 249 10. Motoare de propulsie: 2 x D9MH EVC-D – 522 kW Dimensiuni principale: 1. Lungimea maximă: 60,30 m; 2. Lățimea. 11,30 m; 3. Înălțimea de construcție. 4m; 4. Pescajul maxim: 3,4 m; 5. Pescajul navă goală: 1,5 m; 6. Greutate navă goală: 503 t; 7. Deplasament: 2003,2 t; 8. Capacitatea maxima încărcare: 1500 Serviciilor de reparații propuse sunt necesare în vederea prelungirii valabilității actelor de navigație ale navei în conformitate cu normele legale si cu cerințele ANR.
Interne Kennung: 1