2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal armaturer och ljuskällor
Beschreibung: Upphandling av ramavtal för armaturer och ljuskällor avseende allmänbelysning. Upphandlingen och efterföljande avtal har till syfte att säkerställa beställarens behov av dessa produkter enligt givna förutsättningar i förfrågningsunderlaget. Upphandlingen är indelad i två kategorier, kategori Armaturer och kategori Ljuskällor. Anbud kan läggas på ena eller båda kategorierna.
Interne Kennung: 2026-FA000125
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31532920 Glühlampen und Leuchtstofflampen
5. Los
Los: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 2026-FA000125
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
Ytterligare klassificering (cpv): 31532920 Glödlampor och lysrör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000