2. Verfahren
Verfahren
Titel: Security Operations Center (SOC)
Beschreibung: IPO/BIJ12 voert namens meerdere provincies (Deelnemers) een Europese openbare aanbesteding uit voor het sluiten van een Raamovereenkomst met één Opdrachtnemer voor Security Operations Center (SOC)-dienstverlening. De Opdracht omvat het leveren van SOC-diensten gericht op het monitoren, detecteren, analyseren en opvolgen van beveiligingsincidenten en -dreigingen binnen IT- en (optioneel) OT-omgevingen. De dienstverlening bestaat uit een verplicht basispakket (o.a. security monitoring, incident response, threat intelligence en rapportage) en optionele aanvullende diensten. De dienstverlening wordt gefaseerd per Deelnemer geïmplementeerd en biedt ruimte voor opschaling en doorontwikkeling gedurende de looptijd van de Raamovereenkomst. De Aanbestedende dienst raamt de financiële omvang van de opdracht op circa € 2.500.000 tot € 12.000.000 per contractjaar. In de aanvangsfase zullen de kosten naar verwachting lager liggen; gedurende de looptijd kunnen deze toenemen, onder meer als gevolg van de afname van optionele diensten en verdere opschaling van de dienstverlening.
Interne Kennung: SOC260808-1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 72212730 Entwicklung von Sicherheitssoftware
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: De Aanbestedende dienst behoudt zich het recht voor om gedurende de looptijd van de Raamovereenkomst aanvullende diensten af te nemen bij de Opdrachtnemer. Dit betreft zowel uitbreiding van de basis SOC-dienstverlening (zoals opschaling in databronnen, use cases en servicetijden) als afname van optionele diensten, waaronder maar niet beperkt tot vulnerability management, threat hunting, forensics en situational awareness. De omvang en samenstelling van de af te nemen diensten kunnen per Deelnemer verschillen en worden vastgelegd in Nadere Overeenkomsten. Er geldt geen afnameverplichting en er wordt geen omzetgarantie gegeven.
553292-2026 - Competition
Netherlands – IT services: consulting, software development, Internet and support – Security Operations Center (SOC)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Security Operations Center (SOC)
Internal identifier: SOC260808-1
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 72212730 Security software development services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 1
Options: